💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Наука, Освіта » Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін

Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін

Читаємо онлайн Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін
значить зникла воля. І Ахілл став безвільним. А всяка безвільна людина, зрозуміло, легко піддається різним намовам. Хто не вміє вирішувати сам, той піддається чужим рішенням і вказівкам. Кожна думка, що зародилась у голові, уже відразу може навіяти такій людині і вчинок. Є думка — є і вчинок, а обмірковування, обговорювання цього вчинку — немає. З’явилась інша думка — і навіяла інший вчинок. Почула або вичитала людина якусь третю думку — і не може не скоритися і їй. Це все і коїлось з Ахіллом. Варто було йому подумати про якусь хворобу — і вже з’являлась ця хвороба; казали йому про різні хвороби лікарі і хворі—з’являлися в нього і ті хвороби, про які вони казали.

Таким чином, нерви Ахілла розладнались, він став наче сам не свій; виходило, нібито це і він і не він. І от спало Ахіллу, нарешті, на думку, що він умер. І нещасний одразу став схожий на мерця. Попрощався з родичами і пролежав нерухомо цілих два дні. А в цей час усе думав і думав про смерть. А думаючи про смерть, думав і про загробне життя. Та як тільки Ахілл згадав про загробне життя — одразу ж сталося нове самонавіяння: бідолашний уявив, що вже переходить у загробне життя, про яке з самого дитинства чув силу розповідей. Він сам вірив у потойбічний світ, і всі, хто оточував його, теж вірили. Священики в церквах страхали віруючих жахливими муками пекла, а декому обіцяли і рай. І одразу ж Ахіллу приверзлося, що його чекає за гріхи пекло. А що таке пекло — селянин теж чув. Він вірив, що в пеклі живуть дияволи. І тоді в нього виникла думка про диявола, і Ахілл справді побачив видіння — диявола. Так в Ахілла з’являлись досить зв’язано одна думка за одною: думка про вчинений гріх породила думку про покарання; думка про покарання викликала думку про хворобу, а та думка навіяла думку про смерть, а ті привели до думок про загробне життя, а за ними з’явилась і думка про пекло, і, нарешті, думка про диявола.

І кожна з цих думок справляла на Ахілла особливий вплив, робила навіяння, і Ахілл бачив і відчував усі ці думки ніби наяву. Але в якому порядку вони виникали? В тому самому, в якому могли виникнути в голові темного французького селянина католицької віри. Цей порядок був для Ахілла дуже природним і звичним. Ну а коли б Ахілл не був французьким селянином? Тоді і думки поставали б у нього в якомусь іншому порядку. Так і буває насправді: наприклад, у магометан з’являються думки про те, що в них вселились злі духи, джини, майже зовсім не схожі на дияволів. А якомусь індійцеві міг спасти на думку Маніту (Великий Дух). Так само в іншої людини могла зародитися думка про рай, про ангелів, і про те, що в неї вселився не диявол, а «дух святий», тобто сам бог. Це теж бувало і буває в різних країнах, з людьми різних племен і віросповідань. Отже, випадок з Ахіллом — цілком природний. Бідолашний селянин, уявляючи себе мерцем, побачив перед собою біса, який прийшов по нього з пекла. В цей саме час надворі загавкав собака. Ахілл вирішив, що це неспроста: його стурбував запах пекла. Потім Ахілл уже побачив навколо себе пекло, про яке тільки-но пригадав: він побачив і огонь, і безліч чортенят; він відчув, як ті на нього накинулись і почали мучити. Ахілл відчував, як йому встромляли цвяхи в очі, згодом сатана розрізав його тіло і заволодів головою і серцем. І тоді нещасний несамовито закричав.

Зрозуміло, все це були його власні думки, але саме цього він і не розумів внаслідок нервової хвороби.

Ахіллу здавалось, нібито всі думки існують поза ним, поза його головою. Думка про диявола теж здавалась хворому справжнім дияволом, який існує поза ним. Згодом Ахілл уявив, що диявол заліз в його тіло, вселився в нього. Нещасний відчував, наче в ньому живуть дві істоти: по-перше, він сам, Ахілл, і, по-друге, диявол. А диявола цього він заслужив своїм гріхом проти дружини.

ЩО ТАКЕ ГІПНОЗ І НАВІЮВАННЯ

Усе це лікар зрозумів, розпитавши Ахілла. Він уже надивився на багатьох нервових і душевнохворих, які мучаться від самонавіяння. Проти такого самонавіяння є добрий засіб треба діяти за правилом: клин клином вибивають. Інакше кажучи, слід діяти теж навіянням і навіяти Ахіллу щось таке, від чого його хвороба минула б. Для цього насамперед треба зрозуміти саму суть її. А вона полягає в тому, що Ахілла мучили докори сумління, каяття і болюче побоювання, що його гріх буде викрито. Оці почуття і втілились в душі Ахілла в страшному образі диявола, який нібито вселився в нього. Тому лікар вирішив: насамперед треба зробити так, щоб совість Ахілла заспокоїлась і щоб він примирився сам з собою.

І ось що лікар придумав: він почав за допомогою навіювання боротися з самонавіянням. Ахілл переконував сам себе в одному, а лікар почав переконувати його в іншому, виганяючи таким чином те, в чому переконав себе Ахілл. Наприклад, Ахілл казав: «Диявол наказує мені вити». А лікар умовляв Ахілла: «Не вий».

Щоб робити таке навіювання нервовохворим, є особливі способи, добре відомі лікарям. Найпростіший з них такий: лікар усипляє хворого, але не за допомогою якихось ліків, а так: підносить, наприклад, до очей хворого блискучу кульку і примушує уважно дивитись на неї. Хворий слухається. Коли довгий час дивитися, стомлюються насамперед очі, за ними — очний нерв, а далі і те місце головного мозку, куди йде цей нерв. Потім втома поширюється на весь мозок, і той наче ціпеніє. Це заціпеніння трохи схоже на сон, але це не справжній сон. Такий стан зветься гіпнозом

Відгуки про книгу Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: