💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера

Марсіянин - Енді Вір

Читаємо онлайн Марсіянин - Енді Вір
важливіше з того, про що ми мажмо поговорити: що з Вами та диско? Я розумію телесеріали 70-х, тому що усі люблять волосатих людей з величезними комірами. Але диско?

Диско?!



Фоґель перевірив положення та орієнтацію Гермеса порівняно з наміченим шляхом. Як завжди, все збігалось. На додачу до роботи хіміка місії, він ще й був дипломованим астрофізиком. Хоча його обов’язки навігатора складали смішну дещицю.

Комп’ютер знав курс. Він знав, коли звернути кораблем, щоб іонні двигуни штовхали у потрібному напрямі. Також він знав розташування корабля у будь-який час (легко вирахуване із положення сонця й Землі, та знаючи точний час із бортовиго атомного годинника).

За винятком повного виходу за ліду комп’ютера чи іншої критичної події, величезні Фоґелеві знання астродинаміки ніколи б на сталі у нагоді.

Завершуючи перевірку, він запустив діагностику двигунів. Вони працювали на піку. Усе це він зробив зі своєї кімнати. Усі бортові комп’ютери могли керувати усіма функціями корабля. Давно вже минули дні фізичного відвідування двигунів для перевірки їх.

Закінчивши свою працю на день, він нарешті мав час прочитати е-листи.

Сортуючи повідомлення, які НАСА прийняло вартими передачі, він читав найцікавіші першими та, якщо потрібно, відповідав. Його відповіді записувались в архів, після чого мали бути передані на Землю у спільному пакунку у виконанні Джогансен.

Увагу привернуло повідомлення від його дружини. Заголовок був Unsere kinder (“наші діти”), у якому не було нічого окрім прикріпленого зображення. Він звів брову. Відразу кілька речей були дивними. По-перше, “kinder” має бути з великої літери. Гелена, вчителька правопису у Бремені, малоімовірно могла зробити таку помилку. Також між собою вони ласкаво звали своїх дітей Die Affen. (прим.п., нім. мавпи)

Спробувавши відкрити зображення, він побачив повідомлення про те, що файл не можливо прочитати.

Він зійшов вузьким коридором. Кімнати команди біля зовнішнього корпусу корабля. що постійно обертався, для максимальної імітації сили тяжіння. Двері Джогансен були відчиненими, як завжди.

- Джогансен. Добрий вечір, - сказав Фоґель. У команди був однаковий розклад сну, а це був майже час відбою.

- О, привіт, - сказала Джогансен, виглядаючи з-за комп’ютера.

- У мене комп’ютерна проблема, - пояснив Фоґель. - Хотів спитати, чи можеш ти допомогти.

- Звісно, - сказала вона.

- Нині твій особистий час, - сказав Фоґель. - Можливо завтра, коли ти чергуватимеш, буде ліпше?

- Можна і зараз, - сказала вона. - Що трапилось?

- Тут файл. Зображення, але мій комп’ютер не може його переглянути.

- Де цей файл?, - спитала вона, друкуючи на клавіатурі.

- Він у моєму відкритому просторі. Ім’я - “kinder.jpg”.

- Погляньмо, - сказала вона.

Її пальці пурхали над клавіатурою, а віконця на екрані відкривались й закривались.

- Це точно вада заголовку, - сказала вона. - Мабуть пошматувало при завантаженні. Дай-но гляну у гекс редакторі, з’ясуємо, чи можна взагалі щось витягти...

За хвильку вона сказала:

- Це не jpg. Це неформатований ASCII текстовий файл. Схоже… ну, я не знаю, що це. Виглядає як купа математичних формул. - Вона кивнула на екран. - Щось із цього видається тобі зрозумілим?

Фоґель нахилився вдивляючись у текст.

- Ja, - сказав він. - Це курс маневру Гермеса. Тут сказано, що назва “Маневр Річа Пьорнела”.

- Що це? - спитала Джогансен.

- Я не чув про такий маневр, - він глянув на таблиці. - Це складно… дуже складно...

Він завмер.

- Сол 549?! - вигукнув він. - Mein Gott!



Команда Гермеса насолоджувалась своїм коротким особистим часом у відділенні, яке вони називали Рек. (прим.п., від англ. Recreation) У ньому був лише стіл та заледве місця, щоб шестеро могли сидіти, його потреба у силі тяжіння вважалась найменшою. При своєму положенні у середині корабля, воно отримувало усього 0,2g.

Та все ж цього вистачило, щоб тримати усіх на своїх місцях, коли вони заклякли після повідомлення Фоґеля.

- … а потім місія закінчилася б перехопленням Землі через 211 днів, - закінчив він.

- Дякую, Фоґеле, - сказала Ллюїс. Вона уже чула це пояснення, коли Фоґель прийшов до неї, але Джогансен, Мартінез та Бек чули це вперше. Вона дала їм час перетравити.

- Це справді спрацює? - спитав Мартінез.

- Ja, - кивнув Фоґель. - Я перевірив числа. Усі вони збігаються. Це блискучий курс. Неймовірний.

- Як він злетить з Марса? - спитав Мартінез.

Ллюїс нахилилась вперед.

- У повідомленні ще дещо було, - почала вона. - Маневр був лише частиною загальної ідеї, за якою НАСА мало врятувати Уотні. Нам потрібно підхопити запаси біля Землі, а він мав би дістатись МЗЧ Аресу 4.

- А чого тут все оце “плащ та шпага”? - спитав Бек.

- Згідно з повідомленням, - пояснила Ллюїм. - НАСА відкинуло цю ідею. Вони надають перевагу великому ризикові для Уотні ніж малому ризикові для усіх нас. Хто б не просунув це у пошту Фоґеля, він точно не погодився з НАСА.

- Отже, - сказав Мартінез. - Ми говоримо про відверту

Відгуки про книгу Марсіянин - Енді Вір (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: