💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Публіцистика » Шуанська балада - Вальдемар Лісяк

Шуанська балада - Вальдемар Лісяк

Читаємо онлайн Шуанська балада - Вальдемар Лісяк
- Фуше на той час уже не керував поліцією. Хоча міністр за короткий час домігся великих успіхів у розшифровці та пійманні винних у бійні на вулиці Сен-Нікез, Наполеон незабаром відправив його у відставку (15 вересня 1802). Для чого? Тому що Фуше оточив Тюїльрі та Мальмезон шпигунами і зробив свою поліцію державою в державі. А Бонапарт, як почув Кадудаль під час розмови з Консулом, не мав наміру терпіти чужі держави у своїх володіннях. У результаті міністерство поліції було скасовано, Фуше відправлений у відставку, а весь його розвідувальний, контррозвідувальний і репресивний апарат був змушений перейти до складу міністерства юстиції як звичайний відділ. Генеральний Суддя Реньє, який очолював це міністерство, був настільки дурний, що вважав поліцію "ганебною виразкою на тілі власного міністерства" і не зважав на неї. Як наслідок, у той час нею знехтували, і Кадудаль вчинив те ж саме.

Це також було помилкою. Кадудаль явно недооцінив людей Фуше, які залишилися в поліції після відходу великого міністра. Таких як, наприклад, учня і заступника Фуше, державного радника Реаля або керівника таємної політичної поліції міністерства, видатного фахівця у своїй справі Шарля Демареза. Більше того, дивлячись, що дні минають і нічого поганого не відбувається, він проігнорував арешт Квереля і майже забув про нього. Бажання помсти - це наркотик, який дозволяє забути про все, крім помсти. 7 грудня 1803 року Жорж вирушив до Бівілля, щоб особисто прийняти другу групу, оскільки він вважав, що вітатиме Й.К.В., графа д'Артуа. Але він помилився.

У цій групі з шести командос було два аси: тридцятиоднорічний аристократ з оточення графа д'Артуа Арманд де Поліньяк, смілива людина, яка рішуче пішла на все, і тридцятитрирічний в минулому офіцер Жан Батист Костер де Сен-Віктор, запеклий рояліст із блискавичними рефлексами, гострим розумом і красою, яка захоплювала кожну жінку, на яку він дивився. Разом з Лімоеланом, Сен-Реджантом і Карбоном він належав до вузької групи організаторів замаху на вулиці Сен-Нікез, але не брав участі в останній фазі операції (вибух напередодні Різдва) і зумів втекти з лап Фуше.

Знову нічні марші, селянські юшки та нічліги на соломі. Під час цієї подорожі вони замовили чотири мундири драгунів і єгерів у найкращого кравця в Омалі, Дебоссо. Команда була готовою протягом десяти днів, і Кадудаль забрав їх під час наступного рейду до узбережжя.

Наступний набіг відбувся в січні 1804 року. Жорж поїхав до Бівілля з Раулем Гайяром і чекав на фермі Ла Потері прибуття герцога. Він мав надію, що Бурбон цього разу не розчарує — настав час. Очікувана група вирушила з порту Діл 11 січня, але через шторм лише через п'ять днів, 16 січня, "El Vincejo" досяг скелі, привізши: генерала Пішегрю, який мав при собі величезну суму в п'ятнадцять тисяч ліврів, його ад'ютанта, генерала Лайоле, Армана Гайяра (брата Рауля), Жюля де Поліньяка (молодшого брата Армана де Поліньяка), маркіза де Рів'єра (ад'ютанта графа д'Артуа) і приятеля Пішегрю, швейцарського майора Руссільона. Стоячи на порозі будинку, Кадудаль з тривогою спостерігав, як із темряви виринають силуети.

- Ви привели герцога? — запитав він нарешті.

- Ні, — пролунала відповідь.

Тоді Жорж підняв руки до неба й тихо прошепотів:

- Ми згублені!

Я не можу гарантувати достовірність цих слів. Проте я гарантую, що з цього моменту Кадудаль раз і назавжди позбувся будь-яких ілюзій щодо прибуття Бурбона, запланованого за сценарієм "Coup еssentiel". Граф д'Артуа, в майбутньому король Карл X, прислав своїх найкращих офіцерів, але сам він був занадто боягузливим, щоб ступити на французьку землю в той час, коли нею правив Бонапарт. Таких, як він, довелося повертати на батьківщину в чужих чемоданах. Це зробили англійці, австрійці, пруссаки та росіяни в 1814 і 1815 роках.

Цього разу мандрували верхи. У Парижі всі розбрелися по своїх схованках. Пішегрю, як і Кадудаль, використав майже всі, які були в його розпорядженні. Прибувши і зрозумівши, що розраховувати на Бурбона немає сенсу, Жорж з надією чекав зустрічі двох генералів і рішення Моро. Ця надія була не дуже виправданою з огляду на той факт, що змовники не здогадувалися, чи захоче Моро взагалі долучитися до реставрації Бурбонів, незалежно від того, чи був він про-роялістом чи ні. Фактом було також те, що обидва хворобливо амбітні воїни відчували взаємну неприязнь один до одного. У випадку Пішегрю було також почуття ревнощів до значно більшого впливу Моро в армії. Однак він дав Бурбонам і лондонському кабінету слово, що Моро приєднається до змови, і намагався його дотримати. Їхні перші контакти листами (з використанням таємних кур’єрів) у 1803 році, здавалося, вказували на те, що Моро готовий підтримати операцію "Coup еssentiel".

Зустріч Кадудаля, Моро і Пішегрю

Зустріч між ними була організована Лайоле. Вона відбулася 28 січня 1804 року о 21 годині на вулиці Мадлен. Моро прийшов туди пішки, щільно загорнувшись в синій плащ і в капелюсі з широкими полями. Пішегрю прибув до домовленого будинку на фіакрі разом з Кадудалем і Буве де Лозьє. Боячись, що Моро, сповнений республіканського духу, підживлений гордістю та буйними політичними амбіціями своєї тещи, не захоче розмовляти з шуаном, або "селянським бандитом" (Моро зневажливо відгукувався про Кадудаля, про що Пішегрю вже знав, але Кадудаль - ще ні) - Пішегрю залишив своїх супутників біля фіакру і далі пішов сам. Лише після сердечного прийому (обидва генерали пробачили один одному старі образи) і перших домовленостей Пішегрю представив Жоржа. Побачивши шуана раніше балакучий і ввічливий Моро завмер і з кожною миттю ставав все недружелюбним...

Згадану розмову чи нараду, її атмосферу та зміст пізніше відтворили під час слідства. І знову антинаполеонівські історики намагалися заперечити автентичність цього переказу (і навіть факт самої зустрічі), але оскільки вони робили це за ідентичною системою, що й у описаних раніше випадках (той же аналогічна "послідовність", та сама відсутність контрдоказів), ми позбавимо себе від заглиблення в ці відбілюючі комбінації. Схема завжди схожа: все, що свідчить проти роялістів, графа д'Артуа і Кадудаля, а також проти генерала Моро, — це злив підробок, брехні, підготовленої поліцією і ​​пропагандою режиму (тобто Наполеона), і наклепи, вигадані бонапартистськими журналістами та архівістами. Звичайно! Приймаючи цю точку зору, було б розумно припустити, що Гедеон і його люди прибули до Парижа для туристичної поїздки, в якій головним змістом розважальної програми було посадити Першого Консула Республіки в мішок і відвезти його, як кота, в Англію. Просто. Факти та подальші свідчення змовників довели протилежне. Тим

Відгуки про книгу Шуанська балада - Вальдемар Лісяк (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: