Королева Сонька - Ірина Звонок
Ревнощі та розчарування боляче штрикнули у груди. Але Сонька не видала свої почуття. Вона ласкаво посміхнулася і далі повела розмову:
- Як гарно! Зовсім як у піснях, які співають придворні музики. Хто ж вона, ця прекрасна та велична пані? Може, я зумію з’єднати вас?
Гінча палко запротестував:
- Ні, ваша королівська милість, це не можливо!
- Чому ні? Скажи мені ім’я твоєї пані, і я при нагоді розмовім їй про твоє кохання. Ти заслуговуєш на щастя.
- Я поклявся ніколи й нікому не називати її імені.
- Мені можна. Я – твоя королева.
- Вам – ще менше, ніж будь-кому іншому.
- Ти відмовляєш своїй королеві?! – образилася Сонька.
- Я не смію бентежити вашу милість, – похнюпився Гінча.
- А якщо я накажу тобі?
- Тоді я підкорюся.
- Я наказую! – Сонька снову посміхнулася, щоб пом’якшити наказ.
Гінча зітхнув:
- Я не знаю з чого почати...
- Скажи її ім’я. Це – одна з придворних дам? Якась прекрасна польська шляхтянка?
- Вона не полька, – Гінча заперечливо хитнув головою. – Вона прибула до Кракова зі сходу.
У Соньки пересохли губи. З’явилася надія. Але, якщо вона не справдиться, то нове розчарування буде гірким.
- Хто ж вона?
- Це – ви, моя королево, – відповів Гінча і подивився на молоду жінку так, що у неї знову запаморочилося у голові. Цього разу – не від вина.
- Я?.. – прошепотіла вона.
- Так, ваша королівська милість. Тепер ви розумієте, що щастя кохання для мене недосяжне, – Гінча похилив голову, начебто чекав на те, щоб над ним здійснився жорстокий вирок.
Сонька підхопилася зі стільця і схвильовано забігала по кімнаті. Потім рвучко зупинилася перед Гінчею. Нахилилася, зазирнула йому у вічі і запитала:
- Ти, справді, кохаєш мене?
- З того дня, як ми поцілувалися на вежі, – запевнив він.
- Я теж так і не змогла забути той поцілунок, – призналася Сонька. – І увесь час картала себе за те, що проявила слабкість. Що було б, якби нас хтось побачив?
- Ми маємо бути обачними...
Голос Гінчі прозвучав незвичайно хрипко, бо Сонька тим часом відштовхнула легкий шаховий столик та присіла йому на коліна.
- Поцілуй мене, мій вірний лицарю, – прошепотіла вона, обіймаючи його за шию.
І він поцілував. Цього разу – з усією пристрастю, на яку був здатний. Сонька ледве віддихалася, коли поцілунок перервався. Промовила здивовано та радісно:
- Мене ніхто і ніколи не цілував так!
- Мені ні з ким і ніколи не було так добре, як зараз, – відповів Гінча.
- Я знаю, що не повинна цього робити. Мій обов’язок – дбати про честь короля, який взяв мене за дружину. Але... Тільки Господь Бог знає, як мені важко, – вона знову посумнішала.
У Гінчі опустилися руки. Він зовсім забув про короля. І тільки після слів Соньки згадав і про свою васальну клятву вірності, і про кару, що чекала на того, хто збезчестить дружину або доньку сюзерена.
Сонька все ще сиділа у Гінчі на колінах, але вже не линула до нього, не пестила його волосся. Вона згорбилася, начебто на плечі їй давив важкий тягар.
- Я одружилася з великим королем та героєм, а жити доводиться з живим чоловіком. З немолодим чоловіком з дивними звичками та повним ротом гнилих зубів. А мені так хочеться спізнати любов... – простогнала вона крізь зуби.
Гінча мовчав, похиливши голову. Його рука притримувала її за стан.
- Чому я не вийшла заміж з кохання? – вона гірко усміхнулася. – А хто нас, дівчат, питає? На кого вкажуть родичі, з тим ми і повинні одружитися. То лише напоказ ми начебто маємо власну волю. А насправді ні. А коли вже посватається сам король...
- Якби я міг втішити вас... – палко прошепотів Гінча.
Він теж втрачав голову від пристрасті та ніжності, що охопили його. І навіть не думав, що ризикує насправді залишитися без голови, якщо їх побачать.
- Зроби це, – попросила вона.
І знову були незліченні поцілунки, жадібні, пристрасні, нескінченні. Сонька віддавалася коханню, але про себе вагалася: чи варто робити останній крок? Все залежало від неї. Навряд чи Гінча наважився б затягнути її у ліжко. З королевами не поводяться, як зі звичайними жінками.
- Зніми обладунок. Він робить мені боляче, – поморщилася Сонька, перериваючи поцілунок.
Гінча з готовністю кинувся розстібати шкіряні ремені, які з’єднували пластини обладунку.
- Не тут, – зупинила його Сонька. – У опочивальні. Ходімо.
Вона взяла Гінчу за руку і повела до опочивальні. Зачинила за собою двері на засув. Скинула соболину шубу і залишилася в одній сорочці. Сіла на край ліжка і спостерігала, як Гінча скидає з себе обладунок, зроблений з пластин, та шалик з колечок, що захищав горло та груди.