💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Анна
5 липня 2024 12:37
Джеймс Олiвер просто класний автор книг. І до речі, класний сайт. Молодці
Бродяги Пiвночi (збірник) - Джеймс Олiвер Кервуд
Юрій
7 червня 2024 13:40
Чудовий приклад якісної сучасної української книги!👍
Лис та інші детективні історії. - Мирослав Іванович Дочинець
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Сучасна проза » Вітри сподівань - Володимир Кільченський

Вітри сподівань - Володимир Кільченський

Читаємо онлайн Вітри сподівань - Володимир Кільченський
півколом білоруське село, Андрій хотів вертати до визначеного табору головного війська, аж тут ляскіт пострілів звалив з коня двох його хлопців. Покрик Андрія «Гайда, за мною!» вивів десятинців із заціпеніння, і вони ошаліло тиснули острогами попід боки коней. За мить Андрій вивів десятку з-під прицільного вогню ворога, і загін не зупиняючись подався до свого табору.

До Петра вже починали збиратися розіслані в усі боки роз’їзди, і майже кожний десятник поспішав сповістити сотника про зустрічі з ворогом. Зібралися всі роз’їзди вже перед заходом сонця, йшли до сотника сповістити про загибель товаришів і, повідомивши, стояли, понуро опустивши чубаті голови.

— Шкода товаришів, братчиків наших, але цей ворог хитрий і підступний, а ви хотіли перемогти, не зсідаючи з коня… А тепер станете копачами для побратимів своїх! — звернувся до сотенців Гусак. — Піду я до полковника і розповім, що ворог десь поряд, а де він, ніхто з вас не дізнався. А той оголений плете, що військо Радзивілла в Речиці… Хто ж тоді встрелив наших братчиків?! — закінчив розмову Петро і наказав виставити побіля свого обозу посилену варту.

Серед ночі Петро наказав підняти сотню, і всі десятники отримали лише один наказ — привести «язика», а краще — двох. Андрій з вісьмома вивідувачами подався на північ одним із перших. Ніч була темна, й Андрію нічого не лишалося, окрім як бути попереду своєї десятки. Орлик, неначе відчуваючи занепокоєність свого володаря, сторожко перебирав ногами, а з тремтіння шкіри відчувалася і його стривоженість нічними перипетіями. Слухаючи нічне різноголосся, Андрій відчував свою безпорадність якимось чином добути ворожого язика. «Не попастися б у лабети литваків, а там ми станемо „язиками“, не витримають хлопці тортур, а мені одна дорога — битися, доки не заб’ють…» — важка думка майнула в голові Андрія. Коли десятка виїздила на галявину, Андрій відчував себе немов на гарячій пательні, і коли попереду виднілися дерева, він з радістю заглиблювався поміж ними.

Попереду стало світліше, і незабаром відкрилась чимала галявина, а на півночі небосхил уже віщував скорий схід сонця. Побачивши справа густі кущі ліщини, вирішив зробити біля них засідку. «Краще вже самому поглядати із засідки, аніж тебе хтось виловить, немов зайця!» — подумав Андрій і спішився. Слідом за ним зіскочили з коней вивідувачі та зібралися біля свого десятника.

— Беремо коней під вузди і вроздріб заводимо в кущі, хутенько, доки ще темно! — дав наказ Андрій і повів свого коня, намагаючись не витоптувати трави.

Андрій залишив побіля коней двох козаків, а з рештою, взявши аркани та якірці[103] з прив’язаними до них мотузками, рушили в бік галявини. Наближаючись до галявини, Андрій почув шелестіння гілок і, махнувши своїм ховатися за стовбурами дерев, кинувся до ближнього дерева. Повз них пробіг бичок-підліток і, завернувши назад, зупинився, дивлячись спідлоба на вивідувачів. Андрій, оговтавшись, зірвав пучок трави і почав підходити до худобини, лагідно примовляючи та піддобрюючи скотинку:

— Бери травичку, гарний бичечок.

Бичок подобрішав, та все ж дивився на Андрія з недовірою, та Андрій сміливо підійшов і почав чухати його попід шиєю. Скотинці це сподобалося, і бичок почав тиснутися головою до Андрія та взяв з його руки пук трави. Хлопці один за одним підходили до них, і кожний погладжував бичечка — хто спину, а хто під черевом.

— От бачиш, ми тебе всі любимо, а ти заблукав… відведемо тебе до стійла, будеш при господарях, — все ще умовляв бичка Андрій, і той з довірою дивився на козаків.

Бичкові прив’язали до ошийка мотузку і зав’язали за стовбур деревини.

— Хлопці, хто відведе бичка до села, той може і посвататись. Дівчата там гарні… — поглузував Андрій.

Всі з недовірою поглядали на Підлужного, а він угледів щуплявого Саника Лавріненка і звернувся до нього:

— От, Санику, поведеш бичка до села, а ми за тобою… Ніхто вас не зобидить.

Хотів Саник вести того бичка а чи не хотів, та вже вибір впав на нього, й Андрій із Семеном Полохалом заходилися виробляти облудну зовнішність Саника. Вони виволочили об траву одяг та знайшли калюжу, і Саник потовкся в ній, а обличчя вже сам зробив невпізнанним, буцімто три дні за бичком гоном ганявся. Дали цілого плескача, аби підманювати скотинку, і Саник потяг бичка куди очі дивляться. Андрій з рештою десятки — за ним назирці, і хоч як це виглядало кумедно, але сміхунам Андрій показав кулака, й ті постуляли пельки.

Час від часу Саник зупинявся, не в змозі тягнути худобину за собою, і тоді шматок плескача ладнав непорозуміння. Неначе з-під землі вигулькнули чужі вояки і почали щось говорити Санику та виривати мотузку.

— Щось їх занадто до біса… І бичок пропав, і ми час змарнували, а Саника ще жалкіше, — прошептав Підлужний до Полохала.

Та було видно, що Саник домовився довести бичка до табору литовців, але з ним залишили одного супровідного. Литовські вояки попрямували в бік козацького табору, а Саник у супроводі одного вояка поплентався в протилежний бік.

— От і хвацький Саник, живі будемо, його чоботи йдуть поряд з ним, заробляє… — задоволено мовив Андрій і, розділивши свій загін надвоє, збоку почав випереджати непоказну трійцю.

Втрьох пробігли лісом чималу відстань і відкрито присіли відпочивати спинами до тих, хто прямував у литовський табір. Невдовзі Андрій почув шелестіння гілляччя, але вони, нібито не звертаючи уваги, полягали на траву. Та коли Андрій почув чужинський голос, він повернувся лицем до Лавріненка

Відгуки про книгу Вітри сподівань - Володимир Кільченський (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: