Ген воїна - Руслан Володимирович Горовий
«Ген воїна» Руслана Володимировича Горового — це захоплива епопея, що відкриває перед читачем вражаючий світ пригод і героїчних вчинків. Цей захоплюючий твір, доступний на readbooks.com.ua, запрошує нас в подорож повстанця, який вирішив пройти шлях від звичайного чоловіка до справжнього воїна.
Фраза «readbooks.com.ua» веде вас у світ Горового, де кожна сторінка цього роману — це не лише перегляд подій, але і глибоке занурення в психологію героя, його внутрішні конфлікти та розвиток. Руслан Володимирович вдало поєднав величезну динаміку подій із деталями, які роблять персонажів живими та близькими читачеві.
Читаючи «Ген воїна», ви не просто переживаєте пригоди героя, але також замислюєтеся над глибокими філософськими питаннями, які висвітлюються у творі. Відчуйте ритм боротьби та відкрийте для себе справжню сутність воїнського духу, перебуваючи на сторінках цього літературного шедевра.
Readbooks.com.ua гарантує ваш комфорт та зручність під час читання, відкриваючи доступ до цього твору та низки інших улюблених книг. Пориньте в історію героїзму та самопожертви разом із «Геном воїна» та відчуйте палпітацію справжнього бойового серця.
Ген воїна
Твори Руслана прочитуються навіть не на одному подиху, а на одній сльозі. Бо після його оповідань про звичайні людські долі у горлі чомусь здавлює, а в душі наче виполоскано.
Оксана Поліщук, редактор газети «Бізнес»Вміння співпереживати дає можливість Автору побачити живі, гострі, бурхливі почуття навіть у буденних, на перший погляд, історіях. А режисерський досвід надає розповідям Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання.
Петро Мацкевич, засновник видавництва Кальварія Нижче небаІ почуєш грізну борню волі,
І вкриється кров’ю битий шлях.
Будуть хлопці йти суворочолі
В сіруватих, наче ніч, рядах.
«Пісні періоду Визвольної війни». Літопис УПАБорт падав. Усе відбувалося саме так, як бачилося не раз у Славкових снах. Зараз, коли ракета щойно влучила у двигун, здавалося, що все минеться, хотілося вірити, що все під контролем. Проте Славко точно знав, що станеться далі.
В уяві з’явився образ інструктора училища. Той стояв в аудиторії біля схем із зображеннями вертольотів і повчав курсантів:
— Слухайте уважно, панове курсанти, бо будете відпрацьовувати це на стимуляторі.
Інструктор був чоловіком кремезним, мав густе чорне волосся, такі ж густі й чорні вуса і яскраві зелені, наче перша весняна трава, очі.
— Якщо ракета потрапляє сюди, — тицьнув указкою на схему «Мі-24», саме його вертольотчики називали «крокодилом», — то у дев’яноста відсотках випадків заклинює двигун, а це означає, що ви можете втратити контроль над машиною. Відразу переходьте у режим авторотації і намагайтеся посадити вертоліт.
Позаду згори, з боку двигуна, почулося цокотіння. Славко зрозумів, що десь у середині його залізного друга скоїлося непоправне. Він іще жив, дихав, однак його вже судомили передсмертні конвульсії. Засвітилося табло системи попередження та одночасно спрацював голосовий інформатор. Жіночий, з металевими нотками, голос, який льотчики між собою кликали Наташею, доповів: «Пожежа лівого двигуна».
Салон вертольота наповнювався димом, машина накренилася вправо.
«Що далі, то гірше, отже, ракета, окрім двигуна, пошкодила ще й лопаті основного гвинта», — зробив висновок Славко. Ковзнув поглядом убік, за кабіну.
Внизу розкинулося жовте поле, по якому, здавалося, пливли голівки червоних маків. «Маки, — майнуло в голові, — звісно ж, маки!»
— Ой, не пристосована ти, Янко, до життя! — Славко підхопив дівчину на руки і поніс від дороги у житньо-макове поле. — Була б розумнішою, знайшла би собі полковника-штабіста, який лише папірці підписує та накази роздає.
Хлопець ніс свою дорогоцінну ношу навпростець полем у бік невеличкого озерця, оточеного вербами. Янка увіткнулася підборіддям у його плече, однією рукою обхопила шию коханого, а другою торкалася червоних маків, неначе гладила поле. І щасливо посміхалася.
— Та тепер уже пізно, — вів далі Славко, — тепер уже все. Тепер ти — моя законна дружина довіку. Так?
Він торкнувся пальцями дівочого тіла, жартома полоскотав.
— Та так, — засміялася Янка. — Ой, лоскітно, припини.
— Як це ти офіцеру відповідаєш? — сміявся та продовжував лоскотати Славко.
— Ой, пробач. Так точно! — дівчина звивалася від лоскоту, наче вуж.
— Отак би одразу, — Славко припинив лоскотати. Він саме приніс Янку на берег.
— Ставай отут, — поставив її на пісок, — і слухай уважно. Тепер ти моя половинка. Я маю і буду тебе захищати. Від звіра чи людини, захищати на землі і в небі. Тепер можеш взагалі нічого не боятися.
— Увага! Пожежа лівого двигуна! Увага! Пожежа лівого двигуна! — розривалася «Наташа».
Славко намагався втримати гелікоптер рівно. Висотомір показував тисячу триста метрів.
— Вовчику, у нас пожежа, стрибай, доки є висота, — Славко бачив, як спереду в кабіні заворушився штурман.
— Славо, а ти?
— Давай, це наказ! Я тримаю машину, — Славко відчував, що «крокодил» із кожною секундою все менше слухається штурвала, — Та стрибай же, Вовчику, доки висота дозволяє, не тягни!
Дим заповнив салон. Славко рвонув ручку і відчинив дверцята кабіни. Потік повітря на мить розвіяв димову завісу — штурмана попереду вже не було.
«Ну, хоч так», — подумав Славко. Гелікоптер швидко наближався до землі. У якийсь момент Славко побачив посеред оцього жовтого з червоними цятками моря відблиск неба. По правому борту внизу було невеличке болітце.
— Ет, шкода, не дотягну… — промовив чи подумав Славко.
Від початку навчання в училищі Славко час від часу бачив уві сні, що його борт падає. Щоразу він прокидався серед ночі в холодному поту після того, як його «Мі» з розгону врізáвся в землю.
Хлопець ішов на кухню, вмивався, а потім намагався аналізувати, що зробив не так, чому не зміг врятувати машину. Завжди одне й те саме. Влучання ракети, пожежа, зупинка двигуна. Крен праворуч, завалювання і некероване падіння. Пізніше, коли він одружився з Яною, вона, бувало, вранці знаходила його у роздумах на кухні. Славко пускав у вікно цигарковий дим і навіть не помічав її приходу.
— Знов розбився? — Янка куйовдила йому волосся.
— Знов, — Славко силувано посміхався і гасив цигарку. — Та це лише сон. Йди до мене, люба. Я тут живіший від усіх живих.
Усю останню зиму Славко був на Майдані. Восени, коли у Києві побили студентів і зібрався величезний майдан, він вирішив звільнитися з війська, щоби долучитися до майданівців. Утім, командир виявився людиною розумною і порвав його рапорт.
— Не поспішай. Гадаєш, ти один такий? Іди на лікарняний — зателефонуй Бранчуку в госпіталь, він допоможе.
Янка плакала, мовляв, глянь,