💙💛 Класика💙💛 Зарубіжна література💙💛 Дитячі книги💙💛 Сучасна проза💙💛 Фантастика💙💛 Детективи💙💛 Поезія💙💛 Наука, Освіта💙💛 Бойовики💙💛 Публіцистика💙💛 Шкільні підручники💙💛 Фентезі💙💛 Блог💙💛 Любовні романи💙💛 Пригодницькі книги💙💛 Біографії💙💛 Драматургія💙💛 Бізнес-книги💙💛 Еротика💙💛 Романтична еротика💙💛 Легке чтиво💙💛 Бойовик💙💛 Бойове фентезі💙💛 Детектив💙💛 Гумор💙💛 Езотерика💙💛 Саморозвиток, Самовдосконалення💙💛 Психологія💙💛 Дім, Сім'я💙💛 Еротичне фентезі💙💛 Жіночий роман💙💛 Сучасний любовний роман💙💛 Любовна фантастика💙💛 Історичний роман💙💛 Короткий любовний роман💙💛 Детектив/Трилер💙💛 Підліткова проза💙💛 Історичний любовний роман💙💛 Молодіжна проза💙💛 Бойова фантастика💙💛 Любовні романи💙💛 Любовне фентезі💙💛 Інше💙💛 Містика/Жахи💙💛 Різне
всі жанри
Свіжі відгуки
Гість Тетяна
9 листопада 2024 18:08
Інтригуючий детектив. Дуже сподобалася книга
Червона Офелія - Лариса Підгірна
Олена
31 жовтня 2024 19:00
Cучасне українське любовне фентезі - обожнюю 👍 дякую авторці
Неідеальна потраплянка - Ліра Куміра
Таміла
29 вересня 2024 17:14
Любовна фантастика - це топ!
Моя всупереч - Алекса Адлер
Василь
23 вересня 2024 12:17
Батько наш Бандера, Україна Мати…
...коли один скаже: Слава Україні! - Степан Бандера
Сайт україномовних книжок » 💙💛 Біографії » Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко
Додано:17-04-2023, 14:08
0 0
Голосів: 0

Тарас Григорович Шевченко - визнаний геній української культури, людина, чиє ім'я стало символом національної ідеї. Він народився 9 березня 1814 року в селі Моринці, що належало тоді до Київської губернії Російської імперії. 

 Батько Тараса був кріпаком, а мати - домогосподаркою, яка рано відчула тяжкість життя після смерті чоловіка. Дитинство Тараса Шевченка було складним і тяжким. Він був кріпаком і не мав можливості отримати освіту. У своїй ранній молодості Тарас декілька разів був проданий з однієї родини в іншу, і кожен раз він переживав страшні переживання. Проте, не зважаючи на це, Шевченко відчував в собі потяг до мистецтва і займався малюванням, що в решті решт допомогло йому знайти своє покликання. У дитинстві Тарас дуже швидко навчився читати і писати, і, як більшість дітей того часу, працював на полях і пас худобу. За згодою батька він став учнем придворного іконописця, де вивчив техніку розпису та живопису. У 1831 році Шевченко познайомився з поетом та істориком Павлом Грабовським, який визнав талант хлопця та допоміг йому вступити до Петербурзької Академії мистецтв.

У 1831 році Шевченко був звільнений з кріпацтва завдяки петиції, яку подали відомі українські письменники та громадські діячі того часу. Звільнення з кріпацтва надало Шевченку можливість вступити до Петербурзької академії мистецтв, де він навчався живопису. Проте, не дивлячись на навчання, Шевченко продовжував писати вірші та розвивати свої літературні здібності. У 1840-і роки Шевченко став одним з провідних діячів українського національно-визвольного руху. У Петербурзі Шевченко зустрівся з видатними митцями, науковцями та літераторами того часу, такими як Тарганов, Гоголь, Жуковський та інші. Він став активним учасником українського національно-визвольного руху, що протистояв репресіям та дискримінації українського народу. Шевченко писав поезії, які відображали життя українського народу та його страждання, і виступав за його права та свободу.

 У 1847 році Шевченко був арештований і засланий в Сибір на 10 років за його національну та політичну діяльність.  Проте, Шевченко не здався і продовжував свою творчу діяльність у важких умовах. Протягом цього часу він продовжував писати та малювати, а його твори перетворилися на своєрідний символ національного визволення. Він займався живописом та літературою, зокрема писав вірші та прозу. У цей період Шевченко створив такі твори, як "Кобзар", "Заповіт", "Мина Мазайло", "Наймичка" та інші. Тарас Шевченко також активно займався боротьбою за права українського народу. Він співпрацював з різними організаціями та діячами, зокрема з Михайлом Максимовичем, Михайлом Драгомановим та іншими. Шевченко був активним учасником національно-визвольних змагань та боротьби проти царського режиму. Після повернення з депортації в Орську Тарас Шевченко провів більше року в Петербурзі, де зустрівся зі своїми друзями, мистецькими колегами та прихильниками. В цей період він був зайнятий не тільки літературною та художньою творчістю, а й вивченням історії, філософії та релігії. Шевченко відвідував лекції відомих вчених і письменників, зокрема, професора Київського університету Олександра Потебню. В цей період він написав декілька віршів, в тому числі "Марія", "Думи мої, думи мої...", "Сон" та інші.

З осені 1860 року самопочуття "Кобзаря" стрімко погіршувалося. З 24 на 25 лютого 1861 року вночі у поета був тяжкий приступ задишки. Поет помер о п'ятій ранку 26 лютого 1861 року, внаслідок паралічу серця.




Відгуки про статтю Тарас Григорович Шевченко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: