💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Наука, Освіта » Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін

Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін

Читаємо онлайн Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін
місці книги випущено розповідь про вірування, які були поширенні в різних народів у минулому віці, тому що багато чого в цих розповідях застаріло. Але залишки таких вірувань зберігаються й досі.(обратно) 2

У всесвіті, крім таких великих небесних тіл, як зірки і планети, є безліч дрібних: каміння і пилинки. Багато з них часто залітають в атмосферу нашої планети з величезною швидкістю. Зустрічаючи опір повітря, який зростає в міру наближення до землі, такі тіла дуже нагріваються і світяться, як розпечене тіло. Більшість з них, не досягаючи поверхні землі, згоряють, перетворюючись у порох і гази.

(обратно) 3

Ці слова приписуються християнському богослову Тертулліану (Квінт Сентімій Флоренс), що жив у 150–222 роках.

(обратно) 4

Сфінкс — статуя, що зображує фантастичну істоту з тілом лева і головою людини (звичайно з обличчям фараона) або священну тварину. Таким потворам єгиптяни поклонялися як духам — хранителям, втіленням царської влади. Статуї сфінксів встановлювалися звичайно вздовж дороги до храму. В 1832 році двох сфінксів із храму Аменхотепа III у Фівах (XV ст. до н. е.) привезли до Петербурга і встановили на набережній Неви, де їх можна бачити і тепер.

(обратно) 5

Стародавні єгиптяни, ховаючи померлих, намагалися зберігати їх тіла від гниття. Для цього вони виймали із трупів нутрощі, а тіло мастили особливими смолами і бальзамом. Така підготовка трупа до поховання зветься бальзамуванням, а бальзамований труп — мумією.

(обратно) 6

Найвища вершина земної кулі Еверест (Чомолунгма, Чомоканкер), що знаходиться в Гімалаях, має висоту 8882 метри.

(обратно) 7

Для того, щоб вкрити всю поверхню землі шаром води товщиною 8 кілометрів, потрібно 4 мільярди 80 мільйонів кубічних кілометрів води. А загальний обсяг води на землі становить 1 мільярд 300 мільйонів кубічних кілометрів. Якби випала на землю вся вода, що є в земній атмосфері у вигляді пари і хмар, то рівень в океанах піднявся б лише на півтора метра. Якби розтопити лід Арктики і Антарктики, то рівень води піднявся б лише на 20–30 метрів.

(обратно) 8

Сухопутні тварини походять від морських тварин. Кількість видів тварин, що живуть на суші, набагато більша від кількості видів водяних тварин (чотири п’ятих загальної кількості видів, які живуть на земній кулі). Всього на землі не менше мільйона видів тварин. Лише комах на землі близько 250 тисяч видів. Зрозуміло, що корабель, який вмістив би таку кількість тварин, збудувати неможливо.

(обратно) 9

В 1947–1953 роках на узбережжі Мертвого моря, в так званій Іудейській пустелі (Іорданія), було знайдено найдавніші рукописи, серед яких велике місце займають уривки з різних книг Старого завіту. Ці знахідки дали можливість уточнити історію Старого завіту.

Як і слід було чекати, знахідки розкрили ще більше суперечностей і різночитань так званих «священних книг», ніж ми їх знали раніше, і завдали тяжкого удару християнській легенді про «богонатхнениість» біблії. Адже коли біблія — «одкровення боже», то, значить, вона мусить бути тільки одна, і до того ж у незмінному вигляді. Так до неї і ставилася церква. В середні віки біблію переписували літера в літеру. Після переписування монахи спеціально підраховували кількість літер в першому варіанті і п другому. Ось чому всі середньовічні тексти біблії мають небагато різночитань.

Цю однаковість і сталість біблії, що їх створили переписувачі-монахи, церковники завжди видавали за головну ознаку, головний доказ «священиості», «богонатхненності» біблії. Кумранські знахідки підтвердили ще раз, що біблію в давнину неодноразово переробляли — отже, люди створювали її поступово, з безлічі різних стародавніх легенд. Знахідки свідчать, що ці найдавніші тексти значно відрізняються од офіціального церковного тексту Старого завіту. Виявилося. що монахи переписували пізніший його варіант, а зовсім не «первозданний», не «одкровення боже».

Завдяки цим знахідкам з’явилося також багато нових доказів для з'ясування питання, чи справді жив на землі Христос, чи він вигадана особа. Легендарний «вчитель справедливості», про якого розповідається в кумранських рукописах, дуже схожий на Христа, але зветься він інакше і до того ж принаймні на 100–150 років старший за євангельського Христа. Отже, євангельський переказ про Христа — розповідь не про справжні події, а перероблена ще більш давня легенда. Коли ці факти було доведено, богослови почали докладати всіх зусиль, щоб перешкодити дальшому вивченню кумранських рукописів. Вони роблять різні нападки на вчених, які доводять велику схожість легенди про «вчителя справедливості» з євангельською розповіддю про Христа. Кумранські рукописи свідчать про те, що більше ніж за 100–150 років до того, коли на землі нібито з’явився Христос і його послідовники, вже були язичеські вірування, які мали багато спільного з майбутнім християнством (групу послідовників цих вірувань звали сектою есенів). Кумранські знахідки дали можливість ученим вирішити і уточнити також багато інших питань, важливих для з’ясування історії виникнення християнської релігії.

(обратно) 10

Заратуштра (Зарагустра, Зороастр) — міфічний пророк, якому легенда приписує заснування релігії зороастризму. Насправді ця релігія, як і християнство. створювалася протягом довгого часу, ввібравши в себе стародавні міфи, перекази і легенди багатьох народів Середньої Азії. Характерні риси цієї релігії: уявлення про боротьбу в світі двох начал — добра і зла, шанування вогню, заборона поховання трупів (їх віддавали на їжу тваринам). Такі ідеї цієї релігії, як віра в кінець світу, загробне життя, воскресення з мертвих. віра в прийдешнього спасителя, народженого дівою, і страшний суд, перейшли в іудаїзм і християнство.

Міфи про засновника цієї релігії, що їх переказує автор, дуже схожі на міфи про інших чудотворців.

Відгуки про книгу Серед таємниць і чудес - Микола Олександрович Рубакін (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: