Звірі - Назар Крук
Чорна діра, яку бачив Макс, мала б бути у моєму серці.
Я звір. Великий і сильний, часом навіть розумний, але — звір. У мене навіть совісті немає, бо знаю, яка я гадюка, — а не болить нічого. Не турбує, не муляє.
Мої шефи, мої співробітники, навіть дівчинка на ресепшені в головному офісі Контори — всі звірі. Всі вбивці.
Звичайну дівчинку туди просто так не взяли б… Усі актори, розумники, генії своєї справи. Але — вбивці. Сповнені ненависті до всього живого й безпідставних підозр параноїки. І перетворюємо на собі подібних усіх, хто потрапляє під гарячу руку й холодну голову.
Всі — це наразі Макс і Аня. Макс — уже наполовину звір, Аня невдовзі ним стане. Або помре. Отакий вибір у них, у людських дитинчат.
А чим вони кращі за нас? Чому це я раптом вважаю їх не м’ясом, а людськими дитинчатами? Дуже просто — вони здаються мені сильнішими за стандартне м’ясо, а можливо — навіть за нас. Такий у нас, у звірів, критерій — хто сильніший, той і правий. І це нормально. Це знову ж таки еволюція, природний відбір.
До речі, собаки дуже гарно вписалися б у теорію Мауглі.
Ми з ними однієї крові, а от Аня — ні. Ми звірі, вона — людина. Настільки людина, що не може бути своєю для них, надто далеко від них відійшла. І віршики її про нещасних звіряток сюди ж зарахувати можна…
Ех, шкода звіряток… Шкода собак… Шкода нас… Шкода її…
Депресія. Певно, так називається цей емоційний стан — усіх шкода, а зробити нічого не можеш. І не хочеш. І не знаєш, що можна зробити. І навіть машина часу тут не врятує.
Нікого не врятує…
Я вкотре зрозумів, що треба припиняти думати. Якщо не можеш думати логічно, то краще не думай взагалі. Сиди і розглядай собі квіточки в травичці. Цікаво, до речі, що це за квіточки? Малесенькі, фіолетові… Ніколи раніше їх не бачив.
Чи просто уваги не звертав? Бо думки мої раніше завжди йшли у вірному напрямі (або у декількох вірних напрямах водночас), бо думки раніше стосувалися конкретної справи й моєї поведінки у цій справі: коли й кого вбивати, як кому відрекомендовуватися, з ким «працювати», а кого не чіпати, яку обирати зброю, в який момент її діставати…
А й справді — цікаві вони, ці фіолетові малюки. Не схожі на жодні інші квіти. Може, це присутність Ані так на них впливає? Викривлює не лише простір та час — змінює ще й флору… а може, й фауну… О! А може, вона радіаційноактивна? Якщо врахувати теорію про неземне походження, то чому б ні?
Я знову почав губитися у своїх вигадках (ступінь імовірності яких чомусь був пропорційним до ступеню їхньої абсурдності), коли в Ані, нарешті, вимкнули світло.
А ще за півгодини Макс подзвонив.
Двері були вже відчинені, тож я тихенько прослизнув до темної квартири. Макс схопив мене за рукав, притулив пальця до губ, наказуючи мовчати (ніби зазвичай я, потайки вдираючись серед ночі до чужого помешкання, починаю його огляд з волання пісень «Арії»), та затяг до кімнати, де смерділо бабцею.
— У тебе часом немає радіометра в кишені? — тихо поцікавився я.
— Навіщо тобі? — здивувався Макс.
— А що — є? — здивувався у відповідь я.
— Немає…
— Тоді нащо питаєш?
— Просто цікаво…
— Цікаві довго не живуть… Дитина спить?
— Спить. Снодійного має вистачити на декілька годин.
— Так ти її снодійним приспав, — розчарувався я. Макс відмахнувся від мене й підвівся.
В її кімнаті було темно. Чомусь — темніше, ніж у всій квартирі. Можливо, тому я не одразу помітив найголовнішого — в її кімнаті було порожньо. В її кімнаті не було її.
— На декілька годин, кажеш? — голосно поцікавився я та клацнув вимикачем.
Макс здивовано закліпав очима. Обернувся, ніби намагаючись знайти Аню десь у коридорі, вибіг з кімнати й повернувся за хвилину. — Її ніде немає, — розгублено повідомив він.
— Спати не хочеш? — співчутливо спитав я.
— Думаєш, я келихи переплутав? — обурився Макс.
— Чи дав їй замість снодійного амфетамін, і вона поскакала на танці. Який варіант тобі більше до вподоби?
— Джокере, я не ідіот…
— Упевнений?
— Я все зробив як слід. Та і не про те ти думаєш. Навіть якщо я дав би їй амфетамін, як вона могла вийти з квартири?
Вікна зачинені зсередини, біля дверей був я…
— Пробач, виправлю формулювання. Не побігла на танці — телепортувалася на танці.
Макс здивовано витріщився на мене.
— Ти віриш у те, що вона може телепортуватися?
— Віднедавна став віруючим, — зізнався я, — про всяк випадок. Бо хто їх, ці Чорні діри, знає…
— А те, що Чорні діри можуть не реагувати на снодійне, ти не припускаєш?
Ні, чомусь цього я не припустив. Видно, мій мозок ще не встиг адаптуватися до реальності, де можливо все, і припустити відповідно можна також усе.
Я деякий час дивився на Макса, тоді кивнув.
— Добре, відмазку приймаю. Давай швидко тут все оглянемо, доки Чорна діра не нагоцалася на танцях.
— Давай, — буркнув ображений через мою невпевненість у його професійності Макс.
Ми оглянули все. Прискіпливо й ретельно. Ми знайшли декілька фотоальбомів приблизно десятирічної давності, припорошені