💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
21 грудня 2024 21:41
Приємно, що автор згадав про народ, в якого, як і в нас була складна історія і який досі бореться за рідну мову. Велике дякую всім окситанцям, що
Варвар у саду - Збігнєв Херберт
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Детективи » Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки - В'ячеслав Васильченко

Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки - В'ячеслав Васильченко

Читаємо онлайн Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки - В'ячеслав Васильченко
він гнівно загорлав:

— Та ви що, без клепки в голові? У людини така втрата. Не до прийомів йому. А у вас, журналюг, я бачу, нічого святого вже й не лишилося. Так і норовите залізти в душу, попорпатися у свіжих ранах. Бісове поріддя.

Трубний голос та інтонації помічника зримо накидали портрет: здоровий бовдур з борцівсько-боксерським минулим, однією звивиною, причому не в голові, й обов'язково короткою краваткою.

— Чого ти там репетуєш? — почув Богдан роздратований чоловічий голос.

— Та от якийсь газетний козел хоче з вами поспілкуватися.

— Козли у стійлі, а в газетах — журналісти, — так само роздратовано констатував голос, усе-таки не переходячи на крик.

— То я й кажу: журналіст, — одразу «пом'якшав» Лисицин співрозмовник.

— А що за газета? — уже менш роздратовано поцікавився голос.

— Газета твоя як називається? — гаркнув помічник.

— «Презумпція», — поспішив відповісти Лисиця.

— «Презумпція», — повідомив голосу помічник.

— Ну… Скажи, що за годину двадцять я його прийму, — відрізав голос і додав: — З'явиться — проведеш до мене.

— Добре, — запевнив помічник, а в Лисиці запитав: — Ти, тобто, ви все зрозуміли?

— Так, — відповів професор, не вірячи, що все майже вийшло. Так просто. Без особливих потуг. Але: вір чи не вір — як хочеш, а скористатися шансом мусиш.

Година двадцять пролетіли підозріло швидко, немов час нарешті знайшов жадану еластичність. Богданові навіть захотілося, щоб патент на це належав тільки йому.

Головний офіс «BDD-Банку» розташовувався на Поштовій площі. Модернова скляна споруда гордовито здіймалася над прапрапрадідусем Подолом, немов американський онук, що навідався до сільських грендфазе куди-небудь у Яблунівку чи Вергуни.

Помічник глави банку насправді виявився людиною середнього зросту, звичайної статури, у світлому костюмі, що сидів на ньому так чітко, наче той з ним і народився. Привітавшись, розстебнув піджак. Лисиця прийняв поразку стійко: краватка саме такої довжини, як на фотографіях у каталозі.

«І на сонці бувають плями», — промайнуло в професоровій голові.

Перше відчуття кожного, хто опинявся у величезному кабінеті Довганя, — замилування. Слідом приходило розуміння грандіозності структури, вершину якої уособлював її хазяїн. Ні, скоріше, — володар. Або навіть — повелитель. Підкреслена вишуканість, що струменіла в оформленні, дорожнеча оздоблення, шик, який б'є через край, дружно брали відвідувача за груди, запитуючи: «Ну, що? Так ти віриш чи ні? А то ми зараз…» Лисиця вірив. З першого кроку через поріг. З першого погляду на всю цю пишноту.

Довгань зустрів гостя біля дверей і, перехопивши в помічника, провів до місця навпроти себе. Лисиця одразу згадав Даринину розповідь. Банкір і справді мав доволі презентабельний вигляд: косметичні салони, процедури, харчування. Старість зламала не один вставний зуб, уперто впинаючись у це вже не молоде, але надійно «законсервоване» тіло. Або й усю щелепу.

— Чесно кажучи, я мало чув про вашу газету, — пильно подивився на «журналіста» Довгань. — А якщо бути точним — взагалі не чув.

— Вона специфічна, — відповів Лисиця, намагаючись економити слова й час. — Кримінальні новини, аналітика. Сегмент юридичного консультування та історичних матеріалів — дуже незначний.

— Так. Щоденного криміналу в нас, на жаль, вистачить не те що на газету. На товстезний енциклопедичний том… До речі, з журналістів подзвонили тільки ви. Інші, напевно, не наважуються. Підтверджують мудрий жарт Альберта Айнштайна. Одного разу його запитали: «Хто такий геній?» Великий учений відповів: «Усі знають, що щось зробити неможливо. З’являється один невіглас — бере й робить». По-моєму, це про вас… Ну, не в сенсі невігласа.

Обличчя професора зібралося рушити в бік посмішки, але тільки напружилося, не зробивши навіть півкроку.

Довгань знову пильно подивився на Лисицю.

— Мені, знаєте, зараз дуже важко, — сказав за мить. — Щиро кажучи, вдячний вам за цю зустріч. Так втомився вислухувати фальшиві співчуття. Прекрасно ж знаю, що вони думають. Радіють. Сто відсотків. У нашому так званому вищому світі не все так просто. Друзі — нещирі жлоби, які нахапали грошей стільки, що тепер не знають, куди їх подіти. Конкуренти — невиправні заздрісники, готові перекусити тебе за один підхід. Підлеглі — поголовні підлесники. От і виєш тут вовком. Ні з ким по-людськи й поговорити. А ось тут, — Довгань постукав навпроти серця, — знаєте, як буває? Тяжко… Хоча, звідки вам знати? Ви ж нормальна людина. У вас найчастіше біле — це біле, а чорне… У нас так — ніколи. Вони ж усі — хворі. Після мільйона хочеться мільярда, а після мільярда… Ну чого може хотіти людина, у якої є мільярд, як ви гадаєте?

— Важко сказати, — задумався Богдан. — Я всього лише журналіст, а це сфера психіатрії…

— Та ні, тут якраз нічого складного. Вона хоче другий мільярд. Потім — третій. І так — до нескінченності. Шлях за лінію неповернення. Як у доконаного наркомана. Так наркоманію хоч лікувати намагаються, а тут… Усе безперспективно. І найстрашніше те, що ці божевільні вважають себе вже майже обраними. Богоподібними. Вони вишиковуються в черги, щоб залізти в телевізор і звідти вчити решту, як жити, установлюють для них закони, керують, позують для журнальних обкладинок, зразки успішних особистостей… Насправді ж — це торгаші, злодії, убивці, розпусники. Одне слово, негідники всіх мастей. Час зажадав таких, і він їх одержав. Якби вони не були такими,

Відгуки про книгу Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки - В'ячеслав Васильченко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: