💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Детективи » Епоха слави і надії - Євгеній Павлович Литвак

Епоха слави і надії - Євгеній Павлович Литвак

Читаємо онлайн Епоха слави і надії - Євгеній Павлович Литвак
Якщо поранений – треба рятувати, якщо зрадив – треба покарати. Рівність і Єдність – основа Братства".

Вісімдесят друга. Кодекс Братства тибетських ченців.

– Любов подібна до квітки. Якщо квітка гарна і просто сподобалася, то ти її зриваєш, але якщо ти її любиш, то поливатимеш її і доглядатимеш за нею. Тарсіша для мене більше, ніж просто гарна жінка. Вона моя найближча людина. Я люблю її більш за все на цьому світі. – Роздумував Дітар і спрямовувався додому, щоб поговорити з коханою.

Його думки плуталися і стрибали з одного боку в інший. Братство, ченці, Ханой, Монастир – все це не давало йому спокою, але серед хаосу була одна думка, що пробралася глибше за інші.

– Я одружуся на ній! – сказав собі Дітар. – Все залишилося позаду. В світі більше немає війн. Братство в руках Ашоки і Агарія більше не ховається. Це відповідний час для створення сім'ї.

Чернець прискорив свій крок, сподіваючись застати свою кохану в будинку. Йому натерпілося побачити її і поділитися всім, що в нього є. Цей день повинен стати найзначущим у його житті.

Тарсіша закрила двері і вийшла на вулицю. Її чекав Міха. Вдвох вони пішли в бік ринку, де дівчина вирішила закупити їжу і доглянути собі новий одяг, оскільки старий вже зносився в далеких походах. В руках вона несла плетений кошик для овочів. В ньому лежав невеликий мішечок з монетами. Старий циган задивився на гарну дівчину, і та трохи зніяковіла.

– Я ніколи не перестану захоплюватися твоєю красою, Тарсіша. – Сказав він їй, і побачив у відповідь чарівну посмішку.

– Мені здається, що для тебе я, все ще маленька дівчинка, яку ти носив на руках.

– Так і є! – Погодився Міха. – Діти завжди залишаються дітьми, а батьки – батьками. Ви з Дітаром мені, як рідні діти, і я дуже радий, що ви разом.

Тарсіша починала червоніти від слів старого цигана. Вона була досить скромною і милою дівчиною, незважаючи на її бесстрашность і рішучість. Навіть найгарніша квітка може мати колючки.

Вони йшли по вулицях міста, яке жило своїм життям. Тарсіша і її супутник рухалися до центру міста, огинаючи перехожих і іноді зупиняючись у продуктових крамниць, розглядаючи пропонований товар. Свіжі овочі, ранішній улов риби, в'ялене м'ясо, гриби і інші продукти, починаючи від хліба і закінчуючи екзотичними спеціями, примушували очі розбігатися. Відколи Монастир був відкритий для всіх бажаючих, різноманітність товарів виросла, оскільки багато купців знайшли це місце дуже приємним для торгівлі.

Тарсіша не могла пройти повз магазини з тканинами. Тонкі бавовняні полотна, ніжні шовкові сорочки і різні сукні заповнювали вітрини.

– Я б хотіла подивитися те полотно. – Сказала дівчина циганові, вказавши на білосніжну тканину, що висіла на стіні.

– Мм… непогано! – Оцінив вибір Тарсіши Міха. – А як, що до того?

– Так, це теж мені подобається. – Відповіла, розглядаючи червонясту тканину в іншому кутку крамниці.

Вони побували в двох чи трьох крамницях по дорозі на ринок. Після всіх тих пригод, які з нею сталися, вона могла собі дозволити мирне життя. Де не буде втечі і зради, не буде болю і принижень, не буде втрати і жалю. Таке життя, про яке мріяв кожен.

– Відколи ти повернулася, я не міг не помітити твої зміни. – Трохи запинаючись, почав старий. – Так, зовні ви всі так само молоді, як тоді, але я кажу про інше.

Дівчина йшла попереду, зрідка повертаючи на цигана голову і посміхаючись.

– Про що ти говориш, любий Міха?

Барон підшукував потрібні слова. Він йшов, дивлячись під ноги, але зараз високо підняв голову і подивився на Тарсішу.

– Це стосується вас з Дітаром. Я не помітив цього раніше, але зараз впевнений.

– Впевнений, в чому? – Грайливо запитала його циганка.

– В тому, що в вас буде дитина. – Радісно сказав Міха.

– Я б цього дуже хотіла. В майбутньому в нас буде багато дітей. – Почала мріяти дівчина, але старий її швидко перервав.

– Тарсіша, ти при надії.

Дівчина застигла на місці, почувши цю новину. Вона не сумнівалася в тому, що Міха прав. В старого цигана було око накидане на такі речі, і він завжди виявлявся правий. Вона стояла посеред вулиці, шум і метушня навкруги зникли. Її очі наповнилися сльозами. Старий підійшов ззаду і поклав свою руку на її плече. Дівчина тут же розгорнулася і обійняла Миху, заплакавши, ще сильніше.

– Сльози щастя, це найпрекрасніша річ на світі.

Тарсіша підняла голову і подивилася на старого. Її очі світилися, як зірки на небосводі.

– Любий Міха, я така щаслива!

Старий теж не зміг приховати радість, і Тарсіша помітила, як по його щоці потекла сльоза, яку Барон швидко витер.

Чернець підходив до будинку. Сонце вже було майже в зеніті, а він все ще ніяк не зустрівся з Тарсішею. Дітар прискорив крок, в надії відв'язатися від думок, що кружляли в його голові.

– Ханой, дай мені сил, щоб пам'ятати і щоб забути. – Повторював собі чернець. Він задоволений, що завоював її, а вона рада, що він так думає. Рішення було прийнято.

– Це повинно статися, чим швидше. Вона буде щаслива, я обіцяю.

Чернець швидко забіг на поріг будинку і зупинився біля дверей. Він помітив, що його груди здіймаються від глибоких вдихів, а по тілу пробігає тремтіння.

– Це хвилювання? – Сам собі не повірив Дітар.

Він закрив очі і постарався зібратися. Кілька миттєвостей і серце стало стукати тихіше і повільніше. Чернець розплющив очі і ввійшов в середину будинку.

– Тарсіша! – Покликав він свою кохану. – Рідна!

У відповідь не було ні звуку. Чернець зробив кілька обережних кроків – нікого.

– Тарсіша! – Знову покликав її Дітар і знову у відповідь тиша.

В душі ченця пролетіла тривога.

– Де вона? Що могло статися? – Задавав він собі питання.

Роки, прожиті в постійній напрузі, давалися взнаки. Почуття небезпеки завжди слідкувало за п’ятами і примушувало ченця бути у всеозброєнні кожну мить життя. Дітар пройшовся по будинку в пошуках підказок, у голову закрадалися неспокійні думки, які він гнав від себе, як міг.

– Сьогодні саме той день, коли ми станемо ближчі, ніж колись, і я не допущу, що б хтось, або щось, забрало її в мене.

Дітар вже починав відчувати злість і згадувати всіх, хто колись завдавав їй шкоди. Канібалів, циганів, Андрогіна і інших. Він вже дійшов до далекої кімнати будинку, як вхідні двері заскрипіли. Дітар одразу кинувся назустріч.

– Дітар! – Вигукнула дівчина, побачивши свого коханого. – Як добре, що ти вже тут!

Чернець подивився на Тарсішу і відчув полегшення. Вся тривога і занепокоєння

Відгуки про книгу Епоха слави і надії - Євгеній Павлович Литвак (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: