Демократія - Кондоліза Райс
У процесі написання книжки я покладалася на підтримку багатьох талановитих і відданих людей. Чарлз Нікас, керівник наукової роботи в Стенфорді, був моїм партнером протягом усього періоду. Упродовж останніх років ми відстежували розвиток демократії від арабських повстань до агресії Росії проти України й президентських виборів у США 2016 року. І під час цих подій, і на кожному етапі написання я покладалася на поточну інформацію Чарлза. Він був для мене платформою для апробування ідей, його зауваги та поради були вкрай важливі.
Однією з найкращих особливостей перебування в Стенфорді була наша робота з найкращими студентами, і разом ми зібрали групу, ліпшу за дослідницьку команду, створену для цієї книжки. Багато наукових співробітників були студентами на моєму курсі; інші починали інтернатуру в моєму офісі. Усі вони старанно працювали над якісним дослідженням, не забуваючи про свої курсові та діяльність поза інститутом, зокрема участь у Першій лізі з легкої атлетики. У літні місяці науковими співробітниками на повну ставку з нами працювали: Патріка Сірензу, Джека Геннессі, Роберта Купстаса, Метью Леві, Гео Саба, Зака Соренсона, Еліота Столлера та Адитью Тоді. Під час навчального року з нами були наукові співробітники на півставки: Брендон Остін, Джозеф Беґовіч, Метью Колфорд, Коннер Крейн, Наталі Девіс, Метью Декер, Дейрдр Геґарті, Джессіка Реньє, Кейті Ровелстад, Кона Шен, Вейн Тейлор, Моллі Велч, Мередит Вілер.
Мені дуже пощастило мати підтримку відданого персоналу, який щосили допомагав писати книжку, і це дозволяло знайти у моєму графіку час для роботи над нею. Особлива подяка моєму чудовому керівнику апарату Джорджії Ґодфрі, яка впродовж усього періоду надавала мені інформацію й дружні поради. Хочу також подякувати стійким членам моєї прекрасної команди — начальниці організаційного відділу Шеннон Йорк (і її попередниці Елізабет Садлер); офіс-менеджеру Жуль Томпсон (і її попередниці Керолайн Бесвік), які знаходили спосіб залагоджувати мої численні зобов'язання, щоб я могла визначити пріоритети написання книжки. Я також вдячна моїй багаторічній помічниці Мерилін Стенлі за невтомну роботу від мого імені. Вейн Кабак з Управління «ВСК» був джерелом мудрих порад та уважним читачем; він сприяв створенню і поширенню цієї книжки.
І останнє, але не менш важливе, — це мої партнери у видавництві «Твелв», які допомагали довершити книжку. Шон Десмонд, мій винятковий редактор, допоміг подумати над багатьма складними проблемами, беручи до уваги різні читацькі аудиторії. Спасибі, Шоне, за те, що за вашої участі книжка стала кращою. Він та інші співробітники видавництва, зокрема Каролін Курек та Рейчел Камбурі, наполегливо працювали над поліпшенням змісту й форми «Демократії».
Дуже дякую всім вам за поради, дружбу та терпіння!
Бібліографія
Beeman, Richard. Plain, Honest Men: The Making of the American Constitution. New York: Random House, 2010.
Bowen, Catherine Drinker. Miracle at Philadelphia: The Story of the Constitutional Convention, May to September 1787. Boston: Little, Brown, 1966.
Brown, Dee. Bury My Heart at Wounded Knee: An Indian History of the American West. New York: Picador, 2007; originally published in 1970.
Brown, Michael, Sean Lynn-Jones, and Steven Miller. Debating the Democratic Peace. Cambridge: MIT Press, 1996.
Bushnell, David. The Making of Modem Colombia: A Nation in Spite of Itself Berkeley: University of California Press, 1993.
Collier, Christopher. Decision in Philadelphia: The Constitutional Convention of 1787. New York: Ballantine, 1986.
de Tocqueville, Alexis. Democracy in America. Translated and edited by Harvey C. Mansfield and Delba Winthrop. Chicago: University of Chicago Press, 2002.
Diamond, Larry. «Facing Up to the Democratic Recession.» Journal of Democracy 26, no. 1 (January 2015): 141-55.
Ellis, Joseph J. Founding Brothers: The Revolutionary Generation. New York: Alfred A. Knopf, 2000.
Finer, Samuel E. The Man on Horseback: The Role of the Military in Politics. London: Pall Mall, 1962.
Fukuyama, Francis. Political Order and Political Decay: From the Industrial Revolution to the Globalization of Democracy. New York: Macmillan, 2014.Getty, John Arch. Origins of the Great Purges: The Soviet Communist Party Reconsidered, 1933—1938. Cambridge: Cambridge University Press, 1985.
Hornsby, Charles. Kenya: A History Since Independence. London: I. B. Tauris, 2012.
Kline, Harvey F. Historical Dictionary of Colombia. Lanham, MD: Scarecrow Press, 2012.
Linz, Juan J., and Alfred Stepan. «Toward Consolidated Democracies», Journal of Democracy 7, no. 2 (April 1996): 12—33.
McFaul, Michael. Russia's Unfinished Revolution: Political Change from Gorbachev to Putin. Ithaca, NY: Cornell University Press, 2001.
Magocsi, Paul R. A History of Ukraine: The Land and Its Peoples. Toronto: University of Toronto Press, 2010.
Manuel, Anja. This Brave New World: India, China, and the United States. New York: Simon & Schuster, 2016.
North, Douglass C. Institutions, Institutional Change and Economic Performance. Cambridge: Cambridge University Press, 1990.
Pevar, Stephen. The Rights of Indians and Tribes. New York: Oxford University Press, 2012; originally published in 1983.
Prucha, Francis Paul. The Great Father: The United States Government and the American Indians. Lincoln: University of Nebraska Press, 1986.
Rakove, Jack N. Original Meanings: Politics and Ideas in the Making of the Constitution. New York: Alfred A. Knopf, 1996.
Rashid, Ahmed. Descent into Chaos: The US and the Disaster in Pakistan, Afghanistan, and Central Asia. New York: Penguin Books, 2009.
Rosefielde, Steven. Russia in the 21st Century: The Prodigal Superpower. Cambridge: Cambridge University Press, 2005.
Sheldon, Garrett Ward. The Political Philosophy of James Madison. Baltimore: Johns Hopkins University Press, 2001.
Stalin, Josef. On the Opposition, 1921—1927. Peking: Foreign Language Press, 1974.
Stewart, David O. The Summer of 1787: The Men Who Invented the Constitution. New York: Simon & Schuster, 2007.
Zunz, Olivier. Philanthropy in America: A History. Princeton, NJ: Princeton University Press, 2012.
Про автора
Кондоліза Райс — професор-стипендіат фонду Деннінга на кафедрі глобального бізнесу та економіки в Стенфордській вищій школі бізнесу та професор політології в Стенфордському університеті. З січня 2005-го до 2009 року Райс працювала шістдесят шостим держсекретарем США; вона стала другою жінкою та першою афроамериканкою на цій посаді. Райс також працювала помічником президента