Секрети Лос-Анджелеса - Джеймс Еллрой
І Реймонд Дітерлінґ погодився.
Він взяв Пола із собою в похід у гори Сьєрра-Невада. Престон Екслі вже чекав їх там. Вони підсипали хлопцеві в їжу снодійне; Екслі застрелив його уві сні і закопав. Потім вони заявили, що Пол загинув під час сходження лавини, і світ повірив у цю брехню. Дітерлінґ думав, що після цього зненавидить Екслі. Але на його обличчі він прочитав ціну справедливості і зрозумів, що насправді ця людина — також жертва. Тепер вони були пов’язані кров’ю. Престон Екслі пішов з поліції й почав розвивати будівельний бізнес, стартувавши на отримані від Дітерлінґа гроші. Коли вбили Томаса Екслі, Рей Дітерлінґ був першим, кому він подзвонив. Із трясовиння смертей і страшних таємниць вони вибиралися разом.
— Словом, такий собі гепі-енд, — закінчив розповідати Дітерлінґ.
Еду цієї миті здавалося, що весь світ регоче із його тупості — навіть фальшиві гори, річки та ракети.
— Отже, про Дуґласа батько не знає? Він вважає, що вбивцею був Пол?
— Так. Ти пробачиш мене? Заради твого батька.
Пальці Еда намацали застібку. Золотий дубовий листочок — інспекторський значок Престона Екслі. До Еда він перейшов від Томаса.
— Ні. Збираюся надіслати у журі присяжних округу рапорт із проханням видати ордер на ваш арешт у зв’язку зі звинуваченням у вбивстві вашого сина.
— Даси мені тиждень, щоб упорядкувати справи? Навряд чи людині, настільки знаменитій, як я, вдасться кудись утекти.
— Добре, — відповів Ед і пішов до машини.
Макет шосе зник, на його місце тепер були гори рекламних плакатів. Арт Де Спейн розпаковував брошури — бандаж з руки зняли, а на руці було чітко видно шрам від кулі.
— Привіт, Едді.
— Де батько?
— Скоро повернеться. До речі, вітаю із підвищенням до інспектора. Я мав подзвонити тобі, але мене тут зовсім засмикали — і я забув…
— Батько мені теж не подзвонив. Усі ви вдаєте, ніби все в порядку.
— Едді…
На стегні у Арта видно горбик — він так і не відмовився від звички ходити зі зброєю.
— Я щойно розмовляв із Реєм Дітерлінґом.
— Ми не думали, що ти на це підеш.
— Арте, віддай мені свій пістолет.
Де Спейн, тримаючи зброю за дуло, передав йому револьвер. «Сміт-і-Вессон», тридцять восьмого калібру, із нарізкою для глушника.
— Чому?
— Едді…
Ед витрусив патрони із барабана.
— Дітерлінґ усе мені розповів. А ти вже тоді був його помічником.
— Ти ж мене знаєш, Сонячний Джиме, — із гордістю відповів Де Спейн, — я зробив це заради Престона. Я завжди був відданим помічником.
— І про Пола Дітерлінґа ти також знав?
Арт забрав у Еда свій револьвер.
— Так, мені вже давно відомо, що справжнім вбивцею був не він. Я це розумів цілком випадково, ще в році десь так 1948-му. Виявилося, що на момент викрадення Віллі Веннерголма хлопчина був в іншому місці. Не знаю, чи було про це відомо Рею, але я не міг розбити серце Престону й розповісти йому, що він убив невинного хлопця. Я не мав права зруйнувати його дружбу з Реєм — це б також його доконало. Ти ж знаєш, мене завжди цікавила справа Лорена Атертона. Мені завжди хотілося зрозуміти, хто ж таки насправді убив тих дітей.
— Але так і не дізнався.
— Ні, — похитав головою Де Спейн.
— Розкажи мені про братів Енґлеклінґів, — сказвв Ед.
Арт підняв верхній плакат і показав його: там був зображений Престон в оточенні бетонних блоків.
— Якось я зайшов у Бюро. У 1953-му, якраз коли це все почалося. І побачив на дошці оголошень у Відділі моралі ці знімки. Гарні моделі, ланцюжок із тіл і все таке. Ці фотки одразу змусили мене згадати про Атертона, але справа в тому, що ті знімки бачили всього кілька осіб — ми із Престоном та ще кілька офіцерів. Я спробував було простежмти, звідки взялися ці фотографії, але зайшов у глухий кут. Пізніше я дізнався, що брати Енґлеклінґи дали показання стосовно бійні в «Нічній сові» і за їхньою версією в тій справі не останню роль відігравала якраз ця порнуха, але тобі ця версія здалася несерйозною, і ти на неї забив. Однак я відчув, що вони можуть мати рацію, взявся їх шукати, але