💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Фентезі » Житіє моє - Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова

Житіє моє - Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова

Читаємо онлайн Житіє моє - Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова
батька. Я-то в Краухарді вдосталь набачився цих чорноволосих красунь. Он, староста наш, ніби — тихий мужик, а з старостихою своєю так лається, що на півдолини чути. Нафіг, нафіг! Ідеальна жінка має бути як хом’ячок (маленький, пухнастий і мовчить).

Я зупинився за три кроки від цілі — правильно вибрана відстань дозволяє уникнути багатьох зайвих конфліктів. Кланятися не став, але і довгих розглядань собі не дозволив — просто, трохи прикрив повіки, ховаючи погляд.

— Добрий день, мадам! — звертатися завжди потрібно до старших. — Ви розумієте по-інгернійськи?

— Ми розуміємо, — відповів з-за її спини боєць.

— Ці добрі люди, — я махнув головою в бік похмурого натовпу, який потрохи заповнював площу, — турбуються про свого односельчанина. Чи не попадався вам на дорозі трьохвісний віз, запряжений парою крупних гнідих коней?

Каштадарці обмінялися парою фраз своєю співучою мовою.

— А що, якщо ні?

— Тоді я розвернуся і поїду, а вам доведеться ладнати з цими добрими людьми самостійно.

За нашим спілкуванням спостерігало уже чоловік сорок.

— Хто ви такий, щоби питатися? — уточнив мужик.

Майже зухвальство. Чи тітка вирішила, що зуміє завалити повноцінного мага?

— Я — співробітник НЗАМПІС! — довелося розправити плечі і продемонструвати моє чергове тимчасове посвідчення, яке я лише випадково ніде не загубив, а Сатал — не забув мені видати.

Новина викликала сильне збудження і нездорову цікавість чорноокої відьми.

— Нагля-аду? — з сильним акцентом проспівала вона, азартно мені підморгуючи.

— Він теж з «нагляду», — я поспішив переключити її увагу на Соркара, — лише ранений. А мені потрібно знати про воза.

— Нам не треба неприємності, пане! — вайло ледь помітно знітився (явно звик мати справу з чорними, але сам — не чаклун). — Ми самі нічого не знаємо, але один з дітей бачив великого воза, поряд з яким ходили люди. Потім щось яскраво блимнуло, він злякався і втік.

— А якого кольору був спалах? — уточнив я.

— Це важливо?

— Важливо.

За кольором часом можна визначити тип Джерела. Білі закляття ніколи не бувають синіми або фіолетовими, а чорні — жовтими або оранжевими.

Мужчина сходив до фургона і про щось поговорив з дітьми, каштадарка продовжувала переморгуватися з Соркаром. Здається, він їй відповідав (от баран!).

— Хлопчик ще малий у нас, — трохи винувато почав, повернувшись, каштадарець, — але за його словами виходить — ніби сонце засвітилося.

— Сидіть тут, нікуди не їдьте!

Це треба було обговорити без сторонніх. Наказавши селянам зникнути геть з моїх очей і не злити начальство (тобто, мене), я повернувся в харчевню і влаштував власну військову нараду.

— Білі хуліганять.

— Б-білі н-н-н…

— Можуть, якщо це Чудесники. Питання, якого хрíна їм дався мельник. Він навіть не чорний був!

— Фіра, — подав голос Соркар. — Це, напевно, ті самі, що у нас машину поцупити хотіли.

— Ґілад звідси далеко, — не погодився я.

— Так, п’ять днів. Якщо пішки, то — якраз.

Я задумався. Якщо згадати «зорю мандрівників», то якісь білі маги в Ґіладі точно були. Чи знали вони про вибухівку на кораблі? Та пофіг тепер, головне — я про неї вчасно взнав. Допустімо, вони прибули на узбережжя пароплавом, стали шукати транспорт для подальшого шляху, спробували сперти вантажівку (невдало), і швидко-швидко пішли сюди. За часом підходить. Тоді як в картинку вписується вбитий на тракті чистильник (там-то машину ніхто не взяв) і, якщо вже на те пішло, хутір, що спалахнув як свічка? Обігнати мене пішки чи верхи вони не могли. Що, дві а то і три колони Чудесників ходять маршем по Арангену? Типу, колективні гулянки, з піснями і ватрами. А нафіга? Вони, звичайно, психи, але не настільки, щоби влаштовувати швидкісні переходи в компанії нежитів виключно для моціону.

— Сходимо на місце, — запропонував я чистильникові, — порівняємо, чи схоже це на те, що було з Гатаєм.

Соркар одразу погодився (він теж був трохи п’яним). Зомбі залишився наглядати за Алехом і вантажівкою (Максу я довіряв більше, ніж білому), а ми вирушили у вказаному каштадарцями напрямку. Мотоцикл йшов трохи зиґзаґом. Справді, добре тут пиво!

Ніякого занепокоєння з приводу сумнівності пригоди я не відчував; на мій погляд, Чудесникам (якщо це були вони) слід було якомога швидше драпати звідси на краденому возі. Хоча, якщо задуматися, з якою швидкістю, скорше за все, ходять мельникові тяглові коняки, то ще хто його знає, як буде швидше. І взагалі, що може загрожувати чорному магові за відсутності «нагляду»?! Гм. Ну, був у Краухарді випадок, коли селяни закидали каменями набридливого чаклуна… Але то в Краухарді, в Арангені народ духом послабкіше буде.

Коротше кажучи, забув я, що у сектантів незрозуміла логіка, напевне, вони так само не бачили причин боятися, а коли помітили, як ми в’їжджали в село, бажання заволодіти вантажівкою їх просто засліпило. Ми пили пиво години дві; часу, щоби запланувати пограбування у них було вдосталь, але почали вони банально — з гоп-стопа.

Знайти на степовому путівці місце, в якому ніколи не був, чисто за описом — задача не для слабонервних. Ми вже чверть години плелися, як черепахи, зупиняючись кожні сто метрі, намагаючись узгодити дані каштадарцями орієнтири з тим, що бачили на місцевості. Я відпльовувався від мошкари (на такій швидкості розсікачі не працювали) і всюди вишукував пролисини в траві або плями свіжої зелені.

— Тут чи трохи далі?

— Напевне, тут, — кивнув Соркар.

Я прослідкував за його поглядом — в наш бік рішуче рухався настовбурчений юнак (майже хлопчик), який неприємно нагадував мені обкуреного типа зі списом і небіжчика Лорана. І цей пре прямо в лоб…

— Завмри! — наказав я йому, готуючись садонути чимось приголомшуючим.

Він зупинився, одночасно виймаючи з кишені руку, в якій був затиснений великий срібний амулет, весь в різнокольорових стразах. Яка вульгарність! Я приготував щити. Руйнівних заклять в білій магії небагато, але щоби їх відбити, доводиться вибудовувати неймовірно щільну оборону. Це як спроба побити когось через подушку: протизакляття діють не на ворожу магію, а на середовище, в якій та поширюється, неефективно, жах.

Золотистий спалах вдарив по очах раз, ще раз. Ніяких дивних відчуттів це не викликало. В принципі, закляття іншого Джерела магові недоступні, але, якщо знати теорію, їх схему можна реконструювати за результатами впливу. В даному випадку нічого загрозливого я не помічав.

Третій раз спалах вийшов слабшим.

— Ти скажи, що зробити хочеш. Може, я чимось допоможу?

Нахабний юнак пополотнів, жбурнув у мій бік амулет, розвернувся і дав дьору.

— Фас! — скомандував я.

Пса-зомбі зі мною не було, зате був Соркар, а рефлекси на здобич, яка тікає, у них абсолютно однакові. «Чистильник» джиґонув за жертвою так, як Макс не всякий раз бігає, за лічені секунди злодюгу наздогнали, кинули на землю і почали бити ногами.

Я підняв амулет і, без поспіху, підійшов до бійки. Взагалі-то, намагатися відібрати у бойового мага його здобич

Відгуки про книгу Житіє моє - Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: