Опікун - Єва Олесь
Ранок зустрічає сильним головним болем, я напиваюся пігулок та порошків від похмілля, приводжу себе в більш-менш нормальний вид, щоб перекреслити будь-яку можливість контактувати з Равським і його дівчиною, поїхавши з дому за годину до першої пари. Неможливо втекти від неминучого, але я намагаюся. План уникнення не продумала - імпровізуватиму на ходу, аби не перебувати поруч із ними.
От тепер, внаслідок свого вибору щодо плану, сиджу в кав'ярні поряд з університетом, прокручуючи вчорашній день в голові, бо нічого іншого в неї не лізе. А якщо й лізе, то це думки про те, що я більше не питиму. Підготовка до пари Радченко не так чіпляє мою душу, тому конспект лежить відкритим для виду. Я не розбираю ні сенс написаних слів, ні навіть літери, бігаючи очима по гарних рядках.
Яке тут навчання, коли за моє життя наче взявся сам Сатана? Перевернув все з ніг на голову та пішов, бо навіть моє "гріхопадіння" мене не вражає. Я відчуваю помилкою не мій відчайдушний крок у руки двох чоловіків, а моє наївне бажання розчинитися в Ромі перед цим.
І шкодую я лише про друге. І про випите.
Мені сумно, бо віднині нічого не налагодиться: Рома живе своє життя з іншою, напевно, кохає. А я кидаюся то в відчай, то в чиєсь ліжко, то все разом.
Мою увагу привертає знайома постать в натовпі. Оніщенко стоїть серед інших студентів, замовляє каву, посміхається бариста. Серед сірих студентів хлопчина вирізняється яскравою зовнішністю та позитивом. Після того випадку, коли я відпоювала його, я більше не чула від нього якогось негативу. Він завжди жартує і цим викликає деяку прихильність до себе, хоча частенько набридає.
А от Равський набриднути не може...
Він для мене дуже вирізняється серед інших. Молодий чоловік з бородою, ніколи не вдягаючий ні сорочок, ні надто яскравого одягу. Завжди зі зброєю в барсетці, хоча вигляду не подає. На моїй пам'яті немає жодного разу, щоб Рома використав свій козир.
В нього завжди вибивається прядка та падає на чоло, він гарно зачісує її назад. Як пощастить побачити - я завмираю. Він не повернутий на своїй зовнішності та охайності, що його зовсім не псує. Деякий безлад, будь то пом'ята футболка або скуйовджене волосся, кров на обличчі після тренувань або припухлість після сну - все це дуже природньо та гармонійно.
Міша в натовпі помічає замріяну мене, махає привітно.
Вітаюся з ним кивком, а в думках надія. Його компанії я знову не потребую, але закон підлості підкидає мені все більше проблем. Хлопець сідає навпроти.
- Давно тут сидиш, рання пташечко? - киває на порожню чашку зі слідами кави.
- Хвилин сорок, готуюся до пари Радченко. Тобі раджу зробити те саме.
- Я завжди готовий, - гмикає самовпевнено.
Чемно посміхаюся, подумки нагадуючи собі, що Міша дійсно розумний. Він вміє брехати та викручуватися, на відміну від мене. Мою увагу привертає годинник на його зап'ястку. Такий самий був у Роми три роки тому.
- А ти чого так рано? - відволікаю сама себе від гнітючих думок.
- Я тут щоранку, - потискає плечима. - Люблю починати день зі стаканчику кави з коньяком.
Від згадки алкоголю мене трохи нудить, я виставляю перед собою вказівний палець, просячи замовкнути.
- Бачу, не один я тут грішний, - підколює мій стан.
Посмішка Оніщенка віддає теплом, від нього віє приємною, ваблячою добротою. Я потроху починаю переконувати себе, що навигадувала його не зовсім дружні наміри. Але чи дарують квіти просто приятелькам?
Питання залишається без відповіді, мені не хочеться міркувати над цим.
У нас усе-таки зав'язується діалог, я дозволяю собі приємно поспілкуватися з хлопцем, даючи шанс моїм сумнівам.
У підсумку все веде до того, що Міша приходить на пару Радченко разом зі мною і сідає до нас із Сашею. Марчук хитро посміхається, нахиляється до мого вуха, поки викладачка креслить нотатки на дошці.
- Тільки не кажи, що я членом пошкодив твої мізки, і ти тепер зустрічаєшся з ним.
Шикаю обурено.
- Я ні з ким не зустрічаюся і, будь ласкавий, не базікай про вчорашнє, - шепочу Саші на вухо з часткою невдоволення. Мені б не хотілося, щоб про наш експеримент знав хтось, крім нас трьох. Цю таємницю, без сумнівів, потрібно забрати із собою в труну.
- Стрельніченко, Вам є що сказати?!
Голосно ковтаю, відсуваючись від приятеля.
- Ні, вибачте.
Горгона дивиться на Марчука й Оніщенка, сидячих по обидва боки від мене, повертається до мого обличчя. Пригнічую бажання пересмикнути плечима від її неприємного погляду. Вона стоїть унизу, на великій відстані від нашого місця, але за відчуттями душу висмоктує своїми очиськами крізь лінзи окулярів.
- Прошу підвестися і поділитися, про що Ви спілкуєтеся. Усім цікаво, - обводить долонею всі ряди, що обернулися подивитися на порушницю майже конституційного закону тиші на лекціях Горгони.
Піднімаюся на тремтячих ногах.
- Що таке невідкладне Ви повідали Вашому сусідові, Стрельніченко?
Сашко давиться недвозначним сміхом, за що я непомітно штовхаю його ногою.
Червонію від уваги всієї аудиторії і хочу прибити Марчука.
- Мій сусід запитав щодо теми занять, на яких був відсутній.
Обрушую гнів Горгони на Сашка, не встигнувши обміркувати наслідки.
- Якщо вже Ви такий експерт, Стрельніченко, то чекаю на доповідь за попередніми темами від Вас і Вашого обізнаного товариша Оніщенка, - здається, вона здогадалася, що я допомагала Міші, от і відіграється. - Можете сідати, а сусіда попрошу підвестися.
Міша розчаровано зітхає. Відчуваю провину за те, що він потрапив під роздачу ні за що. Доповіді для Радченко - це вид тортур, які тягнуться до кінця року, бо все не те і не так, як вона хотіла б бачити. Попередні студенти, попавшіся на доповідь, здавали її п'ять семестрів.
Наступні двадцять хвилин лекції присвячені присоромленню Марчука і самоствердженню за його рахунок, тож по закінченню пари Саша повністю ігнорує мене, перед цим сказавши, що не очікував від мене підстави. Вибачень не прийняв, розвернувся і пішов із занять.