💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура

Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура

Читаємо онлайн Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура
питань АТО Андрій Лисенко.

На Донбасі в результаті боєзіткнення з бойовиками під Авдіївкою загинув боєць ЗСУ — контрактник з Грузії Резо Циклаурі.

Про це 30 квітня повідомив глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі.

До н.п. Луганськ прибули 24 танки (після проведення ремонту), до н.п. Ізварине — 8 вагонів з боєприпасами (320 тонн); до н.п. Ровеньки — 1000 тонн дизельного пального. У районах н.п. Хрящувате, Іловайськ, Ясинувата, Донецьк та Докучаєвськ зафіксовано наявність танків, 122-мм РСЗВ «Град» та самохідних артилерійських установок. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.

1 травня 2016 року

Геннадій Афанасьєв «Піднятися після падіння»

[Російська тюрма] УМОВЛЯННЯ

Час минав для мене досить насичено, ніби все готувалося до чогось значного. Варіантів не багато: або пан, або пропав. Я ж не раз був обманутий у в’язниці, неодноразово інформація щодо мене перекручувалась і подавалася пропагандою Російської Федерації у спотвореному варіанті, тому неможливо було дивитися на все, що відбувається, не критично. У камері не вдавалося нудьгувати, бо кожного дня кудись викликали, що насправді досить виснажувало, тому що ніколи не знав, до кого і куди ведуть. Нерви були на межі. Я неймовірно побоювався, що в чергове виведення мене супроводжуватимуть до кабінетів Федеральної служби безпеки, де можу зустрітися з катами, які доводили мене до смерті під час затримання у Криму. Я побоювався, що все почнеться знову, тому морально готувався до цього. Мою душу їм було вже не зламати, а від тіла мало що залишилося.

В одному з таких виведень звичний маршрут змінився, і кабінет, до якого мене було заведено, навіть приблизно не нагадував того, що я бачив раніше. Це була вершина пафосу, помпезності й розкоші, від якої я навіть трохи зніяковів. Зрозуміло, куди витрачаються податки росіян.

Переді мною сидів полковник — тимчасово виконуючий обов’язки начальника слідчого ізолятора, він мав напружений вигляд і, в основному, не дивився в мій бік. Я чекав серйозної розмови, від якої, можливо, залежало все моє майбутнє. Полковник запропонував мені сісти, і тільки тут я помітив іще одного присутнього. Чоловік у сірому костюмі стояв у кутку і дивився у вікно, тримаючи руки за спиною. Повернувшись, немолодий чоловік почав розглядати моє хворобливе малоприємне обличчя, а потім, трохи наморщивши лоба, пере­йшов до справи. Повторювалася вже затерта до дірок за останні тижні розмова про те, що для мене єдиний шлях на волю — це отримати помилування, ніяких інших способів для передачі мене Україні немає і не буде. Чоловік у костюмі говорив досить специфічно, неприємно, немов утовкмачував малюкові елементарне. Ми відразу пішли на конфронтацію. Тюремний протестний жаргон проти поставленого державного завдання. Усвідомивши, що я не налаштований на розмову і не готовий будь-яким шляхом видряпувати волю, запитав: «Ти розумієш, із ким говориш? Ти не розумієш, які люди тут задіяні? Ти навіть не уявляєш, що з тобою буде, якщо відмовишся!» Це був заступник начальника Федеральної служби виконання покарання Російської Федерації. Наближений чоловік до диктатора Росії. Він усе питав, чого я так боюсь, а в голові крутилось іронічне: «Дійсно, чого ж?» Згадувалося лише те, як мене катували, як знущались у слідчому ізоляторі, у виправній колонії, як змушували стати громадянином ненависної мені країни.

«Ти — громадянин України. У нас в Україні є свої люди, і нам треба їх повернути, досить тебе тут годувати за рахунок Росії. А те, що хтось сказав, що ти громадянин Росії, — це несусвітня дурість, тому що нам такі громадяни, як ти, і на згадку не потрібні, а за слова когось там ми не відповідаємо», — переконував мене ФСВПовець. Насправді, вони ні за які слова не відповідають, і я цього не забував ні на мить.

У якийсь момент вмовляння перейшли на відвертий примус, що підкріплюється розповідями про ймовірний майбутній розвиток ситуації в разі відмови, який має стати досить-­таки сумним. Звичайно ж, одночасно я замислювався про серйозність і реальність усього, що відбувалося. Безперечна очевидність залученості великих людей породила в мені зерно сумніву і подарувала паросток надії на звільнення. Мені дійсно було над чим подумати. Для цього я зажадав дзвінок адвокатові, як правдивий привід закінчити розмову і залишити помпезний кабінет.

Не встиг повернутися до камери, як вертухаї наказали збиратися на дзвінок. Мені надали можливість зателефонувати захисникові, і це, напевно, стало вирішальною подією. У нервовому поспіху, в розмові, що її прослуховували та записували співробітники ФСБ, я описував ситуацію, практично зриваючись на крик. Я терміново потребував відповіді, потрібного слова, поради. Мій адвокат відповів просто і щиро: «Ти не Надія Савченко і не Олег Сєнцов. У тебе був складний шлях із не менш складними обставинами. Зараз ти визначився, хто ти є для себе насправді. Потрібно зрозуміти, що тебе міжнародна громадськість не захистить. Я можу тільки порадити тобі підписати прохання на помилування. Ти нічого не втратиш, крім спроби, а з цього ми побачимо, чи можна довіряти Російській Федерації в цих питаннях, чи ні. Якщо ж усе вийде, то й в інших теж з’явиться шанс. Більше не можу тобі нічого сказати, більшого я і не знаю».

Серед сотень порад про «так» і «ні» слова людини, яка стала мені другом у моїй біді, сильно вплинули на моє рішення. Я відчув підтримку, а надія на отримання довгоочікуваної волі штовхала зробити те, чого більше ніж місяць домагалося від мене місцеве керівництво.

Зведення новин

За минулу добу у зоні проведення АТО один український військовий загинув, ще семеро отримали поранення. Про це на брифінгу 1 травня повідомив речник АП з питань АТО Олександр Мотузяник. За його словами, військовий загинув внаслідок гранатометного обстрілу поблизу Світлодарського водосховища.

«П’ятеро бійців було поранено в районі Авдіївки, двох — на Маріупольському напрямку», — додав Мотузяник.

Як повідомили у ГУР МОУ, зокрема у Донецьк прибули ешелон з військовою технікою (на залізничних платформах три танки, чотири БМП, дві 120-мм самохідні артилерійські установки «Нона-С» та шість вагонів з боєприпасами). Окрім того в Антрацит прибули 10 вантажних автомобілів з особовим складом.

Також встановлено наявність танків і самохідних артилерійських установок у районах н.п. Донецьк та Безіменне.

2 травня 2016 року

Зведення новин

Впродовж минулої доби російсько-терористичні бандформування дотримувались перемир’я майже вздовж усієї лінії розмежування сторін, всього було зафіксовано 6 епізодів використання бойовиками зброї, більшість з яких — неприцільні обстріли.

Про це повідомляє пресцентр штабу АТО.

3

Відгуки про книгу Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни - Дар'я Бура (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: