💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Пригодницькі книги » "Людина без нервів" - Юрій В'ячеславович Сотник

"Людина без нервів" - Юрій В'ячеславович Сотник

Читаємо онлайн "Людина без нервів" - Юрій В'ячеславович Сотник
думали, думали, що з ними робити, і поклали для них спеціальний збір ланки організувати, присвячений дружбі. Ватажкові одного табору, Андрієві Тарантасову, звеліли підготувати доповідь на тему «Навіщо потрібна дружба», а його ворогові, Осьці Дробилкіну, доручили співдоповідь «Що перешкоджає нашій дружбі». Тані Зарубіній (вона в них поетеса) замовили написати вірші про дружбу, а всіх разом примусили розучити пісню «Наша ланка крокує дружно». Сьогодні, значить, і провели. Андрій свою доповідь благополучно виголосив, а Оська як почав свою співдоповідь, то відразу й заявив, що дружбі перешкоджають Андрійко та його компанія і що всі вони отакі й розперетакі. Ми з Люсею їх сяк-так угамували, але далі збір однаково нанівець зійшов: Тетяна відмовилась читати вірші, а пісню вони такими голосами проскиглили, що мені наче снігом за шкіру сипонуло. А після збору виходжу із школи на вулицю, дивлюсь, а вони вже! Гриць Тамару за косу вхопив, а Зінаїда Гриця портфелем по голові, а Оська… Словом, для кожного діло знайшлося. Я втрутився, і от тобі наслідок. Оце гарно, га?..

— Ну гаразд! Ти головне кажи: про завтрашній день.

— Стривай! Зараз буде головне. Надоспіли старшокласники, розігнали їх, і вони подалися додому. А я затримався: все намагався дужку до окулярів припасувати. Нарешті, йду додому, входжу в парадне (ми з Грицем на одних сходах живемо) і чую на верхній площадці голоси. Там уже зібралися Гриць, Андрій і Тетяна. Зупиняюся, прислухаюсь і знаєш, що чую? Гриць з Андрієм змовляються на Оську засаду влаштувати. Той, розумієш, завтра в кіно збирається на десяту ранку, а ці хочуть з дев'ятої в парку засісти і його підстерегти. І Тетяна з ними піде: з кущів дивитиметься. Я, значить, послухав їх, послухав, тихенько вийшов з парадного й кинувся до Оськи. Прибігаю до нього й кажу: отак, мовляв, і так, ти завтра по стежці, що через парк веде, не йди — там тебе Гриць з Андрієм відлупцювати збираються. А він дуже зрадів і каже: «Спасибі, що сказав. Я завтра з собою Микиту візьму і всіх наших візьму, і ми самі на них засаду влаштуємо і так їх відчухраємо, що тато з мамою не впізнають». Я на Оську аж очі витріщив. «Ти що, з глузду з'їхав? — кажу. — Ти гадаєш, я, голова ради загону, до тебе прибіг, аби отаке побоїще організувати?» А він відповідає: «Ти мене не агітуй! Тут питання принципове. Гриць з Андрієм задумали хуліганський вчинок, а хуліганам треба давати відкоша. І май на увазі, — каже, — якщо ти Гриця з Андрієм попередиш, ми тебе самого відлупцюємо, хоч ти й голова». Я подивився, подивився на Оську і раптом сказав: «Гаразд! Робіть, як знаєте! Нікого я попереджувати більше не буду». Це знаєш чому? Я згадав про тебе і надумав собі: хай вони завтра чубляться досхочу, а ти їх тихесенько зніми. А тоді ми твою кінокартину в школі покажемо. Нехай на них уся дружина полюбується! Може, хоч така ганьба їх перевиховає!

Я взагалі людина стримана, але тут я обняв Владика, цмокнув його в щоку, потім двічі перекинувся через голову на дивані. Коли я заспокоївся, Владик пояснив докладно, в якому місці парку буде засада, і на прощання міцно потис мені руку.

— Бажаю удачі. Я б сам з тобою завтра пішов, та ми вранці за місто їдемо.

Провівши Владика, я подумав, що мені треба заздалегідь оглянути місце завтрашньої зйомки. Я побіг у парк.

Місцина, вибрана вояками з третьої ланки, була дуже зручна для засади. Парк у нашому місті великий, стародавній. Він більше схожий на ліс, аніж на парк. Галявинка, через яку вела стежка до кінотеатру, зівсебіч заросла густим чагарником. Навіть за три метри від галявинки не можна було роздивитися, що на ній відбувається. А от вибрати підходящу позицію для зйомки виявилося не так і просто. З півгодини я лазив по кущах і все метикував, як же бути. Залізу глибше в кущі, бачу, що гілля неодмінно затулить мені об'єктив, виберуся ближче до галявинки — розумію, що так мене миттю викриють, а цього мені аж ніяк не хотілося. Якщо вірити розповідям Владика, то в третій ланці такий народ, що вони спершу відлупцюють людину, а тоді вже подумають, чи варто її лупцювати. Дарма що вони п'ятикласники, а я шестикласник, їх же багато, а я сам один!

На краю галявинки ріс великий клен. Я оглянув його. Листя клена вже добряче поріділо, і сховатися в ньому було трудно, але я подумав, що під час бійки люди не цікавляться тим, що діється у них над головою. Я надумав знімати з клена.

Удома я цілий вечір чистив та перевіряв свій апарат і розводив хімікалії, щоб завтра ж проявити плівку.

Коли всі полягали спати і погасили світло, у мене виникло неприємне передчуття, що завтра мене поб'ють. Але я пригадав, що справжнім кінооператорам доводиться знімати і на Північному полюсі, і в Антарктиді, і в лісах, де аж кишать дикі звірі, і в кривавих битвах. І мені стало навіть приємно від думки, що на мене також чатуватиме небезпека.

А вранці, близько дев'ятої години, я вже був на своєму бойовому посту: лежав животом на нижній гілці клена, тримаючи поперед себе заряджений і заведений апарат.

Ранок стояв ясний, сонячний. З висоти трьох метрів переді мною відкривався чудовий краєвид. Кущі, якими заріс майже весь-парк, видавалися клубами бурого диму, а над ними, ніби язики полум'я, здіймалися червоні, жовті, оранжеві клени, берези їх тополі. Спершу я думав, що зовсім не важко буде пролежати на гілці хоч би й до самого вечора, та що довше я лежав, то більше виявляв під собою якихось горбків і сучків, які дедалі болючіше впиналися в тіло. Хвилин через десять мені стало зовсім несила, і я сів верхи, аби трохи перепочити. Сів… та так і завмер.

Поблизу почувся легкий тупіт, і на галявину щодуху вилетів хлопчисько в лижному костюмі. Круто звернувши із стежки, він посковзнувся, гепнувся, миттю підскочив і пірнув у кущі десь праворуч від мене. Не встиг я і оком змигнути, як примчали дві дівчинки: одна блондинка, друга вогненно-руда. Вони на хвильку зупинилися, покрутилися на одному місці з величезною швидкістю, потім кинулися в різні боки і теж зникли

Відгуки про книгу "Людина без нервів" - Юрій В'ячеславович Сотник (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: