💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Пригодницькі книги » Звичайні пригоди «олімпійця» Михайла Єнохіна - Альберт Анатолійович Іванов

Звичайні пригоди «олімпійця» Михайла Єнохіна - Альберт Анатолійович Іванов

Читаємо онлайн Звичайні пригоди «олімпійця» Михайла Єнохіна - Альберт Анатолійович Іванов
схаменувся і похмуро засопів. Мовчун хотів кивнути, але схаменувся і насупив брови. Фантомас, подивившись на хазяїна, також хотів кивнути, але передумав і насупив брови. І загарчав так, ніби пересипав у пащі морську гальку.

— Так...— загрозливо процідив Борис, не встаючи.

Женька і Мошкіни, в душі тремтячи від «діла рук своїх», запобігливо дивилися на нього.

— За це...— сказав Борис, подумавши,— раби віднесуть мене в море.

«Раби» підхопили його і, спотикаючись, внесли в море. Він посидів трохи біля берега, поворушив у воді пальцями ніг і заявив:

— А тепер я хочу... яєчню з-під курки.

Хихикало знову захихикав. А Мовчун і пес кивнули.

Мошкіних і Женьку як вітром здуло. Спробуй не виконай Борьчин наказ! І так життя нема, а тоді і поготів не буде!!! Не перший раз, знали, що робити. Нашкребли вісімнадцять копійок — і в магазин. Купили два яйця і до Женьки. Тітка Клава тримала у повітці трьох курей. Але хіба в неї допросишся?.. І не спитавшись яйця не візьмеш, вони лічені. Тітка добре знає, скільки кури за день несуть.

Тому Женька, взявши у повітці два яйця, поклав на їхнє місце куповані, з магазину.

Тріщить біля моря маленьке вогнище. Апетитно шкварчить на листу жерсті яєчня. Борис знімає паличкою пробу. Фантомас глитає слину.

— Сіль! — коротко вимовляє Борис. Мошкіни і Женька зриваються з місця.

— І квасу! Тільки холоднющого! З ізюмом! — кричить Борис навздогін.

А потім... А потім тітка Клава спокійно відібрала у Женьки сільницю та дзбан з квасом, спокійно поставила все на ґанок і дала любому племіннику такого шльопанця, що він мимоволі вилетів на вулицю, де його занепокоєно чекали брати Мошкіни.

Після цього випадку Женьці від Бориса зовсім життя не стало. Мабуть тому, що довелося з'їсти несолену яєчню. Та ще без квасу з ізюмом.

Увечері тітка Клава спробувала підлеститися до племінника, у таких випадках вона чомусь звала себе бабусею:

— Ну, ти чого? Образився на бабусю? Я тобі зараз яєчню зроблю.

Вона увійшла в повітку. Вийшла. На долоні в неї лежало два яйця. Вона приголомшено дивилася на них. На яйцях був штамп: «Made in Poland». Це означало: «Зроблено в Польщі».

Або інший випадок, що трапився зовсім недавно, третього дня. Сидів восьмирічний Женьчин сусід Кеша на причалі з вудочкою. А Борька, Мовчун, Хихикало і пес Фантомас підкралися до нього.

— Голос,— шепнув Борис на вухо Фантомасу.

Пес оглушливо гаркнув, і Кеша з переляку полетів у воду разом з вудкою. Він відчайдушно борсався, безгучно роззявляючи рота. Борис умить стрибнув і витяг його на берег.

— Я тебе врятував,— гордовито заявив він переляканому Кеші.— Мені медалі не треба. І, якщо спитають, хто тебе врятував, кажи: «Невідомий». А половину всієї риби, яку спіймаєш, мені тепер принось. Ти мені життям зобов'язаний!

— Дякую, — розгублено промимрив Кеша.— Я — гаразд.

— Ловись, рибко, велика й маленька,— привітно побажав йому удачі Борис і попрямував до друзів, які, посміхаючись, стояли біля причалу.

Поряд стрибали через мотузку дівчатка.

— Ану...— суворо наказав Борис. Хихикало і Мовчун вихопили у дівчаток скакалку і розтягнули її впоперек причалу.

— Олімпійські змагання з «плиг-скоку» урочисто вважаю,— Борис вийняв з кишені складаннй ніж і перерізав мотузку,— відкритими!

Дівчатка заплакали. Фантомас загарчав, і вони замовкли.

Компанія пішла далі. На їхньому шляху кипіла робота: брати-близнюки Мошкіни будували «Ейфелеву башту» з паличок і мокрого піску.

— Розвалиться... от-от,— переживав їхній єдиний глядач Женька.

— У мене не розвалиться,— в один голос самовпевпено відповіли Мошкіни.— Я вмію.

Вони настільки захопилися, що не помітили, як до них підійшла Борьчина компанія. Борис виставив ногу вперед і підморгнув Мовчуну. Мовчун кивнув і підморгнув псові Фантомасу. Фантомас кивнув і оглушливо гавкнув за Женьчиною спиною. Женька відсахнувся, зачепився за підставлену Борисом ногу і впав на башту, поховавши її під собою.

— Яку башту зруйнували! — захникали брати Мошкіни.

— Башта Крилова! Подумаєш!— зареготав Борис, відваживши кожному по щиглю.

Хихикало захихикав. Мовчун кивнув. А пес Фантомас посміхнувся своєю дурною собачою посмішкою.

Вночі Женька побачив сон, схожий на дійсність. А на дійсність він був схожий тому, що був у Женьки в Москві старший двоюрідний брат Мишко. І навіть не Мишко. А дядько Миша. Миша — син рідного батькового дядька, отже, Мита теж, напевно, дядько?! Скільки йому було років, Женька точно не знав, але знав, що багато! Може, чотирнадцять, а може, п'ятнадцять. Його кожного року запрошують до них на море в гості, а він все ніяк вибратися не може. То в нього спортивні змагання, то батьки не пускають. Тож Женьчина мама вже тільки за звичкою в листах питала: «Коли ж до нас на море Мишко приїде?..» І цього літа його запрошувала, але поки що відповіді не було. І ось сниться Женьці, що — уявіть собі!— цей дядько Миша нарешті приїздить до нього. А дядько Миша — не хто-небудь, а відомий спортсмен-яхтсмен! Була навіть така фотографія в журналі «Піонер»: дядько Миша на швертботі класу «Оптиміст» штурмує хвилі Московського моря. Він гордо натягує шкоти, і кожен кулак у нього на знімку трохи менший великого кавуна.

«Мій двоюрідний дядько приїздить!— кричить Женька уві сні хуліганам. — 3 Москви! Сьогодні! Всім перепаде! І тобі, і тобі, і тобі! — перелічує Женька кривдників.— Тобі теж дістанеться, безхвостий!» — погрожує Женька і псові Фантомасу...

Стоїть біля зруйнованої піщаної башти Борьчина компанія.

Ву-у-у!— завиває вітер, майже вихор, майже смерч, майже самум, прихопивши з собою Фантомаса.

Перед Борьчиною компанією, що затремтіла від страху, схрестивши на

Відгуки про книгу Звичайні пригоди «олімпійця» Михайла Єнохіна - Альберт Анатолійович Іванов (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: