Байка про Арктантропа - Артур Єрмак
Повертаючись до Боворду – люди, особливо місцеві, про нього кажуть просто: «у нас тут трі дастопрімєчательносьті - гори, окєан і звалище».
Так ось, Ітан перебував у дуже доброму гуморі, а тому перестав дбати про власну безпеку. Придбав білет до Боворду і пішов відлити у громадський туалет. З цього приводу знахабнілий мисливець (інший, не Стів) мало не торкаючись спини Ітана пройшов за ним аж до кабінки і чекав поки хлопець із неї вийде.
Одразу ж продемонстрував перевертню ніж у своїй правій руці, коли двері кабінки відкрились. Звісно ніж був срібним, від леза аж тхнуло цим специфічним ароматом загрози.
- Довго чекав?
- Від долі неее… - мисливець не закінчив своєї думки, його слова як і зуби полетіли у повітря.
Ітан вдався до відчайдушного ходу, навіть сам не повірив коли той спрацював. Трохи відхилив корпус наліво і викинув ліву руку знизу-вверх цілячи кулаком у щелепу своєму супротивнику, цей випад вийшов настільки потужним що хлопця майже перекрутило, він встояв тільки тому що оперся на стінку кабінки. А от мисливець, той не очікував спротиву, навіть не зреагував, зблокував удар щелепою, як я вже казав виплюнув декілька зубів а тоді рухнув на підлогу немов мішок з картоплею. Був непритомний але живий, за якусь годину його знайдуть і ніж при ньому, далеко не побутово-господарського призначення. Йому викличуть швидку і поліцію та тільки поки вони доїдуть мисливець вже отямиться і сприсне.
Ведмежа, тобто Ітан, сприйняв цю спробу як крижаний душ – бадьорячу згадку що розслаблятись занадто рано. Тому одразу після туалету хлопець сів на свій автобус і не виходив з нього до самого відправлення. Сама дорога зайняла близько трьох годин, і хоча від Реінбургу до Боворду близько ста п’ятидесяти кілометрів, відчувались вони як усі триста, одна з ділянок дороги була розбита, від чого ще була затримка десь у півгодини-годину
О четвертій ночі автобус прибув до Боворду, де Ітан разом з іншими пасажирами висадився і не знав що йому тепер робити. Піти вночі на звалище, а раптом серед інших пасажирів був третій мисливець, тоді йому буде дуже легко піти за ним і розправитись, перехожих зараз на вулиці зовсім не зустрінеш. А де зараз взагалі було безпечно? Поки він думав усі розійшлись хто куди і він хоч так хоч як лишився наодинці з ніччю. Тож пішов блукати, бо чекати до світанку десь на лавочці чи бродити по новому для себе місту було однаково небезпечно.
Яке було його щастя, коли він випадково набрів на якесь звалище. Зараз мабуть було три або чотири години ночі, або щось між тим але робота на звалищі кипіла. Над парканом, що тягнувся далеко вшир, височіла стріла підйомного крану, на тросі якого висів здоровенний електромагніт. Був увімкнений коли Ітан його побачив, якраз переносив щось схоже на кузов автомобіля, доволі пом’ятий.
Повільно магніт підняв кузов десь на два з половиною-три метри над землею і поніс убік, аж поки зупинився і виронив вантаж униз, одразу ж після звуку удару почувся скрегіт і хрускіт, та настільки голосно, що у сусідніх будинках загорілись вікна електричним світлом.
Та ніхто не вийшов зі своїх домівок, лише прокльони висіли в повітрі немов туман. Серед пекельних звуків подрібнювача, що саме перемелював сталь, пластик і скло на брухт, Ітан ледь розрізнив єдиний звук зі звалища, лязкіт двері – то з кабіни крану вийшов хтось. Та і цей звук хлопець ледь почув лише тому що був перевертнем з більш гострим слухом аніж у звичайної людини.
Недовго він шукав де тут вхідні ворота, та довго чекав поки йому відкриють двері. Поки Ітан дзвонив у дзвоника, вже навіть вимкнули той гігантський шредер.
- Я якось незрозуміло говорю!? – почув він голос поза парканом. – Без ордеру вам на моєму звалищі… - слова повисли в повітрі адже в дверях воріт було маленьке віконце, і той хто їх вимовляв гучно і чітко, різко притих, побачивши через віконце незнайоме обличчя. – А ти взагалі хто?
- Ітаном звати, я з приводу роботи дзвонив.
Обличчя у віконці одразу ж засяяло усмішкою, оголивши білі рівні зуби з чорною дірою на місці лівого ікла.
- Швиденько ти приїхав, - гуркіт замків, немов їх було не менше дванадцяти і тільки тоді двері відкрились а хазяїн лагідно затягнув Ітана за плече. – Мені це подобається.
З середини, за парканом хлопець побачив, що поламаних машин, пом’ятих кузовів було накладено прямо штабелями, мало не вище самого паркану. В центрі звалища красувались ті самі кран і шредер, котрі було чутно і видно навіть далеко за територію. Було тут ще три будівлі: сторожка, біля якої саме стояв хлопець з хазяїном і дві будівлі через які тягнулась конвеєрна лінія з самого шредера – виробничі приміщення. А от біля самих воріт малась простора галявина заставлена машинами різного степеню побитості, навіть дві було стояли зі злегка пом’ятими бамперами і у одної трохи тріснуте лобове скло. Територія тут була не просто обширна, звалище займало величезну ділянку землі.
- Мене можеш Лексом звати, хоча направду навіть запам’ятовувати моє ім’я тобі зайве.
- Це чому? Хто мені зарплатню буде виплачувати?
- А ти сам. Тут така справа, я тебе зараз введу в курс як тут де і шо, швиденько збираю валізу і відлітаю з країни. Поки не повернусь – ти власник-начальник-робітник. Що заробиш, те і твоє.
- А в вакансії писав що тобі вахтер треба.
- Ну воно насправді якось так і вийде бо наразі звалище переживає важкі часи. То раніше про «Бовордське звалище старих тачок» пів країни знало і може, Єдиний його зна, навіть за океаном. Та шо я кажу – сюди зі всієї області і навіть з островів сюди звозили старі машини, до яких вже нікому не було діла або такі що тільки на брухт. І все на переробку, переплавку, а сплави, сталюку ми продавали до машинобудівних заводів, на всі три.