💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Детективи » Спекотний липень - Ростислав Феодосійович Самбук

Спекотний липень - Ростислав Феодосійович Самбук

Читаємо онлайн Спекотний липень - Ростислав Феодосійович Самбук
відділі кредиту працює. — Він спритно видобув звідкись теку з особовою справою, розкрив. — Вона?

З фотографії дивилася справді вродлива дівчина: з високою зачіскою, великими очима й виточеним носом. Лише глянувши на знімок, я збагнув, що цей пройда Кішчин Хвіст таки має рацію.

— Во-во, — Борине обличчя розпливлося в солодкій посмішці, — я ж кажу: кадр — що треба!

— Я тобі дам: кадр! — обірвав його директор. — То наша Надійка, передовик виробництва!

— Чи можна з нею поговорити? — попросив я.

— На жаль… — розвів руками. — Дочка в неї захворіла, дзвонила, що має лікарняний по догляду. Та живе на Кіквідзе, чотири зупинки тролейбусом.

— Заміжня?

— Розвелася минулого року. Ну-ну! — насварився пальцем на Рибчинського, який потирав руки. — У неї такі, як ти, не проходять. Серйозна жіночка.

— Я що — рудий? — образився Кішчин Хвіст.

— Не рудий, а трохи того… — директор покрутив пальцем біля чола. — Виховувати треба.

— Мене? Виховувати? — скипів Бора. — Я майстер-радист, а ви…

Їхня суперечка могла затягнутися, це аніскілечки не влаштовувало мене, і я попросив адресу Надійки-передовички. Прізвище її було Андрієвська, Надія Федорівна Андрієвська — касир кредитного відділу універмагу.

Надія Андрієвська виявилась справді жінкою вродливою. То більше, що стояла вона зараз переді мною без усіляких, якщо можна так висловитися, нашарувань у вигляді пудри, помади й туші. Не чекала нікого й не збиралася нікуди виходити: була зачесана недбало і одягнута в легкий халатик, який погано сходився на грудях. Дивилася насторожено й трохи збентежено: зрештою, кому приємно, коли застають тебе одягнену по-домашньому, і цей незваний гість до того ж іще з карного розшуку…

Вона вибачилася, пропустила мене до кімнати в кінці коридора, а сама зникла за дверима навпроти, де відразу почалося якесь шарудіння й почувся шепіт. Видно, пояснювала дочці, хто завітав до них, і заспокоювала її.

Кімнатка, куди я зайшов, була обставлена просто, однак зі смаком. Звичайні стандартні меблі, невеличкий килимок на підлозі, дешеві керамічні вази й скляний посуд у серванті — все промовляло про достаток невеличкий, хоча й сталий.

Вишуканість кімнаті надавали два букети квітів. На столі стояли ромашки, а у високій вазі на підлозі сині лісові дзвіночки. Я подумав, що, певно, розкішні троянди в цій кімнаті не виглядали б так доречно, як оці ніжні квіточки.

Надія Федорівна не примусила себе довго чекати, вона з'явилася через кілька хвилин, проте встигла використати їх з користю для себе: поміняла халат на просту бавовняну сукенку й трохи пройшлася помадою по губах. Знала, що губи в неї маленькі, і зробила їх довшими, може, на пів-сантиметра чи сантиметр, але цього цілком вистачило для повної гармонії.

Андрієвська сіла за стіл, зіперлася на нього ліктями і втупилася в мене, чекаючи запитань.

Я ще раз вибачився за вимушений візит, пояснивши, що такі відвідини приносять і мені мало радості, та, що поробиш, входять у коло обов'язків.

Верзучи всю цю ахінею, уважно спостерігав за Надією Федорівною: поява інспектора карного розшуку не могла не насторожити чи не налякати її, однак дивилася спокійно й очікувально, може, правда, мала дивовижну витримку.

Нарешті, навикаблучувавшись перед Андрієвською досхочу, я й поставив оте найважливіше запитання, заради якого й завітав сюди:

— Десь два тижні тому, а точніше, сімнадцятого червня, ви розмовляли на бульварі біля універмагу з лисим чоловіком у блакитній тенісці. Хто він?

— Брат моєї подруги, — одповіла не вагаючись.

— Брат?.. Подруги?.. — Серце в мене зайшлося від почутого. — Ви знаєте його прізвище та адресу?

— Звичайно. Вони живуть з сестрою разом.

Блокнот був уже в мене в руках. Але все одно запам'ятав би на слух з першого разу.

— Кривий Ріг, вулиця Весняна, вісім. Хоча почекайте… — Дістала з шафи конверт, поклала на стіл. — Бачите, одержала від Галі.

Я записав адресу, не в силі стримати радість. Андрієвська помітила це, бо запитала:

— Що сталося? Такий симпатичний чоловік…

Мені було важко погодитись з її надто категоричним і передчасним твердженням, однак нічим не виказав цього.

— І з якого приводу ви зустрілися біля універмагу? — запитав.

— Так він же мешкав у мене, — мовила просто. — Ось у цій кімнаті з товаришем. Галя попросила, хіба я могла відмовити?

Мимоволі я ще раз оглянув кімнату. І це ж треба: на дивані, де я зараз сиджу, спав, виніжувався лисий убивця. Другому, мабуть, поставили розкладушку. І все ж не дав гнівові заполонити серце, запитав сухо, навіть якось протокольно:

— Я зрозумів так: ваша подруга, — зиркнув на конверт, — Галина Коцко попросила, щоб її брат з товаришем, які приїхали до Києва, кілька днів перебули у вас?

— Точно, — кивнула. — У листі все написане.

— У цьому? — покрутив я конвертом.

— Так.

— Можна прочитати?

— Звичайно, які ж секрети…

Я витягнув з конверта невеличкий клаптик паперу. На ньому — всього кілька рядків, написаних крупним жіночим почерком:


«Дорога Надійко, пишу тобі поспіхом, бо нема часу. Зовсім закрутилася й скоро збираюсь у відрядження, а тут братові знадобилось з товаришем до. Києва. У вас з готелями важко, то не відмов, дорогенька, в проханні. Нехай вони якийсь тиждень поживуть у тебе. Кімнату ж маєш вільну, а вони люди смирні, розважливі, особливих турбот не завдадуть, і я тобі буду вдячна. Приїжджай до мене, скоро поспіють фрукти, вам з Тетянкою сподобається. А тепер цілую і з нетерпінням чекаю побачення. Ще раз цілую, сподіваючись, що не відмовиш у моєму проханні. Твоя Галя».


— І коли Галин брат з товаришем приїхали до вас? — запитав я.

— Здається, п'ятнадцятого. Так, п'ятнадцятого червня.

Я швидко прикинув: саме п'ятнадцятого червня бандити продали машину через комісійний магазин і дізналися, що одержать гроші днів через п'ять-шість. Отже, перед цим спали

Відгуки про книгу Спекотний липень - Ростислав Феодосійович Самбук (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: