💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Сучасна проза » Сірі бджоли - Андрій Юрійович Курков

Сірі бджоли - Андрій Юрійович Курков

Читаємо онлайн Сірі бджоли - Андрій Юрійович Курков
вони про ціну, і залишився Сергійович його чекати прямо у магазині, щоб повернутися потім до себе на пагорб з п’ятьма десятками листів вощини.

Поки чекав, розважав продавчиню розмовами. Виходу не було, так вже їй побалакати захотілося.

— Ну і як там у вас, у Донецьку? Ціни, мабуть, кусаються?

— Я не з Донецька, — пояснив Сергійович. — Я у селі живу. Цін нема, ми без магазину. Ну, а там, де магазини працюють — у нас по сусідству в Каруселіні є один, — там ціни кусаються.

— А стріляти у вас стріляють?

— Стріляють. Але більше над нами...

— Татар цих ваших виселять, — змінила раптом продавчиня тему розмови. — Не люблять вони нас.

— Як не люблять? Он — мені допомагають!

— Ну ви — це не ми. Ми руські, вони нашу владу — російську — не поважають. Змусять їх, мабуть, по своїм узбекистанам повернутися! Сиділи б там спокійно, чого сюди їхати було...

— Ну, це ж їхня земля, — промовив пасічник боязко.

— Яка їхня! — обурилася незлобливо жінка. — Споконвіку руська земля православна! Іще до татар сюди руські з Туреччини православ’я привезли. До Херсонеса. Тоді ще і мусульман ніяких не було. Їх потім турки разом з ісламом прислали. Путін, як приїздив, сам це розказував — священна земля російська тут!

— Ну я історії не знаю, — Сергійович знизав плечима. — По всякому могло бути!

— Та так і було, як Путін сказав, — повторила вона. — Путін не бреше!

68

Вночі Сергійовичу у спальнику холодно стало. Приніс з палатки ковдру, утеплився. Покрутився та й знову задрімав. А прокинувся, коли ніби дзвін сонячного проміння почув. Дзвеніло, звичайно, не проміння, а саме життя, яке це проміння уже години зо дві до дня прийдешнього розігрівало. Мабуть, і його сплячого розігрівало-готувало.

Бадьоро підійшов він до «третього» вулика, що окремо від лежанки стояв, і переляк його пройняв. На льотку — жодної бджоли! Відкрив обережно кришку, всередину зазирнув. А там тиша і пустка. Ніби пилососом хто всіх бджіл висмоктав! Озирнувся навсібіч. Прислухався. З боку лежанки дзижчання долетіло. Повз обличчя його бджілка пролетіла.

— Ну от маєш, — сумно видихнув.

Під вулик зазирнув, відійшов до ближнього в’язу. Знову до звуків природи прислухався. Погляд на дикій груші зупинився, що ближче до вуликів Ахтема росла. Підійшов до неї і тут уже зітхнув з полегшенням, знайоме хорове дзижчання рою почувши.

— Ось ви куди втекли, — прошепотів.

Проте радість від знахідки зниклих бджіл стурбованістю змінилася.

«Як же я їх назад до вулика віднесу? Голими руками? — переймався Сергійович. — У мене ж тут ні драбини, ні роївні!»

Він дивився на рій бджіл, які густо обсіли стовбур груші. До рою від землі метри два з лишком. Якби що підставити! Розумів Сергійович, що поспішати треба, поки вони звідси не полетіли. І дивно ж: чому вони всі з вулика втекли? Зазвичай же половина бджіл у вулику лишається, а друга половина — та, що з молодою маткою, — вилітає. Та і то, коли сім’я надто велика стає, коли тісно їм! А цим тісно не було! Він би помітив!

Кілька бджіл з різних боків до рою підлетіли, стали «танцювати» поряд з ними.

«Розвідники! — зрозумів Сергійович. — „Розказують“, куди літали і що за місце для переселення знайшли!»

Погляд Сергійовича на костистий лісний горіх зачепився, за яким сарайчик Ахтема зі всяким корисним для бджолярства інструментарієм стояв. Там напевно і бризкалка є, і роївня! Адже роїння — діло звичайне, час від часу трапляється.

Пригадав пасічник, що вже пару разів шукав він ключ від сарайчика, що з рук Айсилу у самий перший день приїзду отримав. І куди тільки він міг його подіти? Ну чиста біда! Так ото він і гранату, від Петра у подарунок отриману, поклав кудись і забув. Тепер ось ключа знайти не може! Але якщо не поспішити зараз, полетить рій! Зупинився Сергійович біля сарайчика. Втупився у замок навісний.

Підніс під замок долоню, підняв залізку з дугою, що два кільця пронизувала. Посмикав замок, на себе потягнув. Скрипнули двері, але кільця замкові міцно у дереві трималися.

«Що ж робить? Що ж робить?» — занервував Сергійович.

Ще раз смикнув замок, цього разу сильніше, ухватився за нього обома руками. Знову не піддалися кільця, навіть здалося, що вони на себе замок потягнули, опираючись пасічнику.

Пройшовся поспіхом Сергійович довкола сарайчика, собі під ноги дивлячись. Щось підходяще, щоб відкрити двері, марно вишукував. І раптом осінило його! Як же він раніше не здогадався, чим дверці відкрити можна?! Прибіг до кострища, витягнув із землі залізну триногу, і знову до сараю.

Ніжки у триноги з арматури, міцні. Такі триноги у магазинах не продаються! Їх друзі-зварювальники варять, а потім кому дарують, кому продають. Просунув Сергійович одну ніжку у кільце замку і з усієї сили на себе потягнув. Важіль спрацював і вирвався з дверей замок разом з кільцями. Дверцята самі відкрилися. А у Сергійовича одразу радість в очах. Все, що йому треба, одразу побачив: і драбину, до задньої стіни сараю приставлену, і бризкалку пластмасову, і два димаря, не потрібних йому зараз, і скребок для розкупорки стільників, і найголовніше — круглу роївню з кришкою!

«Ось тільки чим їх туди струшувати? — задумався. Але тут же рука до довгої ручки совка для сміття потяглася. — Підійде! Мабуть, для того він тут і лежить! Не підмітав же Ахтем траву!»

Рій бджіл, що обсів стовбур груші, гудів голосніше, ніж зазвичай. Ніби тисячі бджіл свої крила перед польотом «прогрівали».

— Ні, — видихнув пасічник впевнено. — Не встигнете!

Узяв до рук бризкалку, водою з баклажки наповнену. Став знизу вгору бджілок поливати. Посипалися краплі на їх крила, важкими їх роблячи, засяяла на сонці водяна пудра, у повітря увірвавшись. Дзижчання тихішим стало.

Уже і розумів Сергійович, що тепер ніхто нікуди не полетить, а поливав їх з бризкалки, доки вода у ній не закінчилася. Тільки після цього підставив до стовбура драбинку, піднявся на дві перекладини, роївню між стовбуром і животом затиснув і став у неї совком рій із дерева зіштовхувати. Двома дрижачими великими кетягами звалилися бджоли до роївні.

Залишилося їх не більше сотні на стовбурі, але тепер совок уже був не потрібен: бджоли, що лишилися, самі вниз поповзли, до роївні. Поспішали, боялися без рою, без матки лишитися. Щоб

Відгуки про книгу Сірі бджоли - Андрій Юрійович Курков (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: