💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Фентезі » Vita Nostra - Марина та Сергій Дяченко

Vita Nostra - Марина та Сергій Дяченко

Читаємо онлайн Vita Nostra - Марина та Сергій Дяченко
було помітно темніше і в кімнаті за її спиною щось змінилося.

Вона повернула голову. Нові сусідки стояли пліч-о-пліч і дивилися на неї з жахом.

— Житейська справа, — сказала Сашка. — Замислилася. Не звертайте уваги.

— Сашко, — крізь сльози пробурмотіла Лена. — Скажи, будь ласка, що з нами буде? Ми будемо такими, як ви?!

Сашка посміхнулася.

— Нічого страшного. Просто переживіть перший семестр… І старайтеся, як можете. Вам же краще буде.

* * *

Погляди першокурсників слугували їй за дзеркало. Вона бачила своє відображення в чужих очах: зламана, цілковито заглиблена в себе. Іноді вона завмирала на середині руху. Відчужена. Зі страхітливо пильним поглядом. Вони дивилися на неї, не в змозі приховати страху і часом відрази.

Сашка не ображалася. Ці бідолахи переживали тяжкі часи: їх погрозами та шантажем загнали в Торпу. На них наклали непосильне навчальне навантаження. Нарешті, їх оточували виродки: хворі, фізично скалічені, навіть, здається, божевільні.

Ні, вони, звичайно, намагалися триматися й вдавали, що нічого не відбувається. Хтось привіз гітару, хтось — магнітофон. Загалом життя гуло, пили, веселилися. Третьокурсники, як не дивно, теж брали участь у гулянках. Сашка вийшла з кімнати з рушником на плечі й побачила, як, Захар, Костин сусід по кімнаті, цілується в коридорі з кимось із свіженьких дівчаток. Лампочка чи то перегоріла, чи її викрутили. Сміх, шепіт, тупотіння — дівча втекло на кухню, Захар пішов слідом, а Сашка побрела в душову.

Вода бігла по-справжньому гаряча, як удома, й Сашка трохи ожила. Розтерлася рушником. Намотала тюрбан на мокре волосся. Ось і минув перший день занять. Домашніх завдань — достобіса, а завтра — індивідуальні зі Стерхом, і вона вперше понесе йому здавати відпрацьований матеріал…

Від думки про плеєр із вставленим у нього диском Сашку лихоманило навіть у гарячій, наповненій парою душовій. Вона надягла халат, притримуючи на голові рушника, подибала в кімнату — час був пізній, а робота, як відомо, не вовк і сама по собі нікуди не подінеться.

Сусідки втекли кудись — скаржитися на життя, як думалося Сашці. Вона підсушила волосся, лягла поверх напинала, поклала плеєр на живіт і замислилася.

Сьогодні на занятті Микола Валерійович уперше надяг на неї навушники й увімкнув плеєр. І Сашка вперше почула це.

На диску була тиша. Глибока, щільна, вона поглинала все навколо. Хотіла поглинути й Сашку. Вона вжахнулася й забилась, ніби муха на липучці, щосили втримуючись на краю, не бажаючи падати в це м’яке всеосяжне ніщо, не погоджуючись впускати в себе чуже багатозначне мовчання.

Микола Валерійович щось говорив — Сашка бачила, як ворушаться його губи. Вона не чула ні птахів за вікном, ні шелесту лип, ані далеких кроків у коридорі — усе було залите тишею, немов бітумом.

Перший трек на диску тривав десять з половиною хвилин. Сашка вкрилася потом, як після багатокілометрової пробіжки. Блузка прилипла до спини.

— Сашко, це робиться не так, — лагідно мовив горбань, знімаючи з неї навушники. — Ви не повинні опиратися. Ви повинні впустити й пропустити крізь себе. Потрошку, не відразу. Без цього першого кроку ми не зможемо зробити другого, потім третього. А їх попереду тисячі. Ось у нас минуло заняття марно, іспит став ближчим на один день, хто знає, може, цього дня саме й не вистачить для повної підготовки?

— Що ж мені робити? — запитала Сашка.

— Попрацюйте з першим треком. У плеєрі є функція — повтор композиції. Ваша мета — внутрішньо впокоритися тому, що ви чуєте, для цього треба переступити певну межу в собі… Бісову буденність. Це може бути непросто. Але потрібно старатися. Не можна навчитися плавати, якщо не ввійти у воду. Завтра я чекаю на вас із першими результатами. Дуже сподіваюся на вас, Сашко. Чекаю.

Так сказав Микола Валерійович Стерх і відпустив Сашку з заняття. Вона пішла з плеєром у сумці й тривожним передчуттям у душі. Тепер ось настав час відпрацьовувати на завтра перший трек, а Сашка не могла перебороти себе й хоча б увімкнути плеєр.

У гуртожитку гуло, ніби у вулику. Бриньчало гітарами, бухкало магнітофонами, сміялося, било посуд. Сашка затримала подих і натисла на круглу кнопку Рlау.

Тиша заліпила Сашці вуха. Підійшла дуже близько, оглушлива, всеосяжна, ладна втягти в себе, обволокти й переварити. Це було огидно й моторошно. Сашка сіпнулась, зірвала з голови навушники, й нетверезі голоси за стіною, що співали надривно й фальшиво, здалися їй райським хором.

* * *

Вона зважилася ще на одну спробу — перед самим заняттям, коли відступати було нікуди. Сіла в напівпорожньому читальному залі й, коли запрацював плеєр, майже фізично відчула перехід із тиші в Тишу. У страшне Мовчання.

Сашка могла б, напевно, увійти в прозекторську. Узяти голими руками будь-яку огидну тварину. Могла б, можливо, пройти голою по інституту… Якби цього зажадали на іспиті.

Але «впустити в себе» те, що записано було на диску, не могла й не хотіла. Усі її сили витрачалися на опір, на захисну стіну, яку вона споруджувала між собою та Мовчанням. Трек закінчився. Сашка кинула плеєр у сумку й попленталася на четвертий поверх — у залиту сонцем чотирнадцяту аудиторію.

— Сашко, добрий день, радий вас бачити… Що сталося? Ви слухали перший трек?

— Двічі, — пробурмотіла Сашка.

— Двічі — замало, замало… Давайте перевіримо. Надягайте навушники.

Стерх засукав рукави, вивільняючи перламутрове дзеркальце на шкіряному ремінці. Сонячне світло заграло на перламутрі, розпадаючись веселкою, складаючись знову й білими відблисками впинаючись Сашці у вічі. Вона інстинктивно замружилася.

— Так, слухаємо перший трек, робимо глибокий вдих… Ні, Сашко, ні, що ж ви робите? Давайте почнемо спочатку, тільки цього разу ви будете засвоювати навчальний матеріал, а не відкидати його, гаразд?

Сашка дивилася вниз, у темно-коричневу дерев’яну підлогу, смугасту від довгих фарбованих дощок і чорних щілин між ними.

— Сашко, — горбань затнувся, начебто роздумуючи. — Ану сядьте. Поговоримо.

Вона сіла за стіл, схожий на шкільну парту.

— Ви чудово показали себе в класі Олега Борисовича. Ви показали себе як людину виняткового таланту. Але ж спочатку вам було дуже важко?

Сашка кивнула, не піднімаючи очей.

— Те ж саме й у нашому класі. Вам важко, так. Тому що ваші зусилля пов’язані, кгм, з виходом за межу внутрішньо дозволеного. У вас дуже чіткі уявлення про те, що можна й чого не можна. Я говорю не про побутові, життєві речі, не про так звані «принципи», а про внутрішній устрій вашої особистості, про здатність долати стереотипи. Ви вперта, на даний момент це заважає навчанню, тому що ми не підемо далі, поки ви не

Відгуки про книгу Vita Nostra - Марина та Сергій Дяченко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: