Пірат - Гарольд Роббінс
Юсеф втупився в обличчя Мойсея, яке саме з'явилося великим планом на весь екран. Авжеж. Він дивувався, чому він не помітив цього відразу. У нього було обличчя типового єврея.
Позаду почувся рух. То повернулася Джордана з Ріком. Куточком ока він спостерігав, як вони пройшли через залу до ляди бару і сіли. Він бачив, як Рік глянув через плече на екран і щось їй сказав. Вона засміялася і підняла келих вина, який поставив перед нею бармен.
Юсеф відчув приплив ненависті: «Смійся, сучко! — думав він з несамовитою люттю. — Я тобі покажу. Смійся, підстилка жидівська».
Тепер він знав достеменно, що він збирається зробити зі стрічкою. Бейдр буде вічно вдячний йому за те, як він вберіг його ім'я від того, щоб цілий світ дізнався про те, що його дружина зрадила йому з євреєм.
Розділ шістнадцятийЛейла глянула на свою матір, що сиділа на протилежному кінці кімнати.
— Я тобі вже не раз говорила, мамо, Хамід — просто приятель і все. Я його серйозно не сприймаю. У мене немає наміру виходити за нього заміж. Він — просто приятель.
Маріам тяжко зітхнула.
— Я не знаю, що з тобою коїться. Він — звичайний собі сирієць, навіть не з порядної сім'ї. Не можу збагнути, що ти в ньому знайшла.
Лейла запалила сигарету.
— Мені треба з кимось спілкуватися.
— Кругом стільки гарних хлопців, з якими ти могла б поговорити. Мій батько сказав, що з ним говорив промисловець Фаваз. Його син — у тому віці, коли пора одружуватися, і він зацікавлений тобою.
— Хто? — саркастично спитала Лейла. — Фаваз чи син?
— Не будь непоштивою. Дід тобі, окрім добра, нічого не бажає.
— Так, як він бажав і для тебе? — ущипливо спитала Лейла.
— То не його помилка,— відповідала, захищаючись, Маріам. — Ніхто з нас не знав, який в тебе батько. Ми все робили вірно. Ніхто не зможе закинути нам за зле.
— Я не бачу причини, щоб закинути зле і моєму батькові,— сказала Лейла. — Очевидно, нікому немає до людини діла до того часу, доки в неї є достатньо грошей.
Маріам обурено похитала головою.
— Я завжди говорила, що ти успадкувала від свого батька більше, ніж від мене. Ти бачиш речі тільки такими, якими їх хочеш бачити. В жодному разі не треба було давати тобі дозвіл їхати до школи в Швейцарію. Єдине, чого тебе там навчили,— перебалакувати матір. Твоя сестра такого не робить.
— Моя сестра тупа! — вигукнула Лейла. — Все, про що вона піклується,— це про свій дім, про своїх дітей та про свої сутички з челяддю.
— Це все, про що повинна піклуватися жінка,— сказала Маріам. — Про що ж іще?
Лейла показала рукою на вікно.
— Там цілий світ, мамо. Невже ти не бачиш? Так багато років нас пригнічували, над нашим народом знущалися, поневолювали його. Наші брати в Палестині стогнуть у єврейському ярмі. І ти питаєш, що ще.
— То проблеми, які мають вирішувати чоловіки,— сказала Маріам. — А ми мусимо займатися своїми власними справами.
— Все дарма,— сказала з відразою Лейла. Вона попрямувала до дверей. — Я вийду.
— Куди ти йдеш? Знову до того Хаміда?
— Ні. Просто вийду і все.
— То чого ж така спішка? Ось-ось обідати будемо.
— Я не голодна. Не чекайте на мене.
Маріам сумно подивилася, як за дочкою зачинилися двері. Через декілька хвилин перед будинком загуркотів двигун авто. Вона підвелася із стільця і підійшла до вікна, якраз вчасно, щоб побачити, як невеличкий з відкидним дахом «мерседес» виїжджав на вулицю.
Як Лейла була схожа на свого батька. Ніхто не міг з нею побалакати. Вона згадала той день, коли в парадних дверях вона постала зі своїм приятелем — Хамідом. Вони були такі обірвані та брудні, що спочатку служниця, яка була в домі віднедавна, не хотіла їх впускати. Та згодом нехотя вона покликала свою господиню.
Маріам була ошелешена тим, як виглядала її дочка. Її шкіра так засмагла, що була схожа на шкураток, ніби вона днями була під пустельним сонцем, а на її тілі не було жодної випуклості. Вона була така струнка та пласка, мов хлоп'як.
— Що з тобою сталося? — скрикнула вона.
— Нічого, мамо,— спокійно відповіла Лейла.
— Але ж, глянь на себе. Що це за ганчір'я на тобі? Ти виглядаєш так, ніби не ходила до лазні декілька місяців.
— У мене все гаразд, мамо,— вперто стояла на своєму Лейла.
— Звідки ти приїхала? Я гадала, що ти ще в школі.
— Ми приїхали додому автостопом,— відповіла Лейла.
— Чому? Все, що ти мала зробити,— зателефонувати. Ми б купили тобі квиток.
— Якби мені потрібен був квиток, я б зателефонувала. Я хотіла приїхати, власне, таким чином.
І тільки тепер Маріам помітила Хаміда, який стояв за порогом. Вона подивилася на нього, а потім на свою дочку.
— Це мій приятель — Хамід,— сказала Лейла. — Він сирієць.
Хамід виступив крок уперед, торкнувся пальцем свого лоба.
— Ташаррафна.
— Гасалі шараф,— відповіла вона мимоволі. Інших традиційних слів привітання