Правила дорожнього руху - Колектив авторів
Лінію 1.9
, що розміщена ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється. Лінію 1.11 дозволяється перетинати тільки з боку її переривчастої частини, а з боку суцільної - лише по завершенні обгону чи об'їзду перешкоди.2. Вертикальна розмітка
Смуги вертикальної розмітки мають чорно-білий колір. Червоно-білий колір мають смуги 2.3
. Жовтий колір має лінія 2.7 .Вертикальна розмітка позначає:
2.1
- торцеві частини штучних споруд (парапетів, опор освітлення, шляхопроводів та ін.);2.2
- нижній край штучної споруди;2.3
- вертикальні поверхні щитів, які встановлюють під знаками 4.7-4.9 , чи початкові або кінцеві елементи дорожніх огороджень. Нижній край смуг розмітки позначає бік, з якого необхідно об'їжджати перешкоду;2.4
- напрямні стовпчики;2.5
- бокові поверхні огороджень доріг на заокругленнях малого радіуса, крутих спусках, інших небезпечних ділянках;2.6
- бордюри напрямного острівця та острівця безпеки;2.7
- бордюри в місцях, де заборонено стоянку транспортних засобів.Додаток 1
Дорожні знаки
Дивись розділ 33.
Додаток 2
Дорожня розмітка
Дивись розділ 34.
Додаток 3
Світлофори
Дивись пункт 8.7.
З вертикальним розміщенням сигналів
.З горизонтальним розміщенням сигналів
.З додатковою секцією
.Для регулювання руху у визначених напрямках
.Реверсивний
.Додатковий світлофор на дорогах з реверсивним рухом
.Для регулювання руху трамваїв
.Для регулювання руху через залізничні переїзди
.Для позначення нерегульованих перехресть і пішохідних переходів
.Для регулювання руху на території підприємств і організацій, у місцях звуження проїзної частини
.Пішохідний світлофор
.Додаток 4
Розпізнавальні знаки
Дивись пункт 30.3.
Автопоїзд
.Глухий водій
.Діти
.Довгомірний транспортний засіб довжиною від 12 до 22 м
.Довгомірний транспортний засіб довжиною 22 і більше метрів або з двома і більше причепами
.Лікар
.Знак аварійної зупинки
.Інвалід
.Інформаційна таблиця небезпечного вантажу
.Знак небезпеки
.Колона
.Позначення вантажу, що виступає за габарити транспортного засобу
.Обмеження максимальної швидкості
.Розпізнавальний автомобільний знак України
.Розпізнавальний знак транспортного засобу
.Таксі
.Учбовий транспорт
.Шипи
.Примітки
1
1. Для транспортування пошкоджених транспортних засобів залучаються лише вантажні автомобілі.
2. Особа, яка скористалася транспортним засобом, повинна видати довідку із зазначенням пройденої відстані, тривалості поїздки, свого прізвища, посади, номера посвідчення, повного найменування свого підрозділу чи організації.
2
В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах дозволяється замість фар ближнього (дальнього) світла ввімкнути протитуманні фари.
3
Вимоги цього розділу стосуються ділянок доріг, що позначені знаками 1.6
і 1.7 .4
1. Випробування робочої гальмової системи проводиться на горизонтальній ділянці дороги з рівним, сухим, чистим цементо- або асфальтобетонним покриттям при швидкості транспортного засобу на початок гальмування: 40 км/год - для автомобілів, автобусів і автопоїздів; 30 км/год - для мотоциклів, мопедів за методом одноразового впливу на органи керування гальмовою системою. Результати випробування вважаються незадовільними, якщо під час гальмування транспортний засіб розвертається на кут більше 8 градусів або займає смугу руху більше ніж 3,5 м.
2. Гальмовий шлях вимірюється з моменту натискання на гальмову педаль (рукоятку) до повної зупинки транспортного засобу.
5
1. Мотоцикли (мопеди) можуть бути додатково обладнані однією протитуманною фарою, інші механічні транспортні засоби - двома. Протитуманні фари повинні розміщуватися на висоті не менше 250 мм від поверхні дороги (але не вище фар ближнього світла) симетрично до поздовжньої осі транспортного засобу і не далі 400 мм від зовнішнього габариту за шириною.
2. Дозволяється встановлювати на транспортних засобах один або два задні протитуманні ліхтарі червоного кольору на висоті 400-1200 мм і не ближче 100 мм до ліхтарів сигналу гальмування.
3. Увімкнення протитуманних фар, задніх протитуманних ліхтарів повинно здійснюватися одночасно з увімкненням габаритних вогнів і освітленням номерного знака (ближнім або дальнім світлом фар).
4. На легковому автомобілі і автобусі дозволяється встановлювати один або два додаткові немиготливі сигнали гальмування червоного кольору на висоті 1150-1400 мм від поверхні дороги.
6
У разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини.
7
На верхній частині вітрового скла автомобілів і автобусів можуть бути прикріплені прозорі кольорові плівки. Дозволяється застосовувати тоновані стекла (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88. Дозволяється застосовувати занавіски на бокових вікнах автобусів.
8
1. Тип, марка, місця встановлення додаткової кількості вогнегасників, якими обладнуються транспортні засоби, що перевозять радіоактивні та окремі небезпечні вантажі, визначаються умовами безпечного перевезення конкретного небезпечного вантажу.
2. Аптечка, перелік медикаментів якої відповідає ДСТУ 3961-2000 для відповідного типу транспортного засобу, і вогнегасник повинні бути в закріпленому стані у місцях, визначених підприємством-виробником. У разі коли конструкцією транспортного засобу зазначені місця не передбачено, медична аптечка і вогнегасник повинні розташовуватись у легкодоступних місцях.
Тип і кількість вогнегасників повинні відповідати встановленим нормам.