Віннету ІІ - Карл Фрідріх Май
ISBN 978-617-664-118-6
Про автораКарл Май (1842–1912) — автор захопливих пригодницьких романів, події яких відбуваються на Дикому Заході в США, в Південній Америці, Близькому Сході, Китаї. Належить до числа найбільш перекладених іншими мовами німецьких авторів. Уперше видаючи його твори українською мовою, розпочинаємо із циклу романів про індіанського вождя Віннету у перекладі Наталки Сняданко.
Примітки1
Власні назви та історичні факти, вже прокоментовані у першій частині, тут не коментуються.
(обратно) 2Загальна назва гладкодульної рушниці: походить від того, що до появи нарізної зброї більшість рушниць були з кремінним замком.
(обратно) 3Новúй Орлеáн — найбільше місто у штаті Луїзіáна, розташоване в гирлі Міссісíпі. У період Громадянської війни у США, про який йдеться в книзі, це було одне з найбагатших міст США, а також один з найбільших центрів работоргівлі.
(обратно) 4Громадянська війна у США — війна між штатами Півночі й Півдня, що повстали й відділилися від США, щоби зберегти рабовласницький лад на своїй території.
(обратно) 5Дéвід Ґлáзґо Фáрраґут — адмірал у Північній армії США під час Громадянської війни. Результатом його вмілого командування та маневрування по Міссісіпі стали численні перемоги Півночі, зокрема й захоплення Нового Орлеана у квітні 1862 року.
(обратно) 6Вíксбурґ — місто у штаті Міссісíпі, на час описаних подій — один з найважливіших портів на річці Міссісіпі.
(обратно) 7Мексиканська затока — внутрішнє море Атлантичного океану у межах південних штатів США, сходу Мексики та Куби. До затоки впадають декілька річок, зокрема й Міссісіпі.
(обратно) 8Флорúда — штат на південному сході США, більшість території якого розташована на півострові з однойменною назвою; від Мексики відділений Мексиканською затокою.
(обратно) 9Гавáна — столиця та найбільше місто Кýби, адміністративний центр однойменної провінції; одне з найдавніших міст Америки.
(обратно) 10Форт Джéфферсон — найбільший береговий форт США на острові Ґарден-Кі; у час Громадянської війни був місцем ув’язнення воєнних злочинців та військовополонених.
(обратно) 11Мéксика (Мексикáнські Сполучені Штати) — країна в Північній Америці, межує на півночі з США; колиска низки давніх цивілізацій Нового світу (ольмеків, ацтеків, майя); кілька століть була колонією Іспанії.
(обратно) 12Цинциннáті — місто в окрузі Гáмільтон у штаті Огáйо на кордоні зі штатом Кентýккі, тобто на південь від Нью-Йорка.
(обратно) 13Лýїсвілл — найбільше місто штату Кентуккі та адміністративний центр округу Джéфферсон. У XIX ст. місто було важливим портом на березі річки Огáйо.
(обратно) 141 унція дорівнює 28,35 г.
(обратно) 15Мексиканський пéсо — офіційна валюта Мексики; поділяється на 100 сентáво.
(обратно) 16Кентýккі — штат на півдні центральної частини США, на початку XIX ст. один з осередків работоргівлі. Рушниці «кентуккі» зброярі виготовляли на особисте замовлення, кожен екземпляр був унікальним, з індивідуальним оздобленням.
(обратно) 17Техáс — штат США, розташований у південно-центральній частині країни, є частиною американо-мексиканського кордону. Техас 1836 року здобув незалежність від Мексики, а 1845 року став 28-м штатом США.
(обратно) 18Сомбрéро — крислатий, плетений з соломи капелюх, з високим конусоподібним вершком (тулíєю) та закругленими догори краями. Традиційний головний убір у Латинській Америці.
(обратно) 19Цент — розмінна грошова одиниця, 1 американський долар поділяється на 100 центів.
(обратно) 20Пончартрéйн — солоне озеро на південному сході Луїзіáни. Індіанці, що проживали там до французької колонізації, називали