💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Інше » Міфи Давньої Греції - Наталія Ігорівна Тисовська

Міфи Давньої Греції - Наталія Ігорівна Тисовська

Читаємо онлайн Міфи Давньої Греції - Наталія Ігорівна Тисовська
Криті йому не довелося затриматися надовго. Одної ночі уві сні до Енея прийшли всі боги його домашнього вогнища — пенати, що їх він вивіз з охопленої вогнем Трої. «Енею, вислухай волю сонцесяйного Аполлона, — мовили вони. — Боги піднесуть і звеличать твій рід, дадуть йому владу над цілим світом, але ти маєш збудувати столицю, достойну славетного свого роду. Тобі не можна залишатися на Криті. Місцевість, знана греками як край Гесперид, — ось твоя майбутня батьківщина, родючий і багатий край, і саме туди тобі час прямувати».

Прокинувшись уранці, Еней почав мерщій ладнатися в дорогу.

ЕНЕЙ І ДІДОНА

Незабаром Еней знову вирушив у далеку путь. Дорогою троянці зробили одну зупинку — на острові Сицилія, проте ця зупинка стала фатальною для старого Енеєвого батька Анхіза. Саме тут він занедужав і невдовзі помер. Еней справив батькові бучний похорон, а згодом вирушив далі.

Та щойно Енеєві кораблі випливли у відкрите море, як могутня Гера, яка у Троянській війні була на боці греків і чинила всілякі капості троянцям, наслала страшенну бурю. З моря випірнули жахливі морські чудовиська й оточили Енеїв флот. Володар вітрів Еол зібрав усі чотири вітри — північний вітер Борей, західний вітер Зефір, східний вітер Евр та південний вітер Нот — і наказав їм одночасно дути на флот Енея. Кораблі кидало на височенних хвилях з боку в бік і нарешті прибило аж до берегів Карфагену в далекій Африці.

Царицею Карфагену була сестра тирського царя Пігмаліона — красуня Дідона. Захланний Пігмаліон хотів заволодіти багатством сестри, отож одного разу підступно вбив її чоловіка. Дідоні довелося втікати з рідної домівки аж у Східну Африку, де вона знайшла притулок у берберійського царя Ярба. Хитрий Ярб хоч і прийняв до себе чужоземку, проте не поспішав допомагати їй. Він пообіцяв дати Дідоні стільки землі, скільки вкриє воляча шкура. Але мудра Дідона легко обкрутила жадібного царя: вона покраяла волячу шкуру на тонкі смужки й відміряла ними величезну ділянку землі, де згодом і заснувала своє місто — державу Карфаген.

Коли Еней висадився на берегах Карфагену, Дідона радо вітала і його, і всіх його супутників — троянців. Вона влаштувала на честь гостей бучну учту. Богиня Афродита, покровителька троянців, вирішила, що Енеєві було б найкраще зостатися в Карфагені, отож оселила в серці Дідони кохання до красеня — героя Енея. Цілісінькі дні Дідона не розлучалася з Енеєм — захоплено слухала його оповіді про Троянську війну, про страшне лихо, яке трапилося з його містом, про небезпечну морську мандрівку…

Та володар богів Зевс мав щодо Енея зовсім інші плани. Одного дня він через свого вісника звелів Енеєві залишити Карфаген і вирушати далі. Хоч яка гарна й чарівна була цариця Дідона, а проте Еней зміг встояти проти її чарів і зоставити гостинну країну. Дідона довго вмовляла Енея залишитися з нею, але троянський герой одного дня потихеньку сів на корабель і відплив від берегів Карфагену. Коли Дідона дізналася про таємну втечу коханого, горю її не було меж. Вона звеліла спорудити височенне вогнище, сама вилізла на нього та зарізалася мечем, який подарував їй зрадливий Еней. Потому Карфагеняни запалили кострище, і прекрасна цариця згоріла.

ЕНЕЙ І ЛАВІНІЯ

Троянський герой спрямував свої кораблі до берегів Сицилії, де рік тому поховав власного батька Анхіза. Саме тут, на могилі батька, Еней влаштував похоронні ігри та змагання на честь Анхіза. Він уже готовий був знятися з якоря і прямувати далі, але троянські жінки, стомлені нескінченними блуканнями чужими землями, спалили декілька кораблів і відмовилися знову плисти світ за очі. Енеєві довелося заснувати на Сицилії місто, де зосталося жіноцтво, старші люди та деякі троянці, котрі не хотіли плисти далі.

І ось нарешті Еней спорядив кораблі, що вціліли, й вирушив у путь. Незабаром він прибув у місто Куми. У Кумах мешкала знана пророчиця — сивіла, яка написала дев’ять таємних книг пророцтв. Еней звернувся до кумської сивіли з проханням витлумачити йому майбутнє. Але сивіла порадила троянському героєві спуститися в Аїд, щоб дізнатися свою долю від власного батька Анхіза. «Дорогою до царства тіней, — мовила пророчиця — сивіла, — тобі трапиться золота гілка. Принеси її в жертву володарці Аїду Персефоні, і вона допоможе тобі».

Еней послухався сивілу й незабаром спустився в похмуре царство тіней. Золоту гілку, яку він знайшов дорогою, він приніс у жертву Аїдовій дружині — богині Персефоні, і вона допомогла Енеєві розшукати серед мертвих свого батька. Старий Анхіз радо провістив синові безхмарне майбутнє: за волею богів Еней буде засновником славетного войовничого народу, а його нащадки володітимуть половиною світу.

Повернувшись з Аїду, Еней плив іще кілька днів і нарешті причалив до берегів річки Тибр. Тут його радо вітав цар аборигенів Латин і навіть дав йому землю у своїх володіннях, щоб Еней побудував нове місто. Цар Латин настільки вподобав мужнього і гарного троянського героя, що запропонував йому руку своєї дочки Лавінії. Латин зовсім забув, що перед тим уже обіцяв руку дочки царю рутулів Турну. Дізнавшись про те, що Еней збирається взяти шлюб з його колишньою нареченою — Лавінією, цар Турн зібрав військо та пішов війною на троянців і царя Латина.

Хоч яким чисельним було військо Турна, але троянці разом з аборигенами запекло боролися. Боги були на боці Енея, тож коли Турн підібрався до троянського флоту і хотів його підпалити, олімпійці обернули кораблі на нереїд і не дозволили їх знищити. А розгніваний Еней викликав Турна на двобій. Одним влучним ударом він убив рутульського царя Турна і здобув перемогу у війні.

Розбивши військо Турна, Еней одружився з Лавінією і заснував нове місто, яке на честь дружини назвав Лавінієм. Довго й щасливо жили в новому місті Еней та Лавінія, а по смерті царя Латина успадкували його царство.

АСКАНІЙ І БІЛА СВИНЯ
Відгуки про книгу Міфи Давньої Греції - Наталія Ігорівна Тисовська (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: