💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Фантастика » Мігрант - Марина та Сергій Дяченко

Мігрант - Марина та Сергій Дяченко

Читаємо онлайн Мігрант - Марина та Сергій Дяченко
десятком струн. Усі троє сміялися, молодший азартно пищав, а той один із пультом раптом розвернув літаючу голову й змусив її дмухати на хлопчаків. У всіх трьох зметнулось волосся, залопотів вільний, широкий одяг, молодший зайшовся зовсім уже переможним писком, і всі троє на мить завмерли, побачивши, мабуть, ту саму картину: простори, вітер, палуба…

Вітер торкнувся Крокодила, і по спині поповзли мурашки. Він дивився на малих і не міг позбутися від думки, що за якихось кілька років вони вирушать проходити Пробу. Будуть долати свій страх і біль, ходити по вугіллю, проливати кров; вип’ють галюциногенної гидоти й побачать, марячи, бридке й жахливе. І хтось із них, може, не витримає й залишиться на все життя в статусі залежного. А хтось, може, загине. Тому що в спробі бути більшим, ніж ти є, життя небагато вартує.

«А може, і ні, — сказав він собі, над силу відвертаючись від хлопчаків і продовжуючи йти вулицею, схожою на довгий балкон над водою. Може, вони повернуться додому переможцями, пройдуть навчання й почнуть працювати офіцерами в міграційному центрі… І дітей своїх (а в них обов’язково будуть діти) стануть ізмалечку готувати до найважливішого часу в житті — до Проби…

Ким були ті троє, в кімнаті з величезним скелетом? Один із них — Консул Раа, але не старий. Той — «співробітник прокуратури». Розпливчасте поняття. Можливо, нова рідна мова Крокодила хибила, не забезпечуючи необхідного словникового запасу в спеціальних галузях. Тимор-Алкова бабуся — співробітниця Міграційної служби Раа. От із ким би побалакати про справу… Крокодил випадково опинився на межі чийогось конфлікту. Він ніколи не дізнається справжнього сенсу сьогоднішньої сцени. Айра — річ у собі, назавжди незнайомець, і та розмова на нічному пляжі, ілюзія розуміння, що раптово виникла, — міраж, епізод, смислова голограма. Було й розвіялось.

Він зупинився перед великою панеллю з безліччю гнізд, підніс своє посвідчення й поєднав річні кільця дерев’яної плашки з такими ж на приймальному пристрої.

— Андрій Строганов!

— Транспорт, — сказав Крокодил. — Додому.


* * *

— Це ти?!

Камор-Бал дивився з екрана, зануреного в акваріум. Над його головою повільно пропливали риби.

— Вітаю, — Крокодил усміхнувся трохи запопадливо. — Просто хотів побачити тебе… Спитати, як справи.

Камор-Бал був змарнілим. Очі запали. Довгого волосся, зібраного у хвіст, більше не було — замість нього коротенький їжачок, ледь відрослий після стрижки наголо. Хлопчисько переживав тяжкий час — час після заваленої Проби.

— Я не винен, чесне слово, — щиро сказав Крокодил. — Я навіть не знав… що все може так обернутися.

— Ти не винен, — неохоче після паузи визнав Камор-Бал. — Мені вже пояснили, що винен тільки я сам.

— У чому ти винен? Я знаю багатьох людей, які вчинили б так само, — швидко сказав Крокодил. — Просто зопалу. Це були справжні люди, сміливі, нормальні люди…

Він затнувся.

— Навіщо ти зателефонував? — спитав Камор-Бал.

— Я ж кажу: просто спитати, як справи.

— А ти як думаєш, мігранте?

— Я теж провалив Пробу, — сказав Крокодил несподівано для себе. — І Бінор-Дан. І Дорин-Гай…

— Я бачив звіти щодо нашої групи! — Камор-Бал наїжачився. — Ти пройшов Пробу! Навіщо ти брешеш?

Крокодил відчув себе ідіотом.

— Я просто хотів сказати тобі, що Проба — не головне в житті…

Екран згас.

Риби, яким плювати було на розмови, яскраво-жовті й білі, як сніг, поводили довгими вусами, ніби смак води давав їм величезну втіху. Крокодил утомлено припав до стіни. Десь за стінами, під землею, в корінні великого дерева, співали місцеві кроти; голосів було три чи чотири, вони то зливалися, то розходились басовими й теноровими партіями. «У-о, у-о, — співали баси, а тенори спершу постукували, імітуючи звук дерев’яних дзвоників, потім ніжно шипіли й, нарешті, розлягалися чистим і світлим: — Єає, єає, ає-е-е-а-а-а»…

— Інформаторій.

— Андрій Строганов?

— Коли мені слід залишити це житло? Коли вичерпається ресурс?

— За десять годин. Ви отримаєте повідомлення.

— Добре, мені збиратись недовго, — пробурмотів Крокодил.

Кроти принишкли. Тільки глибоко-глибоко, здається, в самому центрі планети, уривчасто стогнали, кличучи самок, змушуючи вібрувати ґрунт, басовиті співуни.

— Інформаторій.

— Андрій Строганов?

— Огляд історії й культури Раа. Якомога повніший.


* * *

— …Увага! Ваш ресурс для користування житлом скінчиться за три хвилини.

— Спасибі, я пам’ятаю, — Крокодил м’яв і розтирав щоки, ніби сподіваючись виліпити себе заново.

Уже дуже давно він не сидів над текстом по десять годин без перерви. Тепер йому здавалося, що очі в нього фасеткові, як у бабки, а в хребет устромили арматурину. Його нова рідна мова не те щоб хибила, але відчутно покректувала, перемикаючись із побутової лексики на культурологічну. Може, тому Крокодил не міг позбутися відчуття, що йому пишномовно й наукоподібно оповідають примітивну легенду про сотворення світу — легенду, гідну печерного племені.

Не було уявлення про виникнення на Раа розумного життя. Не було навіть гіпотез. Світ Раа виник одразу, поза всяким розвоєм, і все було при ньому: єдине плем’я з єдиною мовою, природа, вільна від хижаків, жертв і природного добору. В усіх джерелах, до яких звертався Крокодил, було написано, намальовано, у великих за обсягом кліпах-ілюстраціях подано те саме: досконалий, незбагненний для людського мислення ідеальний образ Раа втілився в матерії з волі Творця. Після цього Творець пішов, не попрощавшись, а світ Раа лишився, населений розумними людьми, навченими жити патріархально і дружньо. Проіснувавши величезний проміжок часу, цей незмінний світ раптом почав руйнуватися; короткий, але страшний період деградації закінчився з появою стабілізаторів — перших штучних супутників Раа.

Ця поворотна точка вважалася «Другим народженням Раа». Дуже скоро, за кілька століть, склався новий тип відносин: патріархальне суспільство, пролетівши всі належні етапи, перейшло на постіндустріальний щабель.

Про принцип роботи стабілізаторів Крокодил так нічого й не дізнався. Можливо, йому бракувало знань і словникового запасу. А може, автори оглядів умисно забивали читачам памороки псевдонауковою

Відгуки про книгу Мігрант - Марина та Сергій Дяченко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: