Думай як мільйонер - Харв Т. Екер
Урок достатку № 9 Багаті люди більші за свої проблеми. Бідні люди менші за свої проблеми.
Як я вже казав, стати багатим – це не те, що прогулятися в парку. Це подорож, сповнена поворотів, об’їздів і перешкод. Дорога до достатку всіяна пастками й вовчими ямами, саме тому більшість людей на неї не заходить. Вони не хочуть усіх цих ускладнень, відповідальності й головного болю. Коротко кажучи – не хочуть проблем.
Саме в цьому полягає одна з найбільших відмінностей між багатими та бідними людьми. Багаті й успішні більші за свої проблеми, а бідні й неуспішні – дрібніші від своїх проблем.
Бідні люди зроблять майже все що завгодно, щоб уникнути проблем. Вони бачать виклик – і втікають. Іронія в тому, що у своєму квесті з пошуку життя без проблем вони створюють найбільшу з цих проблем, стаючи розореними й нещасними. Секрет успіху, друзі мої, у тому, щоб не намагатися оминути проблеми, чи позбутися їх, чи від них сховатися; секрет у тому, щоб вирости, стати більшим за будь-яку проблему.
ПРИНЦИП ДОСТАТКУ
Секрет успіху в тому, щоб не намагатися оминути проблеми, чи позбутися їх, чи від них сховатися; секрет у тому, щоб вирости, стати більшим за будь-яку проблему.
Візьмімо шкалу від 1 до 10, де 1 – найнижчий рівень. Уявіть, що ви – людина з другим рівнем сили характеру та ставлення до світу і ви дивитеся на проблему п’ятого рівня. Якою вона вам здається, великою чи маленькою? З другого рівня проблема п’ятого здаватиметься великою.
Тепер уявіть, що ви виросли та стали людиною восьмого рівня. Та сама проблема п’ятого рівня буде для вас великою чи маленькою? На диво, ідентична проблема тепер стала дрібна.
Нарешті, уявіть, що ви тяжко працювали над собою і стали людиною десятого рівня. Тепер та сама проблема п’ятого рівня для вас велика чи мала? Правильна відповідь: проблеми немає. Ваш мозок навіть не бачить у ній проблему, її не оточує негативна енергія. Це просто звичайне завдання, як чищення зубів чи вранішнє вдягання.
Завважте, багаті ви чи бідні, велику гру ведете або дрібну, проблеми не зникають. Якщо ви дихаєте, у вашому житті завжди будуть так звані проблеми й перешкоди. Я скажу коротко та приємно. Розмір проблеми ніколи не має значення – чогось важить ваш власний розмір!
Це може бути болісно, але якщо ви готові перейти до наступного рівня успіху, вам конче потрібно бути свідомими того, що насправді відбувається у вашому житті. Готові? Поїхали.
Якщо у вашому житті є велика проблема, це може означати тільки те, що ви – маленька людина! Нехай зовнішність не вводить вас в оману. Ваш зовнішній світ – лише відбиття внутрішнього. Якщо ви хочете стабільних змін, припиніть концентруватися на розмірі проблем та зверніть увагу на власний розмір!
ПРИНЦИП ДОСТАТКУ:
Якщо у вас є велика проблема, це може означати тільки те, що ви – маленька людина!
Одне з не дуже приємних завдань, які я даю учасникам свого семінару: коли ви відчуваєте, що перед вами постала велика проблема, покажіть на себе й заверещіть: «Міні-я, міні-я, міні-я!» Це вас негайно розбудить, спрямувавши вашу увагу туди, де їй місце, – на вас. Тоді з позиції «вищого я» (а не я-жертви, що ґрунтується на вашому еґо) глибоко вдихніть і негайно, у ту саму мить, вирішіть, що ви станете більшою людиною й не дозволите проблемам чи перешкодам забрати у вас щастя або успіх.
Що більші проблеми, з якими ви здатні впоратися, то більшим бізнесом ви здатні керувати; що більша відповідальність, яку ви можете на себе взяти, то більшою кількістю співробітників ви здатні керувати; що більше клієнтів ви можете обслужити, то більша сума грошей, якою ви можете розпоряджатися, і, нарешті, то більший ваш можливий достаток.
Знову-таки, ваше багатство може вирости рівно настільки ж, наскільки ви самі! Головна мета – дорости до місця, з якого ви можете долати будь-які проблеми й перешкоди, що заважають вам творити свій достаток й утримувати його, коли він уже є.
До речі, утримання достатку – геть інша тема. Хто ж знав? Точно не я. Я думав, якщо ти заробив свій статок, то вже заробив. Боже, що за неприємне пробудження на мене чекало, коли я почав втрачати свій перший мільйон майже так само швидко, як і його заробив. Тепер, споглядаючи на минуле, я розумію, у чому була проблема. На той час моя «скринька для інструментів» була недостатньо велика й міцна, щоб утримати зароблене багатство. І знову, як чудово, що я практикував принципи «Думай як мільйонер» і міг заново запрограмувати себе! Я не лише повернув той мільйон, але й заробив ще мільйони й мільйони завдяки новій «грошовій програмі». Найкраще те, що я не лише утримав цей достаток – він росте надзвичайно швидко!
Вважайте себе посудиною свого достатку. Якщо ваша посудина мала, а грошей багато, що станеться? Ви їх втратите. Посудина переповниться, зайві гроші розіллються всюди. Ви не зможете мати більше грошей, ніж уміщує ваша посудина. Отже, потрібно виростити велику посудину, щоб не лише втримати достаток, а й принадити його ще більше. Всесвіт не терпить порожнечі, і, якщо ваша грошова посудина дуже велика, він хутко заповнить порожній простір.
Одна з причин, чому заможні люди більші за свої проблеми, повертає нас до теми, яку ми вже обговорювали. Вони не концентруються на проблемі, вони концентруються на меті. Мозок зазвичай концентрується на одній головній темі за раз. Тобто або ви скиглите про проблему, або працюєте над тим, щоб її розв’язати. Багаті й успішні люди орієнтовані на результат, вони приділяють свій час та енергію стратегіям і плануванню відповідей на виклики, що перед ними постають, а також створенню систем, які забезпечать, щоб ці проблеми не виникали знову.
Бідні й неуспішні люди орієнтовані на проблеми. Вони витрачають енергію й час на скарги та скиглення й лише зрідка вигадують щось креативне, щоб усунути проблему, не кажучи вже про те, щоб не дати їй статися знову.
Багаті люди не тікають від проблем, не уникають їх і не скаржаться на них. Багаті люди – фінансові воїни. У нашому «Тренінгу для просвітлених воїнів» ми використовуємо таке визначення воїна: «Людина, що підкорює себе».
Висновок: якщо ви стали майстром із розв’язання проблем та подолання перешкод, що може завадити вашому успіху? Відповідь – нічого!