💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Анна
5 липня 2024 12:37
Джеймс Олiвер просто класний автор книг. І до речі, класний сайт. Молодці
Бродяги Пiвночi (збірник) - Джеймс Олiвер Кервуд
Юрій
7 червня 2024 13:40
Чудовий приклад якісної сучасної української книги!👍
Лис та інші детективні історії. - Мирослав Іванович Дочинець
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура

Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура

Читаємо онлайн Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура

24 червня 2016 року

Зведення новин

Минула ніч в промзоні Авдіївки була важкою, бойовики били мінами 120 мм і більшого калібру.

Про це повідомляє «Українська правда», посилаючись на бійців, які утримують промзону. ДРГ противника намагалася прорватися на нашу територію. В результаті обстрілів серед військових є двоє легких поранених уламками.

За добу в зоні проведення антитерористичної операції поранень зазнали 5 військовослужбовців.

Про це повідомив речник Адміністрації президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко.

25 червня 2016 року

Зведення новин

За минулу добу у зоні АТО внаслідок бойових дій загиблих серед українських військових немає, двоє бійців дістали поранень.

Про це повідомив речник АП з питань АТО Андрій Лисенко.

За його словами, з моргу лікарні ім. Калініна у Донецьку в напрямку РФ вивезли 26 тіл російських військовослужбовців.

Бойовики обстріляли з мінометів та гранатометів контрольний пост «Майорськ», де несуть службу військовослужбовці Держ­прикордонслужби та ЗСУ.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі України.

26 червня 2016 року

Зведення новин

Донецький напрямок - найнебезпечніший, бойовики б’ють з артустановок. Про це пресцентр АТО повідомляє на сторінці в Фейсбук.

За минулу добу загиблих серед українських військовослужбовців не було, троє зазнали поранень.

Про це повідомив речник Адміністрації президента з питань АТО Олександр Мотузяник.

27 червня 2016 року

Зведення новин

В районі Попасної російські окупанти обстрілювали з протитанкових ракетних комплексів. Про це повідомляє пресцентр штабу АТО.

За минулу добу в зоні АТО один український військовослужбовець загинув, четверо отримали поранення.

Про це повідомив спікер адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

28 червня 2016 року

Зведення новин

На Донбасі біля н.п. Широкине українські військові затримали вісьмох бойовиків.

Про це повідомив прес-офіцер сектору «М» Віталій Кирилов в ефірі «112» каналу.

За його словами, затримання відбулося під час планової операції силовиків, які здійснювали обхід своїх позицій та натрапили на нову обладнану позицію бойовиків.

В районі н.п. Водяне захоплено у полон 8 російських окупантів та вилучено зброю, біля Широкиного — недопущено проникнення ДРГ на територію, підконтрольну українській стороні.

Про це повідомили у пресцентрі штабу АТО.

29 червня 2016 року

Ірина Вовк «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів»

ВАСИЛЬ СЛІПАК («МІФ») (20.12.1974 — 29.06.2016). ДУК «Правий сектор»

Коли Орест побачив у мережі відеоролик про свого брата, екіпірованого броником і зброєю, то ніби знайшов підтвердження своїм здогадам.

— Василю, що ти там робиш? — спитав брата під час однієї із розмов. — Я щойно побачив відео, де ти в бронику, з автоматом.

—  Оресте, то така гра, — так легко й безтурботно говорив «Міф», що важко було не повірити. — Я відомий у Франції, і таким способом я можу привертати увагу до того, що відбувається тут на Сході. То була знімальна група Громадського телебачення, ми зробили такий ролик та й все. Надіюся, він буде ефективним, як думаєш?

— Думаю, так... — ніяково відповідав Орест, продовжуючи підозрювати, що брат чогось недоговорює, але Василевій акторській легкості й простоті в розмові важко було не вірити.

— Брате, не переживай, усе добре, фронт далеко, гарна погода.

Орест вірив. Зрештою, Василь навіть у своїх інтерв’ю жодного разу не сказав «я воюю», він замінював це словами «я там був». І йому продовжували вірити всі, окрім тих, хто воював тим часом пліч о пліч із ним. А правда відкрилася для всіх, і для сім’ї в тому числі, уже після його смерті, коли про нього почали багато писати й говорити. Тоді з’ясувалося, де він воював, де отримав поранення, хто були його друзі... Була лавина інформації, і подужати її найріднішим давалося важко...

— Того 29-го червня вранці я відкрив фейсбук і бачу цю новину... — у дуже виваженого й послідовного в спогадах Ореста затремтів голос. — Я одразу захлопнув ноутбук. Насправді, я тоді не знав, що робити, то був шок. Але я розумів, що це таки сталося. Його немає. Того дня було дуже багато дзвінків, різноманітних,

і серед них — абсолютно неадекватних і дивних, неконструктивних, багато емоційних від родичів і друзів, багато непотрібних — від різних політичних сил. Мені вони були зайвими. Особливо останні.

Але були три важливі й потрібні дзвінки.

— Спершу мене набрала людина із львівської міськради, не називатиму її, яка професійно попросила звернутися у разі потреби медичної допомоги і залишатися якийсь час вдома. Тоді мене набрала Яна Зінкевич, яка порадила зідзвонитися з хорошими друзями в Києві й провести день із ними, так я зрештою і зробив. Ну й ще один дзвінок — наш брат, Володя Омелян.

Обставини й події загибелі свого брата Орест не береться аналізувати, каже — це краще залишити історикам і філософам.

— Минуло понад три роки, і попри те, що я — лікар, і знаю всю теорію, як людина переживає стрес, але виглядає так, що ця теорія не дуже спрацьовує на мені, бо час йде й нічого не лікує, а біль лиш підсилюється і потроху приходить розуміння, що брата більше немає. Василь усе життя був людиною, яка вічно сміялася і була душею компанії, де з’являвся Василь — там завжди було свято. Не пам’ятаю його злим, сумним чи навіть розчарованим. Усі тепер добре знають, що Василь був співаком, і приходить розуміння, що його життя було непересічним і не вкладалося в стереотипи та стандарти творення людини в нашому суспільстві радянському, а згодом й українському.

Зведення новин

Вранці, 29 червня, поблизу сел. Луганське Бахмутського району Донецької області загинув український оперний співак Василь Сліпак, який служив у ДУК «Правий сектор».

Про це Лисенко написав на своєму Фейсбук.

За добу 28 червня загиблих в АТО немає, четверо військових поранені.

Про це повідомив речник АП з питань АТО Андрій Лисенко.

30 червня 2016 року

Зведення новин

Бойовики посилили обстріли контрольованої українською владою території Луганської області.

Про це інформує пресслужба Луганської військово-цивільної адміністрації.

В Попаснянському районі бойовики відкривали вогонь із гранатометів різних типів, 82-мм та 120-мм мінометів, 122-мм гаубиць у напрямку сіл Новозванівка, Новоалександрівка, Троїцьке та південних околиць міста Попасна.

За добу в зоні проведення антитерористичної операції один військовий загинув, ще 11 зазнали поранень.

Про це повідомив речник Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Відгуки про книгу Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: