Київ.ua - Тетяна Валеріївна Бєлімова
Боляче. Чому ж так боляче? Зрештою, хто він їй, а вона йому, щоб висувати якісь претензії-докори? Але навіть у таких стосунках, можливо, нетривких і одноденних, хотілося тепла, а не жорстокості! А може, він просто не вміє давати тепла, якого вона прагнула-шукала, і все, що міг, уже дав? Дав і – пішов. Просто розтанув на весняному сонечку, як останній сніг десь у холодному завулку, що виходить на тінистий північний бік?
Відчула, що просто фізично не зможе зараз піднятися в офіс, усміхатися до всіх, відповідати на якісь незначні й несуттєві запитання, які проте висмокчуть із неї рештки сил, просто імітувати розмову, вдавати, що все чудово – настрій суперовий! Так, у неї ще є півгодини. Сіла на лавицю в невеличкому скверику. Дістала люстерко. Туш попливла несильно, ці невеличкі патьоки зараз прибере хустинкою, і буде так, як і було. Добре, що він так одразу, по-чоловічому, розрубав цей міцний вузол (якийсь просто морський вузлище!), що утворився між ними. Вона б не змогла. Їй сил не вистачило би піти, спаливши за собою мости. Вона не змогла й не схотіла б цього зробити, хоч і знала, що так правильно, так має бути, так буде краще для всіх. А він зміг? Він зміг.
Дістала телефон, зайшла у вибрані контакти:
– Сергію Миколайовичу! Так, це я! В мене так склалися сімейні обставини, що сьогодні не встигну повернутися. Можна, я в суботу відпрацюю? Не треба? Зарахуєте за те відрядження? Дякую! Тоді до завтра!
Єдине бажання зараз – залізти в Інтернет чи, може, у Скайп? Зв’язатися з Ладою, терміново-невідкладно! В них там ніч, але вона почекає, коли Лада прокинеться. Ніхто, крім неї, більше не знає і не повинен дізнатися. Боже, так хочеться співчуття! Хай хоч хтось скаже їй сьогодні щось приємне!
Всі контури сьогоднішнього дня після обвалу – цунамі – вибуху, – саме такі визначення пасують до бурі її почуттів, хоч і стосуються зовсім іншого, – як у тумані, нечіткі й розмиті. Ніби крізь сон – забирала дітей, готувала вечерю, щось механічно перевіряла в зошитах, відповідала на їхні запитання, а голова, її голова жила окремим життям.
Здається, пішов дощ. Чи, може, це тільки здається, а ніякого дощу і, тим більше, зливи (судячи зі звуків) немає. Хіба на сьогодні обіцяли дощ? Може, й обіцяли. Останнім часом вона не цікавилася погодою.
О! Характерні викличні! Є контакт! Кинулася до комп’ютера, перечепилася об валізу (як вона її не завважила, стільки ж разів пробігла туди-сюди). Валіза? Що за валіза? Миттєво дійшов до свідомості красномовний жест чоловіка! А де ж він сам? І котра вже година? Глипнула на годинник, який безтурботно показував п’яту (мабуть, таки вечора, не ранку ж), хоча за вікном – уже темно. Чи ще темно? Все ясно: годинник спинився! Просто взяв і спинився, втомився відраховувати години їхнього розлагодженого життя, цього їхнього божевільного існування, що зійшло з рейок чи злетіло з котушок. Але, певно, вже пізно. Тиша в дитячій. Невже її дітлахи самі поснули?
Що? Її пояснення плутані й непослідовні? Чи, може, навпаки надто ясні й безжалісні, як сама правда?
– Ладо! Ну що ж ти мовчиш? Скажи вже хоч щось!
– Альонко! Цей чоловік абсолютно не вартий тебе! Його привабливість у його недоступності! Повір, якби він вирішив жити з тобою, все б швидко закінчилося! Тобі просто бракує чоловічої уваги й товариства. Потерпи трохи! Ти знову все це матимеш!
Так, Лада, безумовно, права! Їй треба було, щоб хтось оформив те, що вона відчувала, але не могла вербально і довершено озвучити. Всі ми женемося за ідеалом! Поки не наздогнали, здається, ось він і є! Але хто витримає статуарну позу живого пам’ятника при близькому спілкуванні?
У всьому права Лада! Справді, хто хоче, той дзвонить – стає на її місце, розуміє, співчуває, зрештою, просто відповідає на дзвінок. Так, він навряд чи подорослішає, бо не має в своєму житті обставин, які б стимулювали рух у цьому напрямку. Справді, в неї з ним спільне лише одне – любов до нього, прекрасного. Все так! Тут важко щось заперечити. Про все Лада подумала, але одного таки не врахувала, лише про одне не сказала і не дала інструкцій до дії: якщо він подзвонить (тобто повернеться) чи просто покличе її (телефоном чи сам, особисто) – вона прийде. Вона неодмінно прийде!
Розділ двадцять четвертийНаші білі дні, ночі неземні,
З пам’яті не стерти!
Це зі мною вперше…
Забирай собі, подаруй собі
Моє дивне серце і кохай відверто.
АнтитілА. Моя дівчина«А! Забув тобі сказати! Я продав твою машину! І брюліків-бірюліків можеш теж не шукати! Все продав! Сам купив – сам і продав!» – у голові вертілися ці, кинуті їй в обличчя, слова (слова-кинджали, що певно й мітко влучають у ціль), навіть не кинуті, а видихнуті – між іншим – ніби все так і має бути: «Я продав твою машину, я викинув твої прикраси, я наступив на тебе (пробач!) і розчавив – я зіпсував тобі життя, я маю на це повне право!». Він стояв біля дверей діловито застібаючи якісь кишені на валізі, що, роздуті від чогось об’ємного, ніяк не хотіли піддаватися:
– А! Іще одне! Ти не думай, що ти тут житимеш! Я це житло розміняю! Чи продам! Ще не вирішив. Зроблю, як мені буде вигідніше!
Злочин і кара? Злочин і кара. Ну так, усе правильно, все справедливо… Все в цьому світі обраховано з математичною точністю, і за все, за найменшу йоту щастя, за життєвий промах, за звичайну похибку чи болючу помилку буде виставлено справедливий, безсторонній рахунок: що заробив – те і маєш. Нічого ніколи не мине безслідно. Ні для кого. А взагалі, звісно ж, його правда. Та й не потрібно їй нічого! Яка вже з того всього користь?
Провела ганчіркою по піаніно, змітаючи серйозний, майже завтовшки з палець шар пороху. Але навіть це прибирання: викидання якихось запліснявілих недоїдків із холодильника, перепирання білизни, миття підлоги і вікон, перепаковування речей і шаф (ці такі нелюбі раніше заняття) – навіть це давало тепер якусь незбагненну насолоду. Почуття дому (щось таке на кшталт «мій дім – моя фортеця») навіть не в сенсі цього трикімнатного комфортабельного помешкання, а як відчуття свого куточка, прихистку, такої собі мушлі, в якій можна зручно заховатися від усіх і перечекати, перележати негоду.