💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Наука, Освіта » Криміналістика - Андрій Віталійович Кофанов

Криміналістика - Андрій Віталійович Кофанов

Читаємо онлайн Криміналістика - Андрій Віталійович Кофанов
в інших осіб. Якщо є дані, що розшукуємі предмети можуть перебувати в декількох приміщеннях або в різних осіб, то обшук необхідно проводити одночасно у всіх цих місцях. Успіх обшуку залежить від ретельної підготовки його проведення.

Слідчий, аналізуючи наявні в його розпорядженні дані, може ставити завдання розшуку одних предметів, а виявити зовсім інші, але також важливі для правильного розслідування справи. Однак таке може статися в результаті проведення будь-якої слідчої дії. Необхідно також врахувати, що часто проведення обшуку доручається слідчим і працівникам міліції, які не беруть участь в розслідуванні тієї справи, по якій проводиться обшук. У ряді випадків зазначені особи надають слідчому допомогу в розшуці. Тому чітко сформульовані в плані завдання обшуку, більш докладний опис розшукуваного додадуть діям цих осіб цілеспрямований характер, а також більш організують дії слідчого.

В організаційно-технічний розділ майбутньої слідчої дії бажано включити:

— збір орієнтуючих відомостей, про місце проведення обшуку або виїмки; осіб, у яких передбачається його робити; характеристики розшукуваних предметів;

— визначення часу обшуку, що повинен проводитися негайно після одержання слідчим відомостей про місце знаходження слідів або предметів, що мають значення для справи;

— підбір учасників обшуку або виїмки; визначення їхньої кількості, виходячи з конкретної обстановки, умов проведення та наявності відповідних засобів і методів; участь у цих слідчих діях з метою найбільшої ефективності оперативних працівників, дільничних інспекторів і спеціалістів-криміналістів;

— підготовка технічних засобів: різних пошукових приладів, апаратури для освітлення, фотографування тощо;

— вивчення отриманих у процесі розслідування слідів, предметів, відомостей про прикмети злочинців, знарядь і засобів вчинення злочину, викраденого майна для забезпечення цілеспрямованості обшуку;

— організацію зв’язку між учасниками обшуку.

План майбутньої слідчої дії необхідно зробити в декількох екземплярах і роздати її учасникам для ознайомлення. До планів бажано додати плани житлових приміщень та інших споруд, де передбачається проведення обшуку.

Обшук варто починати із загального огляду об’єкта. При обході місця обшуку слідчий з’ясовує його особливості, фіксує підозрілі ділянки, що вимагають особливо ретельного дослідження, застосування пошукових технічних засобів. Після ознайомлення із загальною обстановкою необхідно спланувати обшук, тобто визначити послідовність та основні тактичні прийоми пошуку. Огляд місця знаходження слідів і предметів, дані про які отримані працівниками міліції в результаті проведення оперативних заходів, не повинні викликати підозру щодо джерел отримання цих даних.

За відсутності достатніх відомостей про характер майбутньої слідчої дії бажано розподілити обов’язки між учасниками обшуку заздалегідь, це полегшить розподіл обов’язків на місці.

В плані необхідно приділити увагу транспортуванню вилученого з місця проведення обшуку.

28. Планування слідчого експерименту

При плануванні слідчого експерименту варто продумати:

— ціль (предмет) експерименту;

— які необхідно спеціальні знання;

— місце, час й умови проведення експерименту;

— коло учасників, їх роль, способи для забезпечення явки;

— хід експерименту;

— послідовність дій;

— повторні дії;

— спосіб фіксації ходу і результатів експерименту;

— питання, які необхідно задати особам, з діяльністю яких пов’язаний експеримент.

На місці проведення експерименту слідчий повинен з’ясувати, що змінилося в обстановці і вжити заходів для реконструкції; визначити сигнали та засоби зв’язку між учасниками експерименту; роз’яснити учасникам слідчої дії, де вони повинні перебувати і що робити в процесі експерименту.

29. Планування призначення експертизи

Підставою призначення експертизи є наявність у кримінальній справі питань, вирішення яких вимагає проведення спеціальних досліджень і наукового пояснення отриманих результатів.

Деякі фактичні дані можуть бути встановлені тільки в результаті проведення експертизи.

Перш ніж призначити експертизу необхідно усвідомити: чи потрібні для вирішення питань які виникли в ході розслідування спеціальні знання і чи є необхідність використати ці спеціальні знання в такій процесуальній формі, як експертиза.

Перед судовою експертизою ставляться питання щодо таких типових обставин:

— причинного зв’язку між явищами;

— часу, напряму дії, швидкості, послідовності та інших параметрів досліджуваних процесів (процесу пострілу, зламу тощо);

— властивості і стан досліджуваних об’єктів (справності і придатності для пострілу вогнепальної зброї, бухгалтерського обліку на підприємстві);

— родової приналежності, родової та індивідуальної тотожності.

В організацію експертизи входить також підготовка необхідних документів та об’єктів для дослідження. Експертові необхідно представити: постанову про призначення експертизи, перелік питань і матеріали, за якими експерт повинен дати висновок. Перед призначенням експертизи корисно проконсультуватися з фахівцями експертної установи про обсяг матеріалів, що направляють на дослідження.

30. Взаємодія слідчого з оперативнорозшуковими підрозділами

Питання взаємодії слідчого та оперативно-розшукових підрозділів у розкритті злочинів розглядаються в різних розділах криміналістики: в загальнотеоретичному плані, в криміналістичній тактиці та криміналістичній методиці. Однак найбільш повне та предметне вираження дана проблема має отримувати в методиці розслідування злочинів.

Термін «взаємодія» в КПК України відсутній, але він застосовується в законах: «Про оперативно-розшукову діяльність» (ст. 4, п. 4 ст. 7), «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» (розділ V). У зв’язку з цим даний термін та саме поняття «взаємодія» відрізняється від таких понять, як «взаємозв’язок», «координація», «виконання доручень та вказівок», зміст яких роз’яснюється у відповідних правових нормах або випливає з їх змісту.

Взаємодія слідчого з оперативно-розшуковими підрозділами відповідно до ч. 3 ст. 114 КПК України здійснюється головним чином у процесі досудового слідства. Проте, виходячи зі змісту ч. 4 ст. 97, ч. 2 ст. 190, ч. 4 ст. 191 КПК України, воно можливе і до порушення кримінальної справи, а відповідно до ч. 2 ст. 138, ч. 1 ст. 139 КПК України — і після припинення досудового слідства.

Відгуки про книгу Криміналістика - Андрій Віталійович Кофанов (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: