💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
23 березня 2025 18:41
Книга дуже цікаво велике враження читати її то я дуже задоволена
Пес на ім'я Мані - Бодо Шефер
Марія
19 січня 2025 14:02
Класна книга зарубіжної літератури
Чоловіки під охороною - Мерль Робер
Оксана
15 січня 2025 11:15
Не очікувала!.. книга чудова
Червона Офелія - Лариса Підгірна
21 грудня 2024 21:41
Приємно, що автор згадав про народ, в якого, як і в нас була складна історія і який досі бореться за рідну мову. Велике дякую всім окситанцям, що
Варвар у саду - Збігнєв Херберт
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Фентезі » ЗАКЛЯТИЙ МЕЧ, або ГОЛОС КРОВІ - Володимир Костантінович Пузія

ЗАКЛЯТИЙ МЕЧ, або ГОЛОС КРОВІ - Володимир Костантінович Пузія

Читаємо онлайн ЗАКЛЯТИЙ МЕЧ, або ГОЛОС КРОВІ - Володимир Костантінович Пузія
приїхав Ейнар Буре Ікло, Сноррі був на ярмарку в Оселедцевій затоці, допомагав старшому братові, Гаґбарду. Звістки наздогнали їх вже на зворотному шляху. 

Потім казали, що Ейнар приїхав свататися до Ейри, єдиної доньки Авдульва. Казали, що Авдульв на мить завагався, чи не погодитись, та підвелася Ейр і мовила: «Швидше вийду я заміж за найбридкішого з Дітей туману! Навіть куцан з носом до колін, банькатий і капловухий, буде мені миліший за Ейнара Гнилозубого». 

Казали, начебто не втримав тоді Авдульв Пишний Хліб посмішки, і Ейнар Буре Ікло осміхнувся йому у відповідь. Казали, що тієї ж миті старий Снеррір Ватра усе зрозумів і встав, тримаючи в руці ніж, яким краяв хліб. 

А ще казали, що сватання було тільки зачіпкою. Ейнар-бо давно заздрив Снерріровим статкам — і знав напевно, що жоден з онуків Ватри не помститься за батька, діда й сестру, за спалений хутір і розграбоване добро. Багатим був Снеррір, хазяйновитими вродилися його син та старший онук, однак Ейнар мав дуже вправних воїнів і лиху вдачу. 

Після поховання знову увесь вечір просидів Сноррі над книжкою — єдиною, що вціліла. Завжди носив він її з собою і занотовував туди оповідки старого Снерріра Ватри. 

Зранку ж упіймав він на подвір'ї єдине вціліле ягня, взяв міх із медом та й каже братові: 

— Як не вернуся за два дні — не чекай на мене. Та до того часу не чини нічого супроти Бурого Ікла. Потім — роби як знаєш. 

Сказав на це Гаґбард: 

— Коли народжується чоловік, має він хист до зброї чи до хазяйства. Звуть його тоді чоловіком меча або чоловіком коней. Та, певно, норни-доленосиці переплутали нитки, і в нашого батька замість трьох синів народилося тільки двоє. А був би третій — хтозна, може, й не насмілився б Ейнар напасти на хутір. 

А Сноррі на те: 

— Хоч і мовлене спересердя, але правдиве слово твоє. 

Сказав, сів на коня та й поїхав геть. 

Чекали на нього день, чекали другий. Надвечір побачили: їде до хутора вершник з мечем за спиною, сивий та незграбний. Подумали: вирішив Буре Ікло висунути умови перемир'я та й послав когось зі старших воїнів, не так могутнього, як здібного до перемовин. 

Та коли вершник підїхав ближче, побачили всі, що це Сноррі. Хоч і минала тоді його двадцять перша осінь, волосся в парубка стало сиве-сивезне, наче памороззю вкрите. 

І погляд він мав такий, наче та паморозь торкнулася і його очей. 

Звідки в тебе цей меч? — спитав Гаґбард, однак Сноррі сказав тільки: Поклич сімох найхоробріших воїнів — і сідлайте коней. І накажи, щоб, як дійде до бою, трималися від мене якнайдалі. 

Гаґбард мовчки кивнув. Подумав: либонь, попросив мій брат покровительства в Одіна Стойменного — і зглянувся над ним Батько битв, Господар Герцю. 

Поїхали вони до Ейнара Бурого Ікла — двоє братів та семеро Гаґбардових людей. Побачивши їх, Ейнар наказав відкрити браму. Запросив до столу, сказав, сміючись: 

— Радий я, що сини виявилися мудрішими за батька. Адже розумний чоловік знає, де пролягає межа його можливостей, а мудрий ніколи за цю межу не заступає. 

Відповів на це Сноррі: 

— Правду кажеш, Ейнаре: кожен має таку межу. І зазіхнувши на добро мого батька, ти за неї заступив. 

Потім витягнув він меч і пішов до Бурого Ікла. Двоє синів Ейнара кинулися навперейми. Сноррі зарубав обох, а от їхні удари йому не зашкодили, наче мав він на собі не полотняну сорочку, а міцний панцир. 

Тоді й Гаґбардові люди кинулися на людей Бурого Ікла. Билися відчайдушно, затято — та про настанову Сноррі не забув жоден. Усі трималися подалі від Каламаря, навіть коли вороги обступили того півколом. 

Згадували потім, що бився Сноррі мовчки і скрикнув лише раз. А сталося це, коли здалось йому, що й за спиною в нього опинилися люди Ейнара. 

Було так: відбивався він від ворогів, аж залунали звідусіль чужі голоси. Одні кричали: «Бий його, бий!», — а інші: «Ззаду, Сноррі, ззаду!» 

Не обертаючись, відмахнувся він — і відчув, що влучив. А тоді зійшовся у двобої з Бурим Іклом і, хоч був на тринадцять зим молодший за нього й рідко брав до рук меча, одним махом розтяв Ейнара від плеча до пояса. 

Лише тоді обернувся й побачив: увесь цей час Гаґбард Ратиця прикривав спину свого молодшого брата. 

Прикривав, аж поки не загинув від братового ж меча.

Розділ другий, 

у якому Сноррі Самітний

БАЧИТЬ ТЕ, ЧОГО СПОДІВАВСЯ 

НІКОЛИ НЕ ПОБАЧИТИ

Отак став Сноррі старшим у сім'ї. Мусив він тепер дбати про свій рід, думати про його майбутнє. 

Одразу після бою наказав Сноррі зібрати Ейнарових людей. Родичів у Бурого Ікла майже не лишилося: двох своїх братів він убив, двоє молодших втекли за море, п’ятеро дорослих синів померли у виправах, а ще троє — у битві зі Сноррі та Гаґбардом. Єдину ж свою доньку Ейнар вигнав сам, бо характером вона пішла в батька: була така ж люта й непримиренна. Лишалися ще нинішня Ейнарова дружина та малий хлопчик, що його народила Бурому Іклу одна з рабинь. 

Розумів Сноррі, що повинен подбати про них. І хоч важко було йому на серці, знав він, що родова помста гірша за пожежу влітку: випалює усе навкруги до найглибших коренів. Не хотів він такої долі майбутнім нащадкам свого меншого брата, Ятґейра Меткого. Тож попросив в одного з воїнів Гаґбарда звичайний меч і зробив те, що мусив зробити. 

Коли володар Півночі, Грольф Полум'яний, дізнався про те, що сталося, він розділив землі Ейнара між трьома своїми найвідданішими воїнами, а Сноррі Каламару звелів порядкувати батьковим і братовим спадком аж доки повернеться молодший брат, Ятґейр. 

Коли той приплив, Сноррі сказав: 

Тепер батькове майно — твоє майно. Проживу я на твоїх землях рік і один місяць, а потім піду, бо маю ще справи у світі. 

Відповів Ятґейр Меткий: 

Живи скільки хочеш. Ти — останній мій брат, нема в мене нікого ріднішого за тебе. 

І так було: одружився Ятґейр і почав порядкувати землями батька й діда, Сноррі ж оселився на віддаленому хуторці в старого Раґнара Половинника. 

Той Раґнар був побратим Снерріра Ватри. Замолоду ходили вони разом у виправи в далекі землі, билися плечем до плеча, чесно ділили здобич. Коли Снеррір відклав меч і сокиру, Раґнар ще довго плавав за море, аж

Відгуки про книгу ЗАКЛЯТИЙ МЕЧ, або ГОЛОС КРОВІ - Володимир Костантінович Пузія (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: