💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Фантастика » Крига. Частини ІII–ІV - Яцек Дукай

Крига. Частини ІII–ІV - Яцек Дукай

Читаємо онлайн Крига. Частини ІII–ІV - Яцек Дукай
час він прочитав усі доступні в бібліотеці книжки (ідея росла) й списав десятки тисяч сторінок, викладаючи всі деталі свого Проекту. Лише після смерти його автора Проектом захопилися Соловйов, Толстой, Достоєвскій, найвидатніші уми Росії. Отож, Ніколай Фйодоров запланував інженерію безсмертя, його ідея полягала в перемозі над смертю, — але не тільки смертю майбутньою, а й будь-якою смертю, яка бодай коли трапилася в прірві Історії. Фйодоров розробив докладний рецепт воскресіння усього людства, від Адама і Єви починаючи.

… А спирався він на геологію і гідрологію. «Сила, видобута з повітряних струмів і переказана різним шарам землі, буде чинити в них правильні зрушення, що замінять нинішні руйнівні землетруси, котрі, втім, відкривають ходи водам, збирачам часток праху померлих. Наука нескінченно малих молекулярних рухів, відчутних тільки для сторожкого слуху синів, озброєних найтоншими органами зору й слуху, буде розшукувати не шляхетні камінці або частинки дорогоцінних металів, позаяк пошукувачами будуть не гуманісти, яким усе батьківське, вітцівське чуже, а повнолітні сини; вони розшукуватимуть молекули, що входили до складу істот, які віддали їм життя. Вóди, що виносять із надр землі прах померлих, зробляться слухняними сукупній волі синів і дочок людських і будуть діяти під впливом променів світла, що не будуть уже сліпими, наче промені тепла, й не будуть також холодно-нечулими; хімічні промені стануть здатними до вибору, себто під їхнім впливом споріднене буде поєднуватися, а чужинне відокремлюватися». Докладність технологічних проектів зростає і що далі поринають у майбутні технології Фйодоров та його наступники. Оскільки існує межа перцепції людських чуттів, операціями на батьківських молекулах займатимуться не безпосередньо сини, але крихітні машини, збудовані синами, а навіть машини, збудовані машинами, що збудовані машинами, які збудовані синами. Адже ота внутрішня структура часточок, що походять від праху померлих, «могла б бути доступна невидимим для наших очей мікроскопічним тваринам, і то лише якби вони були озброєні такими мікроскопами, які розширювали б поле їхнього зору тією мірою, як наші мікроскопи розширюють поле нашого зору». Відтак «Воскресение» публікує статтю про отих автоматических червяков, ілюстровану ескізами мікромашин, настільки малих, що вони видимі лише іншим мікромашинам. Червяки Фйодорова мають форму геометричних фіґур із тузінями крихітних рук-вусиків; вони трохи нагадують рисунки мікробів із атласів Зиґи, а трохи — керовані по радіо автомати, описані у відкинутих Військово-Морським Флотом ЗДА патентах доктора Тесли.

… Одержимий ідеєю Фйодоров розглядає подальші проблеми, що стоять на шляху до всезагального воскресіння. Умостилося зручніше під лампою, бо тема була захоплива — такими часто здаються на перший погляд чужі нав’язливі ідеї. Як віднайти усі частинки, що давним-давно входили до складу тіл предків? Адже вони «розсіяні в просторі Сонячної системи, можливо, й інших світів. Отож, питання про воскресіння є телуросолярним, чи навіть телурокосмічним». Крім того, Фйодоров не оминає увагою монументальну математику проекту: якщо ми зберемо в одну мить Історії усіх людей, котрі будь-коли жили, навіть не беручи до уваги майбутніх поколінь, то жодним чином не умістимо їх на одній Землі. Відтак логічним наслідком Проекту Всезагального Воскресіння є необхідність вийти за межі Землі, освоїти глибини космосу й відкрити інші небесні тіла. «Обов’язок воскресіння вимагає такого відкриття, адже без оволодіння небесним простором неможливе одночасне існування поколінь, хоча, з іншого боку, без воскресіння неможливе досягнення повного оволодіння небесним простором». Але ж це очевидно! «Увесь всесвіт буде об’єднанням незліченних світів неосяжного небесного простору силою-силенною тіл воскреслих поколінь, у незліченні віки землею поглинутих». Слід еміґрувати за межі Землі, колонізувати небесні тіла, опановувати й робити підлеглими собі зоряні системи, увесь Чумацький Шлях.

… Де взяти для цього енерґію, яка технологія дозволить усе це втілити? В передостанньому числі «Воскресения», одразу ж на третій сторінці було вміщено копію тієї старої світлини, на якій Нікола Тесла сидить під гігантськими блискавками електричних розрядів. Адже вихідною точкою для технологій Воскресіння стане, за словами Фйодорова, «громовідвід, піднятий на аеростаті, який добуває грозову силу й, звичайно, не для збереження свого лише життя, а для повернення життя тим, хто його втратив, але це — лише слабкий початок реґуляції сил природи». «Реґуляція» — це ключове слово; «реґуляція», «лад», «влада над матерією». «Усе життя усесвіту є безперервною грозою і бурею різної напружености, адже сила всесвіту є ще силою нереґульованою. Вивчати природу — значить відшукувати спосіб роззброєння грозової сили й перетворення її з руйнівної на відбудовну, воскрешаючу. Тільки об’єднавшись в управлінні метеоричного процесу, в якому проявляється сонячна сила, сини людські стануть здатними добутий із глибоких шарів прах предків обертати не на харч нащадкам, а збирати його в тіла, яким він належав». Зрештою сама Земля стане слухняною машиною у руках воскресителів. «Вивчення електрики, а з нею й усієї природи, тільки тоді стане на твердий ґрунт, коли ми будемо спроможні всю землю як єдине тіло доводити до різної міри збудженого стану й зауважувати вплив, чинений нею на інші світи. Єдність метеоричного й космічного процесів витворює підставу для розширення реґуляції на сонячну й інші зоряні системи для їхнього відтворення й управління розумом». Реґуляція охопить усі часи — не лише людей, нині живих, себто підпорядкованих цій владі, але й усю Історію і людей, які разом із нею відійшли в минуле, — а також увесь простір — не тільки Землю, а й цілий космос. «Сукупність одухотворених воскреслими поколіннями світів у найтіснішому братському сполученні зробляться самі знаряддям воскресіння своїх попередників-батьків».

… Далі. Підкрутилося ґніт. Далі, далі. Оскільки людство набуде силу й здатність, які дозволять йому втілювати подібні починання, то це вже не буде людство в нашому сучасному розумінні ґатунку й людськости. Не змога бути водночас зрілим мужем і дитиною; не змога бути янголом і провадити життя бродяги. «Повернення життя померлим створить істоти безсмертні, незнищимі, бо тільки тоді стане не лише можливим (що було завжди), але й доведеним, тобто дійсним, відтворення із неживої речовини життя». Воскресителі й воскреслі скерують свої зусилля до інших ідеалів. Людина боїться смерти й чинить усе, щоб залишатися живою, — але до чого прагне вже безсмертна істота? «Не лише функції усіх органів, але й морфологія органів мусить стати витвором знань і діла, праці. Слід, щоб мікроскопи, мікрофони, спектроскопи тощо були природною, але свідомою належністю кожної людини, тобто, щ о б к о ж н о м у б у л а п р и т а м а н н а з д а т н і с т ь в і д т в о р ю в а т и

Відгуки про книгу Крига. Частини ІII–ІV - Яцек Дукай (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: