💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Сучасна проза » Паперова лялька - Тетяна Тиховська
Читаємо онлайн Паперова лялька - Тетяна Тиховська
друга
Діна
1

Земля важка, грузька. Чи то Бог покарав за те, що вкоротила віку ще ненародженій дитині, чи то донька покликала до себе. Однаково смерті не відперти. Ці – живі – якось дадуть собі раду. А от Майєчка скільки років вже сама.

Правду кажуть – в останню мить перед смертю згадується геть увесь життєвий шлях. Коли душа щосили чіплялась за земну оболонку перед мандрівкою до кращого безтурботного життя, в голові у Діни промайнув вихор спогадів, що були забарвлені в усі кольори веселки в залежності від того, чи щасливі вони були, чи сумні.

Ось вона бачить себе маленькою дівчинкою в світлій затишній кімнаті, а русявий вусатий велетень підкидує її аж під стелю і підхоплює величезними надійними руками. Це її тато, а поряд з ними молода щаслива мама. Спогади забарвлені теплими яскравими фарбами, але до тих часів немає вороття.

Ось наче крізь чорну запону видно перебування в Гатчині. Ті часи були не такі вже і жахливі – Лютнева революція вважається безкровною. Тільки що наробила безладу і відкрила шлях Жовтневій революції. А та вже крові вичавила – на кількох вистачить! Але в Гатчині загинув тато, і Дінин світ розколовся навпіл. І ця шпарина немовби засмоктала в себе всі яскраві кольори на довгі роки, аж доки Діна не побачила себе на березі Дніпра в сяйві теплих яскраво жовтих променів сонця.

Набережна Дніпра була улюбленим місцем відпочинку запорізької молоді, особливо влітку. Тут не так відчувалася спекота південного міста, а духмяні вечори на березі ріки накидали романтичного серпанку на будь-які юнацькі забави.

Діна з недавніх пір припинила ходити з мамою та молодшими дітьми до парку, куди вони зазвичай навідувалися вихідними днями. Пристанська гілка вабила її тим, що тут найчастіше дівчатка знайомилися с хлопцями, а потім у захваті розповідала про своїх залицяльників. Діна була дуже вродлива, але за присутності хлопців ставала скута і мовчазна, на відміну від багатьох своїх подружок.

Одного дня Діна і купка дівчат походжали берегом. Назустріч їм трапилась зграйка хлопчаків. Діна вгледіла одного юнака, що привернув її увагу: темне волосся відкинуте назад, високе чоло, невеличкі вуса, що дуже йому пасували. Коли хлопці і дівчата стрілися, що було неминуче, юнак впустив зошита такого читаного-перечитаного, що той розлетівся на окремі аркуші. Діна хутенько кинулася допомагати збирати докупи аркуші. До якогось вони з юнаком добулися одночасно і випадково стрілись руками. Юнак глянув Діні в обличчя – і закляк від подиву, такими дивними видалися йому її різнокольорові очі. Він не спромігся нічого сказати, підвівся і побіг наздоганяти товаришів. Діна зітхнула: шкода. Хлопець їй сподобався.

Але коли дівчатка виходили з набережної, Діна побачила цього ж хлопця ще раз. Він сидів на парапеті і читав свого зошита. Вже один. За наближення дівчат він підвівся і попрямував просто до Діни:

– Вибачте, я забув подякувати, – ніяково почав він. – За конспект. Я готуюсь до іспитів… Ви вже повертаєтесь додому?

– Я з незнайомцями не розмовляю, – марно намагалась зберегти суворий вигляд Діна.

– Оце правильно… Так, правильно… Тож нам треба познайомитись! Мене звуть Женя.

Дінині подруги, багатозначно кахикаючи, пішли швидше, залишивши пару наодинці. А вони, не помічаючи нічого й нікого кругом себе, пішли вулицею – повільно-повільно. За балачками про все і ні про що не помітили, як добулися до Діниного будинку.

– Тут я живу – з нашого вікна видно отой величезний камінь. Мама попервах навчала по ньому пізнавати наш будинок з-поміж інших, аби не переплутати.

– Хто-хто, а я не переплутаю його ні за що в світі! – палко запевнив Женя.

– Чому це? – лукаво спитала Діна. І безневинно схилила голову до плеча. Вона розуміла, чому!

З того вечора кожен день для Діни поділявся на дві нерівні частини: очікування побачення і саме побачення. Перша частина тягнулася нестерпно довго, але на кінець дня все одно не вистачало часу вирішити, яку зачіску обрати: чи викласти косу короною, чи заплести дві коси. Врешті-решт, Діну ніякий варіант не задовольняв, перед виходом вона поспіхом просто заплітала косу і закидала її на спину, а Женя тим часом терпляче чекав її, сидячи на камені і, аби не втрачати часу, читав якогось чергового зошита.

Побачення для Діни проходило як одна мить. Удвох вони потоптали все маленьке містечко вздовж і впоперек. Щоправда, Діна дещо інакше уявляла розмови закоханих юнаків. Замість розмовляти про місяць, зірки, вічне кохання, Женя захоплено розповідав, які в нього гарні креслення, що їх він виводить тушшю. А ще він торочив якусь маячню про світову революцію. Хоча Діна більшу частину розмов Жені навіть не намагалася зрозуміти, а просто пропускала повз вуха, побачення все одно видавалися їй казковими, але закороткими і швидкоплинними.

Закохані, як правило, розлучалися біля каменя, стоячи по різні його боки – ніби для того, щоб залишити хоча б ілюзорну перешкоду для дотримання пристойності.

Невідомо, як довго вони не наважувалися б розпочати розмову про весілля, аби Женю після закінчення технікуму не розподілили працювати у Харків. Отут, перед перспективою розлучитися з коханою, рішення про весілля дозріло дуже швидко.

Як годиться, до Агати прийшли батьки Жені, визначили дату весілля. В

Відгуки про книгу Паперова лялька - Тетяна Тиховська (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: