💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Публіцистика » Похід українських армій на Київ-Одесу 1919 - Микола Капустянський

Похід українських армій на Київ-Одесу 1919 - Микола Капустянський

Читаємо онлайн Похід українських армій на Київ-Одесу 1919 - Микола Капустянський

Доповідь Комгрупи Запорізької від 15.VI.1919.

7-а див. скупчилася в районі Слоб. Красилівська-Красилів. О 13. год. роз'їзди Кінно-запорізького полку зустріли ворожі лави на лінії с. Воскодавинці; вони вели наступ фронтом на схід. Кінний полк виїхав з гарматою на відкриту позицію, зав'язав бій і стримав ворожий наступ, давши можливість 7-ій див. розгорнутися.

О 13.30 год. див. повела наступ: Наливайківський полк з красилівської височини на північний край с. Воскодавинець, маючи напрямок на Чепелівку і далі на переправу біля села Чернелівки, Республіканcький полк уступом за лівим крилом Налйвайківського полку і Мазепинський полк у резерві Слоб. Красилівська.

О 15 год. ворог повів наступ на Красилів 2-м сов. Богунівським п. з лісу, що на схiд від с. Чепелівки.

9-а див. не могла власними силами стримати ворога і Мазепинський полк контрнаступом у праве вороже крило збив його. Ворог почав відступати на с. Дубище. Наливайківський і Республіканський пп. збили ворога зі всієї лінії і він в паніці почав втікати на Дубище. Кінний полк у кiнному строю вискочив з лісу, що на схід від с. Чепелівки, і кинувся до переправи, але з. с. Дубище його зустрів кулеметний та гарматний вогонь і він, понісши втрати, змушений був відійти до лісу.

Витяг з ситуації на фронті на 17.VI.1919.

Зв'язку з Галицькою Армією немає; з приватних відомостей – контрнаступ Галицької Армії розвивається дуже успішно: Галичани осягли лінію Броди-Зборів-Бережани-Нижнів, форсували р. Золоту Липу і ведуть наступ далі на захід. Галицька людність майже поголовно сама взялася за зброю і виганяє ворога зі своєї батьківщини; Поляки у великому безладді втікають, несучи великі втрати.

Витяг з персонального повідомлення Головного Державного Інспектора від 17.VI.1919.

Після бою 17.VI. ворог у паніці втік, настрій козаків Січі був чудовий; але керування військом майже не було, бо «батько Божко» є нездатний до керування військом, людина панічна, компетентного нач-ка Штабу немає.

По переконанню Гол. Держ. Інспектора, Бар 17.VI. можна було б захопити майже без втрат.

Телеграма Комгрупи Волинської від 19.VI.1919, ч. 01863.

Волинська група за час боїв 18.VI. понесла значні втрати і вчора дала максимум зусиль, яких можливо вимагати від зруйнованих частин. 19.VI. підчас бою у В. Бужнівки 3-й курінь 3-го п. полку Північної див. зрадив і перейшов на бік ворога, повернув кулемети проти свого полку, що зробило таке враження на Північну дивізію, що вона відскочила до м. Кузьмина; її частини розположилися в сс. Слобідка Юлісина-Шинківці. Холмська див. після ар'єргардних боїв біля Криштофівки-Кривачинці в порядкові відступила на лінію озер, що біля сс. Бронiвка-Сарнiв-Федорка.

Холмській див. наказано, прикриваючись ар'єргардами, відійти і обсадити позицію на лінії сс. Калетинці-Хоптинці.

Витяг з розмови по апарату з Начдив. 3. 20.VI.1919.

Начштабу Дієвої Армії передає до Ваших рук (Начдива 3) повну ініціятиву і свободу ділання, пристосовуючись до обставин на місці і заряджень, які Вам поставлено; зауважує лише напрямки або на Верхівку або Котюжани, як найдете краще.

На 20.VI. Начдив. 3 рішив розпочати о 5-й год. ранку наступ через Заміхів для флангового удару в напрямку на Єлтушків.

Витяг з доповіді полк. Сальського від 20.VI. о 4 год., ч. 0218/б.

До 16. год. частини 8-ї Запорізької див. просунулися і обсадили: 21-й полк – околицю Новики, 22-й полк – Цукроварню – партизани Павловського – околицю Заслучське, 24-й полк у резерві в Красилівці. Кіннота Павловського забезпечує див. зі сходу, захопивши переправи від Красносілки до Острополя і Лашки і Лісовиці.

До 21-ї год. з'ясувалося: партизани Павловського, Кармелюцький і Богунівський пп. атакують Староконстантинів, залізли в р. Случ, обстрілюються страшенним вогнем ворожих кулеметів і доки їх не зіб'є наша артилерія, доти частини не зможуть просунутися. Чорноморський п. у резерві у Караїмівці.

Згідно з відомостями, одержаними від селян, настрій у ворога дуже кепський, замовлено вже підводи, щоб утікати.

Доповідь Комгрупи С.С. від 20.VI.1919, чч. 069 і 079.

Частини 7-ї Запорізької див. і 3 п. п. С.С., відбивши ворога біля Ставчинців, оточили його в містечку Крачках, де ворог поніс великі втрати, залишив зброю і всіляке майно, що зараз підраховується.

Ворог почав наступ на Слобідку-Писарівку-Глибки. 3-му п. п. С.С. наказано перейти в наступ на Глибки-Індики-М. Зазулинці-Шмивки; 7-а продовжує наступ на Пахутинці-Бубнівку; 1. п. С.С. наказано перейти в наступ з Чорного Острова на Рідкодуби-Юхимівці. Цим контрнаступом ворожий наступ було припинено.

Витяг з доповіді Комгрупи Запорізької від 21.VI.1919.

6-а Запорізька див. остаточно й дощенту знищила банду в районі ст. Богданівка і захопила 3 гармати, кулемети, мушкети та інше майно. Одержавши відомості, що ворог готується 21.VI. до наступу на дивізію силами в 1800 багн. з 12 гармагами, дивізія перейшла до оборони і, коли почався цей наступ, розбила ворога, який і розбігся в паніці.

Захоплено 85 полонених, 6 кулем., 8 підвод, 7 верх. коней, багато мушкетів, набоїв та різного майна.

Підчас боїв забито к-ра Балтського п. Дячишина і 2-х його курінних. Наші трофеї підраховується.

Витяг з розмови от. Тютюнника з от. Добрянським і Інспектором Січі 22.VІ.1919.

Призначений замість от. Божка Нач-ком 2-ї п. див. от. Добрянський о 22 год. 55 хв. доповів Наштадієвої, що він одержав від от. Божка таку відповідь: «З чим приїхав, з тим повертай назад; наказів ані от. Осецького, ані от. Тютюнника не визнаю».

Витяг з розмови полк. Капустянського з от. Божком.

Начштабу

Відгуки про книгу Похід українських армій на Київ-Одесу 1919 - Микола Капустянський (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: