Керуй гормонами щастя - Лоретта Граціано Брюнінг
• Отримала ще одне повідомлення від подруги, якій треба було допомогти з проєктом. Я почала їй допомагати, а коли закінчила, було вже пізно повертатися до фільму, який я планувала подивитися ввечері. Але я зрозуміла, що одразу відгукнутися на прохання друга – це позитивний момент. А поки я шукала інформацію стосовно її проєкту, випадково прочитала про технології очищення води із застосуванням сонячної енергії. Мене це дуже надихнуло. Подвійне попадання! Іду спати щасливою.
День четвертий
• Перша моя думка після того, як я прокинулась: «Необхідно знайти щось позитивне». Вражаюче! Чи не занадто я захопилася цією темою? Але потім я усвідомила, що не шукати позитив у навколишньому світі – це таке саме упередження, як і шукати його. Мені радісно від того, що ця звичка вже почала вкорінюватися всередині мене… Настільки радісно, що я впевнена: сьогодні неодмінно трапиться щось дивовижне. Може, я отримаю підвищення або моє відео на YouTube розлетиться по мережі і мене запросять на Каннський кінофестиваль, а там – хто знає, як усе може обернутися! Я готова до нових можливостей.
Знову день перший
• О ні! Останні кілька днів я зовсім на робила вправу. Як так сталося? Здається, я підняла планку очікувань настільки високо, що нічого не здавалося мені досить хорошим. Але зараз я зрозуміла: не обов’язково отримувати запрошення до Канн, щоб бачити навколо позитив. Я почну завдання знову, і цього разу мені все вдасться. Ця впевненість у собі – то є мій перший позитивний момент.
Якби це був роман, то за законом жанру Пет довелося б зіткнутися із серйозним життєвим випробуванням: упоратися зі смертельною хворобою або пережити зраду коханої людини. А за цим, звичайно ж, прийшли б нове справжнє кохання та підвищення на роботі. Нашу увагу привертають серйозні події. При цьому реакція на них залежить від нейронних зв’язків, що сформовані в людини. Будь-яка подія може затьмарити погляд крізь призму негативних нейронних зв’язків, тож краще, якщо ці зв’язки будуть позитивними.
Суб’єктність
Уявіть собі такий сценарій: якби ви були зіркою шоубізнесу, ваші інтереси представляв би професійний агент із серйозного продюсерського центру. Ви будували б очікування, часом розчаровувалися б. Часом ви б домагалися гучного успіху, але на вас все одно чекало б розчарування, якби отримана винагорода виявлялася б не вартою тих зусиль, що ви на неї витратили. Ви б постійно переживали, що з’являються нові зірки, що можуть вас обійти. Вам надходили б пропозиції від інших агентів, і ви б їх безперестанку змінювали. Але важкі почуття не відпускали б вас, хто б не був вашим агентом у конкретний момент.
Насправді ви і є вашим персональним агентом. Ви проводите складні перемовини, і тільки ви відповідатимете за наслідки. Під час плавання краще сподіватися не на ходовий вітер, а на знання навігації. Це не завжди просто зробити. Коли все йде не так, як ви замислили, цілком природно відчувати невпевненість щодо наступного кроку. Крім того, людині властиво звертати більше уваги на те, що йде не за планом, і приймати все хороше як належне. Однак якщо вам подобається тримати ситуацію під контролем, вам буде комфортно навіть у неспокійному морі.
Дещо про мозок людини…
Ви і є вашим персональним агентом. Ви проводите складні перемовини, і тільки ви відповідатимете за наслідки.
Після декількох розчарувань стає складніше довіряти своїй навігаційній системі. Бувають дні, коли неприємності – від фінансових проблем до труднощів у стосунках – сиплються на вашу голову безперестанку. Найпростіше, що можна зробити, – це почати очікувати на ще більшу кількість проблем і звинувачувати в усьому оточення. Проте можна навчитися очікувати на винагороди, навіть якщо вони ще навіть не з’явилися за небокраєм.
Наші зусилля та намагання завжди мають очевидний довгостроковий ефект. Цілком нормально, що людина зневірюється, якщо не бачить негайного результату. Але зазвичай найбільшим добром для людини обертається те, що не дає очевидного результату одразу. Цьому є маса прикладів.
Інновація
Висока якість сучасного життя значною мірою залежить від винаходів, що було зроблено тими людьми, яким багато разів доводилося відчувати розчарування. Вивчаючи біографії видатних винахідників, ми за замовчуванням уважаємо, що їхня геніальність була визнаною вже за життя. Проте в більшості випадків їхні інновації спочатку зустрічали шалений опір. Навіть коли винахідник отримував славу та визнання, часто його очікування від себе самого та оточення були настільки високими, що це не могло не закінчитися розчаруванням. Але вони в будь-якому разі продовжували щось робити. Якби людство робило тільки те, що приносило швидку нагороду, ми досі жили б у похмурому Середньовіччі в стані безперестанних воєн і помирали б, не доживши до 30 років. Ми ж ведемо цілком комфортний спосіб життя завдяки тому, що попереднім поколінням удалося впоратися із своїм розчаруванням.
Гарні ідеї найчастіше спершу стикаються з негативною першою реакцією. Можна вважати, що це не є справедливим. Можна страйкувати і влаштовувати мітинги, поки ви не отримаєте те, що, на вашу думку, має бути вашим за правом. А можна продовжувати садити насіння в сподіваннях, що в перспективі ви отримаєте плоди.
Батьківство
Батьки вкрай нечасто отримують від дітей ту віддачу, що вони на неї сподіваються. Існує багато випадків, коли діти визнають мудрість батьків уже після їхньої смерті. Проте вони в точності копіюють поведінку дорослих, що їх оточують. Тож не думайте, що ви не в змозі вплинути на дітей. Краще хвилюйтеся через те, що впливаєте на них занадто сильно. Діти негайно відтворять ваші погані звички,